Şimdi Ara

TurkNet Hız Sınırlaması (Kanıtlar ile)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün Steam'den CS:GO indirecektim. En yüksek hız 500kbps görünce şaşırdım. Modemin paneline girip modeme gelen hızı kontrol ettiğimde 5mbps yazıyordu. AKK'yi geçmediğim halde hızımı 5e sınırlamışlar. TurkNet'e geçmeyi düşünen arkadaşlara tavsiyem rezalet bir firma geçmeyin.

TurkNet Hız Sınırlaması (Kanıtlar ile)TurkNet Hız Sınırlaması (Kanıtlar ile)

• bende yapa ansız dıye aldım 2mbps ilgilenen yok
  • Teknik destek ekibinin bilgisi sıfır. Robot cevaplar veriyorlar.
  • altyapı kendının degıl ya hocam santral durumu neden net kotu gelıyor su bu goremıyorlar turk telekomdan alsak sorunu bulurlardı bunlar bana sana sınyal zayıf gelıyor ama sebıbını bılmıyoruz turk telekoma falan aktardık dıyorlar ben 1 ay dolsun kapatıp turk telekomdan alcıagım en mantıklısı altyapı sahibinden almak gibi duruyor

canlı destekdekı kişiler tamamen otomatık mesaj atıyor zatn net agır dıyorum arıza kaydınız acıldı dıyor sebeb ne dıyınce hat zayıflaması hep aynı sey
  • hocam işte bunun iyi tarafıda 150gb akk ve taahhüt olmaması ama biraz hizmetleri kötü arızaya falan çözüm bulamıyorlar. Kısacası hepsi kötü.
  • Merhaba, yaşamış olduğunuz hız sorunu için üzgünüz. Ancak bu hız sorununuz anlık sorun olabilir. Hizmetinizi kontrol etmemiz için GSM numaranızı Pm üzerinden rica edebilirmiyiz?
  • Aynen tahhut yok sansimi deniyim drdim olsa aknsiz cok guzel olucakdi ama suan cok kktu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, kullanıcılarımızın yaşadığı problemlerini giderebilmek için destek ekibimiz sistemli bir şekilde çalışmaktadır. Yaşanılan problem tanımlanır, çözüm merkezimiz sorunun giderilmesi için çalışmaları başlatır ve sorun giderilir. Bu süreç kısa da sürebilir uzun da... En hızlı şekilde sizlere yardımcı olabilmek içi çalışıyoruz.
  • bende aynı durum var. hattım modemde 17mb görünüyor. aylardır hız testlerinde 12mb den yukarıyı göremedim. uploadda 0,5 mb yukarı çıkmıyor. kesinlikle hız sınırlaması yapılıyor.
  • cicey2 C kullanıcısına yanıt
    Merhaba, modeminize ulaşan değerler ve hattınıza ulaşan değerler birbirinden farklılık göstermektedir. Çünkü altyapınızın desteklediği kadar hızı alabilirsiniz. Bu hız modem kalitenize, ev içi tesisatınıza ve santrale olan uzaklığınıza göre değişmektedir. İsterseniz teknik tarafımıza talebinizi iletelim hizmetinizi inceleseinler. GSM numaranızı PM üzerinden iletir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, modeminize ulaşan değerler ve hattınıza ulaşan değerler birbirinden farklılık göstermektedir. Çünkü altyapınızın desteklediği kadar hızı alabilirsiniz. Bu hız modem kalitenize, ev içi tesisatınıza ve santrale olan uzaklığınıza göre değişmektedir. İsterseniz teknik tarafımıza talebinizi iletelim hizmetinizi inceleseinler. GSM numaranızı PM üzerinden iletir misiniz?

Hiçmi 12 mb ti geçmez. bir an bile. duvara çarpar gibi duruyor 12 de. bu açıklamaları yutturabileceğiniz kişilere söyleyin.
    Size söylenen alabileceğiniz maksimum hız bir seferlik ölçüm sırasında sağlanan hattınızın desteklediği maksimum hız kapasitesidir. Her zaman aynı hızı alabileceğiniz garanti edilmemekte ve bu sebeple “‘e kadar” ifadesiyle ulaşabileceğiniz maksimum hız değeri size söylenmektedir.

Hız testi yaptığınız saatteki internet kullanım yoğunluğu, bina içindeki kablo tesisatınızın kalitesi, modeminizin ayarları, splitter cihazınız, kablosuz kullanım gibi birçok sebeple hız kayıplarının yaşanması normaldir. ADSL ve VDSL teknolojisinden kaynaklanan bu kayıpların, 16 Mbps gibi hızlarda, 3-4 Mbps’e kadar olması performans sorunu olarak kabul edilmemelidir. GSM numarası iletirseniz kontrol ettirelim hizmetinizi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkNetDestek -- 19 Temmuz 2017; 10:7:27 >
  • quote:

Size söylenen alabileceğiniz maksimum hız bir seferlik ölçüm sırasında sağlanan hattınızın desteklediği maksimum hız kapasitesidir. Her zaman aynı hızı alabileceğiniz garanti edilmemekte ve bu sebeple “‘e kadar” ifadesiyle ulaşabileceğiniz maksimum hız değeri size söylenmektedir.

