Şimdi Ara

Türknet'in verdiği modem mi alınmalı - Zyxel VMG8623-T50B (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
473
Cevap
17
Favori
153.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba, biz gönderimleri UPS ile yapıyoruz. Ama siz MNG ile ücret ödemeden modem iadelerini ve sözleşme evraklarını bize gönderebiliyorsunuz.
  • mehmet_alp M kullanıcısına yanıt
    Merhaba, modemde bir kısıtlama yapmıyoruz.
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    Hocam 4 gün bayram girdi. Hesabımda kargo takip görünüyor mu?
    Not.. Kargo takibiniz yok desende bir kaç dakika o sayfada kal. Değişiyor. Numara görülür oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    VoIP kısıtlı hocam. Sip hesabını girebilecegimiz bir alan yok.

• ilidili kullanıcısına yanıt
    Deme böyle yaa. Gerçekten voip kısıtlı mı? Acaba modem İngilizce yazılımı yüklense gelir mi? Nadirde olsa voip kullanıyordum. Kargo takipte hala bilgi yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    VoIP bir şekilde çözülür hocam, dert etme. Benim de sipgate.de hesabım var. Takipteyim. Bir kaç yazılım var yabancı sitelerde. Ancak o yazılımları kabul etmiyor cihaz. Zyxel İtalyaya yazdım, cevap bekliyorum. Bu cihaz en çok orada kullanılıyor anladığım kadarı ile. Ya da root, supervisor şifresini bulacağız bir şekilde. Admin kısıtlı, adı admin sadece 😁

• quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, modemde bir kısıtlama yapmıyoruz.
    telefon hattımızı voip ile nasıl kullanabiliriz ?
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    telefon hattı analog, voip ise dijital sistem. aynı internet kullanıcı adı şifresi gibi size bir voip kullanıcı adı şifresi verilmesi lazım ve bunu modemin voip kısmına girmeniz lazım. evdeki analog telefonu bağlayamazsınız yani. hiç kullanmadım voip ile ilgili yanlışım varsa düzeltin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altuntepe2

telefon hattı analog, voip ise dijital sistem. aynı internet kullanıcı adı şifresi gibi size bir voip kullanıcı adı şifresi verilmesi lazım ve bunu modemin voip kısmına girmeniz lazım. evdeki analog telefonu bağlayamazsınız yani. hiç kullanmadım voip ile ilgili yanlışım varsa düzeltin.
    doğru
    yapadaki dslamlar destekliyor ama kullanmıyorlar.
  • ilidili kullanıcısına yanıt
    Sonunda kargoda görünüyor. Ankara dağıtıma merkezine çıkmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

doğru
    yapadaki dslamlar destekliyor ama kullanmıyorlar.

Alıntıları Göster
    VoIP telefonu skype gibi düşünmemiz lazım. Yani bir servere kullanıcı adı ve parolamız ile bağlanıyoruz. Telefon numarası VoIP şirketi tarafından sağlanıyor. Bu numara arandığında, önce servere, sonra kullanıcıya yönlendiriliyor. Mantık skype gibi. Kullanıcı, numara ile eşleştiriliyor.
    Benim halihazırda Siemens gigaset VoIP telefonum var. Bu telefonun baz istasyonunu modemin herhangi bir portuna taktığımda ulaşılabilir oluyorum, buraya kadar sıkıntı yok. VoIP destekli modemlerin esprisi, SIP hesap bilgileri girildiğinde, özel bir cihaz olmaksızın, modeme bağlanılan herhangi normal bir telefonun, VoIP telefon olarak çalışmasını sağlamak.
    Bu işi en güzel Alman fritzboxlar yapıyor. DECT, VoIP, herşeyi barındırıyorlar ve kurulum yönünden açık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilidili -- 28 Mayıs 2020; 0:8:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gulnare

Sonunda kargoda görünüyor. Ankara dağıtıma merkezine çıkmış.
    Senin adına sevindim hocam. Sonunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilidili

VoIP telefonu skype gibi düşünmemiz lazım. Yani bir servere kullanıcı adı ve parolamız ile bağlanıyoruz. Telefon numarası VoIP şirketi tarafından sağlanıyor. Bu numara arandığında, önce servere, sonra kullanıcıya yönlendiriliyor. Mantık skype gibi. Kullanıcı, numara ile eşleştiriliyor.
    Benim halihazırda Siemens gigaset VoIP telefonum var. Bu telefonun baz istasyonunu modemin herhangi bir portuna taktığımda ulaşılabilir oluyorum, buraya kadar sıkıntı yok. VoIP destekli modemlerin esprisi, SIP hesap bilgileri girildiğinde, özel bir cihaz olmaksızın, modeme bağlanılan herhangi normal bir telefonun, VoIP telefon olarak çalışmasını sağlamak.
    Bu işi en güzel Alman fritzboxlar yapıyor. DECT, VoIP, herşeyi barındırıyorlar ve kurulum yönünden açık.

