Şimdi Ara

Türknet Hız sınırını kaldırdı! (reklam değil) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
3
Favori
5.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türknet hayatımda gördüğüm en berbat firma. İnterneti de şanslı olana iyi. Türk Telekom alt yapısını kullanıyor ve evin Türk Telekom’un genel müdürlüğünün karşısı ama internet 16mb. Açtırtmak ayır dert kapatmak ayrı dert. Bulaşmayın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • altyapisini yemişim 1 gbps veren hatta 16 mbps dediler almadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modemi kapatıp açtım.Değişen bir şey yok.Hız artırımı için ne yapmamız gerekiyor?
    ALT YAPI YAPA MI OLACAK?YAPA OLMADAN HIZI ARTAN VARMI?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 10 Temmuz 2018; 14:2:0 >
  • Bizde ne zaman aktif olacak acaba müşteri hizmetleri olmadığı için öğrenemiyoruzda. Not: İstanbuldayım
  • reklam değil ama mağara olduğu kesin, zaten yapadaki (aktif altyapı) kişilere full hız vermiyorlar mıydı ? tt altyapısındaysanda 32 mi 35 mbit mi ne sınır var

• Ne yaparsan yap türknet halka hitap etmen için müşteri hizmetlerini geri getirmen gerekiyor hem istihdam sağlarsın hem de müşterilerini muhattap bulamıyorum şikayetiyle kaybetmezsin genius berkecan abonen olur ama bakkal ahmet amca abonen olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlara geçen adamın keşke 20 lira fazlada olsa aknlide olsa o aç gözlü firmalardan birini bağlatsaydım en azından sinir hastası olmazdım deme ihtimali yüksek tam bi kumar. Gaza gelip geçmeyi düşünen arkadaşlar ucundan forumdaki veya diğer sitelerdeki konulara bi baksın.
  • Sorun şu ki, aktif altyapısı istanbulun göbeğindeki yerlerde bile yok, çekmeleri yıllarca sürer. Yani tamam yaptıkları iş harika ama hız sınırını kaldırdı diye clickbait başlık açmayın.
  • Geçsem mi acaba ?

Türknet Hız sınırını kaldırdı!  (reklam değil)

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

Benim altyapı Yapa değil ama!

Burdaki fark "Tüm müşterilerine" olması!

Yani sen diyelimki vdsl 35mbps'ye imza attın; ama 65mbps'yi görebilirsin artık.

Alıntıları Göster
    İlk sayfadaki ilanı okursanız aktif altyapı da olan müşterilerimize diyor. Yani yapa dedikleri sistem. Size yapayı anlatmam gerekli herhalde. Yapa denen sistem superonlinenın fiberde filan eve kablo çekmesi gibi bir sistem değil. Yapa denilen sistem de sizin bağlı olduğunuz bir türktelekom santrali var bu binada turknet bir yer kiralıyor kendi serverlerını kuruyor size o serverlar üzerinden hizmet veriyor. Size gelen ince bakır kablo için yine türktelekoma para ödüyor. Yani ana hattın başını kendisi tutuyorsa buna yapa diyor ve istediği hızı verebiliyor. Bu çok az yerde var. Normal türktelekom serverlarına kira ödeyerek yaptığı sistemde hız artırmak istediğin de kira arttığı için hızı 35 mbit tutuyor mecburen.

Konuya gelirsek zaten yapa da olanlara 100 mbit'e kadar hız veriyorlardı değişen bir şey yok aynı şekilde devam ediyor yeni bir şeymiş gibi sunmak yanlış.

• Türknet her yerde kullanılabiliyor mu?

Faturayı nereye ödüyoruz? Ttnet taahütüm sona erince geçmeyi düşünüyorum.

Pingler ne alemde online oyunlarda?

Beni alıntılayıp cevap verirseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Worcestershire

Türknet her yerde kullanılabiliyor mu?

Faturayı nereye ödüyoruz? Ttnet taahütüm sona erince geçmeyi düşünüyorum.

Pingler ne alemde online oyunlarda?

Beni alıntılayıp cevap verirseniz sevinirim.
    Hocam, maalesef her yerde aynı kalitede hizmet alamıyorsunuz.

Ki en büyük sorunları da bu zaten.

Yoksa bu avantajları hiçbir yerde bulamayız.

Faturaları sitesinden ya da android uygulamasından ödüyoruz.

Ping değerleri de konudaki mesajda olduğu gibidir.

Tabii hız ve pinglerin altyapı kalitesine göre değiştiğini bilmenizde fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

Hocam, maalesef her yerde aynı kalitede hizmet alamıyorsunuz.

Ki en büyük sorunları da bu zaten.

Yoksa bu avantajları hiçbir yerde bulamayız.

Faturaları sitesinden ya da android uygulamasından ödüyoruz.

Ping değerleri de konudaki mesajda olduğu gibidir.

Tabii hız ve pinglerin altyapı kalitesine göre değiştiğini bilmenizde fayda var.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim hocam.
    Ping hıza kullanıma altyapıya göre değişiyor doğru ama bazı servis sağlayıcılarında daha fazla oluyor ping.

• quote:

Orijinalden alıntı: Worcestershire

Teşekkür ederim hocam.
    Ping hıza kullanıma altyapıya göre değişiyor doğru ama bazı servis sağlayıcılarında daha fazla oluyor ping.

Alıntıları Göster
    Mesut çevik'in Türknet'in başındaki adamla yaptığı röportajı hatırlıyor musunuz hocam.

Adam orda "sunucularımızı online oyunlar için özellikle optimize ettik" demişti. Belki de doğru söylemiştir.

Ping değerleri benim için makul seviyede. Avrupa serverleri 60 civarı ping oluyor. Ve bence bu iyi bir değer.
    Tabii USA serverleri hala 300 pingin üstünde gezmeye devam ediyor.

İlk internet aboneliğimi Türknet'te açtığım için diğer Isp'lerle kıyaslayamayacağım maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: cimbom38

Modemi kapatıp açtım.Değişen bir şey yok.Hız artırımı için ne yapmamız gerekiyor?
    ALT YAPI YAPA MI OLACAK?YAPA OLMADAN HIZI ARTAN VARMI?
    Yapa'da olanların hızı artar.

Bu haber zaten aylar önceden Türknet tarafından verilmişti, demek ki konu sahibinin altyapısı yeni değişti.
  • Konu sahibi mağara olduğunun farkında değil sanırım.

Bu olay zaten vardı. Anladığım kadarıyla VAE üzerinden alirken turknet tarafından santraline yapa kuruldu ve hızı otomatik arttırıldı.

Özetle konu mağara.

• captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    Konu sahibinin bir şeyden haberi yok 35 yazıyorsa 35 verirler o sınır kalkmadı yani

• MehmetNY kullanıcısına yanıt
    Silsen iyi olur gereksiz biraz ama konu dışı olduğu için burdaki bütün konular gereksiz

Yani sen bilirsin ister sil ister silme

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.