Hız testi yaptığınız saatteki internet kullanım yoğunluğu, bina içindeki kablo tesisatınızın kalitesi, modeminizin ayarları, splitter cihazınız, kablosuz kullanım gibi birçok sebeple hız kayıplarının yaşanması normaldir. ADSL ve VDSL teknolojisinden kaynaklanan bu kayıpların, 16 Mbps gibi hızlarda, 3-4 Mbps’e kadar olması performans sorunu olarak kabul edilmemelidir. GSM numarası iletirseniz kontrol ettirelim hizmetinizi...

anlaşamıyoruz sanırım. bizde sizin dediğiniz gibi "e kadar" olayı yok. tam 12 fazlası yok. tam 12, TAM ONİKİ. Allahtan düşmüyor hız o yuzden üstüne düşmüyorum. anladınızmı şimdi?

Hizmetinizin hızının 12 Mbps'den yukarı çıkmamasının sebebi altyapınız ile alakalıdır. Altyapınızın karşıladığı kadar hızı size vermekle sorumluyuz. Modeminizin gördüğü hız değerleri ile altyapınızın aldığı hızlar değişkenlik gösterir. Yukarıda belirttiğim üzere hız değerleriniz ev içi tesisatınız, kullandığınız modem kalitesi ve santrale olan uzaklığınız ile ilgilidir. Altyapınız o kadarını desteklediği için o hızı görüyorsunuz.
  • Ucuz etin yahnisi bu kadar oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hizmetinizin hızının 12 Mbps'den yukarı çıkmamasının sebebi altyapınız ile alakalıdır. Altyapınızın karşıladığı kadar hızı size vermekle sorumluyuz. Modeminizin gördüğü hız değerleri ile altyapınızın aldığı hızlar değişkenlik gösterir. Yukarıda belirttiğim üzere hız değerleriniz ev içi tesisatınız, kullandığınız modem kalitesi ve santrale olan uzaklığınız ile ilgilidir. Altyapınız o kadarını desteklediği için o hızı görüyorsunuz.

hep aynı standart mesajlar. sanırsınki tek internet sağlayısı bunlar. telekom ve superonline da kullandım dediğiniz doğru hat oan ne veriyorsa onu kullanıyoduk bu bazen 10mb bazen 14mb oluyordu. artık kabul edin internet sizin hız sınırlaması yaptığınızla ilgili haberlerle dolu. turknete yakışan bunu kabul edip gerekli düzeltmeyi yapması. yoksa modem hat "e kadar" la bu işi çözemezsiniz.
    müşteri hizmetleriniz yetersiz günlerce uğraştığım için biliyorum bu yuzden uğraşmak çözüm bekleme gibi bir niyetim yok. sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cicey2 -- 19 Temmuz 2017; 18:53:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cicey2

quote:

hep aynı standart mesajlar. sanırsınki tek internet sağlayısı bunlar. telekom ve superonline da kullandım dediğiniz doğru hat oan ne veriyorsa onu kullanıyoduk bu bazen 10mb bazen 14mb oluyordu. artık kabul edin internet sizin hız sınırlaması yaptığınızla ilgili haberlerle dolu. turknete yakışan bunu kabul edip gerekli düzeltmeyi yapması. yoksa modem hat "e kadar" la bu işi çözemezsiniz.
    müşteri hizmetleriniz yetersiz günlerce uğraştığım için biliyorum bu yuzden uğraşmak çözüm bekleme gibi bir niyetim yok. sevgiler.

kosssskoca türknet yalan mı söyleyecek arkadaşım? onların hizmeti servisi herbişeyleri süper.
    senin hattın modemin kablon dandikmiş işte, kabul et.

• TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Turknet kullanıcısıyım, geçenlerde Ttnet'ten aranıldım, "bize gelin" dediler, sebep diye sordum, "internetiniz turknet olarak görünüyor, Turknet'in interneti sınırlandırılmış hat üzerinden kullanıldığı için internet hızınız yavaşlar" dedi. Bunu ben demiyorum, sizin altyapısını kullandığınız Ttnet diyor. Peki yavaşlık var mı diye sorarsanız, akşam 19:00 da evde oluyorum, gece 02:00'ye kadar internet hızı rezalet ve berbat ötesi. 2 Mbps download yakalarsam ne mutlu. Gece 02:00'den sonra ise hız normale dönmekte 25 Mbps civarlarında. Demem o ki yok hat zayıflaması, yok santrale olan uzaklık v.s. gibi konuların bu sorunla kesinlikle ve kesinlikle alakası yok. Yine bir başka test için komşum ile görüşüp internetine bağlandım, Ttnet ondaki, saat 21:00 gibi ilk önce kendi internetimden hız testi yaptım, yine her zamanki gibi hızım 3-4 Mbps yerlerde o saatlerde, komşunun internetine bağlandım, 30 Mbps civarlarında ve web sayfaları, internetten videolar v.s. kesintisiz hızlarda.

"E hala niye duruyorsun, geç diğer sağlayıcıya" diyeceksiniz, vakitsizlikten olmadı ama az kaldı, o da olacak.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.