Alıntıları Göster
    telefonların hepsi dijital artık. santral ile ev arası analog sadece.
    yapada kullanılan dslamların özellikleri paylaşılmış linktehttps://forum.donanimhaber.com/turknet-yapa-hakkinda-ogrenebilecegimiz-teknik-bilgiler--143634355
    voip varmış ama anlamadın nasıl çalıştığını.voip i mi analoga çeviriyor acaba ?

nasıl oluyorsa oluyor :)
    turknetin vermesi lazım bu desteği. her sene splitter bozuluyor.(bu modemin yanında splitter gelmiyor zaten)
    agcom vpn104 vardı bozuldu.geçen sene vpn 103 vardı bozuldu.

şimdi diğer evdeki agcom VFF702 model splitter ı taktım.bakalım ne olacak.
  • quote:

telefonların hepsi dijital artık. santral ile ev arası analog sadece.
    yapada kullanılan dslamların özellikleri paylaşılmış linktehttps://forum.donanimhaber.com/turknet-yapa-hakkinda-ogrenebilecegimiz-teknik-bilgiler--143634355
    voip varmış ama anlamadın nasıl çalıştığını.voip i mi analoga çeviriyor acaba ?

nasıl oluyorsa oluyor :)
    turknetin vermesi lazım bu desteği. her sene splitter bozuluyor.(bu modemin yanında splitter gelmiyor zaten)
    agcom vpn104 vardı bozuldu.geçen sene vpn 103 vardı bozuldu.

şimdi diğer evdeki agcom VFF702 model splitter ı taktım.bakalım ne olacak.

Alıntıları Göster
    Hocam, benim nacizane bilgim, sadece fiber müşterilerine VoIP tanımlıyorlar. (Süperonline) . Bakır hattan gelen sadece analog. Bir de ISDN denen bir teknoloji var ki, bu Türkiyede var mı bilmiyorum. Mutlaka vardır, ancak bizim gibi son kullanıcıya açık olmayabilir.
    VoIP için Türknetden bağımsız, ayrı bir hesap gerekli. Türknetin VoIP hizmeti yok. Dümdüz analog ve splitter ile devam.
    Ve evet.. vmg8623, VoIP hesabınız var ise ve bu hesap bilgilerini modeme girebilirsek, bağladığımız herhangi bir telefonu VoIP telefon yapıyor. Ancak bu şu anda mümkün değil. Modem bu konuda kısıtlı.
    Yanı VoIP için ayrıca ve başka bir şirketten hesabımız yok ise, bu hizmeti kullanamıyoruz. Bu extra bir hizmet. SIP hizmeti Türknet dışı bir durum. VoIP ile normal ses hizmetinin herhangi bir alakası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilidili -- 28 Mayıs 2020; 0:30:34 >
  • quote:

Hocam, benim nacizane bilgim, sadece fiber müşterilerine VoIP tanımlıyorlar. (Süperonline) . Bakır hattan gelen sadece analog. Bir de ISDN denen bir teknoloji var ki, bu Türkiyede var mı bilmiyorum. Mutlaka vardır, ancak bizim gibi son kullanıcıya açık olmayabilir.
    VoIP için Türknetden bağımsız, ayrı bir hesap gerekli. Türknetin VoIP hizmeti yok. Dümdüz analog ve splitter ile devam.
    Ve evet.. vmg8623, VoIP hesabınız var ise ve bu hesap bilgilerini modeme girebilirsek, bağladığımız herhangi bir telefonu VoIP telefon yapıyor. Ancak bu şu anda mümkün değil. Modem bu konuda kısıtlı.
    Yanı VoIP için ayrıca ve başka bir şirketten hesabımız yok ise, bu hizmeti kullanamıyoruz. Bu extra bir hizmet. SIP hizmeti Türknet dışı bir durum. VoIP ile normal ses hizmetinin herhangi bir alakası yok.

Alıntıları Göster
    başka bir firmadan telefon hizmeti zaten sadece voip ile olur.
    turksat,turk telekom ve vodafone da voip ile veriyordur.

vectoring bile aktif edilmedi.voip te edilmez.
    turk telekomun bazı saha dolaplarında vdsl2 35b profili aktif ama 100mbps üstü paket yok.

senelerdir gelişme yok malesef.
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Ben de 8623ü 35b t23lerde aktif diye aldım. Dediğin gibi maalesef hikaye.
  • quote:

Ben de 8623ü 35b t23lerde aktif diye aldım. Dediğin gibi maalesef hikaye.
    kabinin etiketinde ne yazıyor ?
    hua ?
    alu ?
    zte ?
  • quote:

kabinin etiketinde ne yazıyor ?
    hua ?
    alu ?
    zte ?

Alıntıları Göster
    alcatel. alu
  • quote:

alcatel. alu

Alıntıları Göster
    var diyorlardı o kabinlerde :(
    test mi ediyorlar acaba bazı yerlerde ?

hızın kaç şuan ?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.