Şimdi Ara

Türknet hız düştü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
4.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türknete bugün geçtim 50 mbps hız alıyordum idm de 5.350 hız gördüm aklım oynadı 16 mbpsden sonra neyse akşam saatleri hız git gide düşmeye başladı 20-35 aralarında geziyordu şimdi hızım kotayı geçilen hıza düşmüş, normalmi bu akşam üstü net hızı düşüyor dedikleri şeymi bu türknet kullananlardaki durum nedir acaba, mh aramadan önce forumda türknet kullananlara sorayım dedim.

Şuanki hat değerlerim

Hat Durumu:Bağlı
    DSL Modülasyon Türü:VDSL2
    Annex Türü:Annex A/L
    Upstream Downstream
    Mevcut Hız (Kbps) 4094 51176
    Maks. Hız (Kbps) 13350 55699
    SNR Margin (dB) 16.2 9.5
    Hat Zayıflaması (dB) 27.3 14.3

Hız testi

Türknet hız düştü

Edit: Bu saatten sonra mh arayamam saati unutmuşum yarına ararım artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheuA -- 4 Mayıs 2017; 22:7:25 >

• Öncelikle siz bile isteye 5 mbite sinirlandirilmis gibi görünüyorsunuz cünkü pinginiz 6. o anda yeni birsey acmadiysaniz hiziniz düsük..

Istanbuldan 77 mbpsden size bir hiz testi gönderiyorum.
    Türknet hız düştü
    Yani aksam hiz düsmesi vs yok. bu deger 61.25 geliyor en iyi sekilde suandada cok düsük sayilmaz yani.
  • O kadar kişinin söylediklerine inanmıyorlar başından beri diyorum HIZ KISITLAMASI VAR.%20 dışında 3-4 mbps DÜŞÜYOR!.
  • bizdede var turknet 51 mbps tanımlı gunduz guzel sorun yok..fakat her gece hızı yarı yarıya dusuruyorlar...sıkayet ettım durum aynı degısen bısı olmadı..gunduz arıyorlar normal gece dedım hız yarıya dusuyor not aldılar ama fayda olan bişi yok..
    telekom tarafından kısıtlanıyor :(((
  • quote:

Orijinalden alıntı: smdyc

O kadar kişinin söylediklerine inanmıyorlar başından beri diyorum HIZ KISITLAMASI VAR.%20 dışında 3-4 mbps DÜŞÜYOR!.

Bu dogru. 24 mbps olan bir hattin speedtestte 23,50 vurmasi gerekirken 18 70 de kalmasi sacmaliktir. 24 mbps 3 mb hizina tam ulasimdir. türknette sadece 2.5 mb alabiliyorsunuz arada 500 kb bir kayip var buda 4 mbit gibi bir deger asagi yukari.
  • Bildiğin kotayı geçmişim hızım düşürülmüş muamelesi görüyorum şuan nasıl bir sorunsa artık Kotayı geçmişsin diyenleri ıstırırım bak ona göre şimdiden diyeyim Saat 2 ye kadar düzelmezse ki sanmıyorum düzelceğini demekki bir sorun oldu ne diyecekler yarın merak ediyorum gelişmeleri yazarım artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheuA -- 4 Mayıs 2017; 22:31:51 >
  • TheuA kullanıcısına yanıt
    Hocam hiçbir şekilde faydası olmayacaktır ya bence, bu müşteri hizmetleri beni kanser ediyor, kolay gelsin.
  • Yuppii 3 mbps arttı modem resden sonra Demekki hız sabitlenme durumu yok o anlaşıldı başka bir sorun var hadi bakalım nereye varcak sonu göreceğiz

Türknet hız düştü

Upstream Downstream
    Maks. Hız (Kbps) 13359 56192
    SNR Margin (dB) 16.2 9.6
    Hat Zayıflaması (dB) 27.2 14.3

Edit: Yavaş yavaş yükseliyor hız
    Türknet hız düştü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheuA -- 4 Mayıs 2017; 22:57:55 >

• Hız düşmesi olunca modeminizi kapatıp açın. Bende turk telekom'da aynı sorunu yaşıyorum. Biraz büyük dosya indireyim hemen hız düşüyor. Ancak modemi kapatıp açınca düzeliyor.
    Kabloyla mı yapıyorsunuz testi?

Bu arada mh'ni aramak için yarını beklemenize gerek yok 7/24 çalışıyorlar.
  • 1hkn kullanıcısına yanıt
    Evet hocam testleri kablo ile yapıyorum. Bir sorun var ama anlamadım neden böyle oldu ateş eden net git gide teklmeye başladı ilk günden mh 10 dan sonra çalışmıyo diye biliyordum ama bi deneyeyim şansımı.

Modeme res artıp tekrar denedim

Türknet hız düştü

Hat değerlerinde anormal durum görünmüyor

Upstream Downstream
    Maks. Hız (Kbps) 13349 55894
    SNR Margin (dB) 16.2 9.6
    Hat Zayıflaması (dB) 27.2 14.3

Edit: Tam aramaya gidecektim dedim son kez bir test yapayım sonuç :) Düzeliyor yavaştan hız neden böyle yaptı anlamadım bakalım yarın gündüz ateş edip akşam üstü tekleyecekmi bu arada son testi paylaşırkenki hat değerleride aynı anormal bir durum yine yok.
    Türknet hız düştü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheuA -- 4 Mayıs 2017; 23:15:37 >

:) ben 7 8 aydır türknet kullanıyorum tam hatırlayamadım ama bu tarz bir sıkıntı olmadı galiba, olduysa da arayıp çözmüşüm demek ki sıkıntı olacak kadar yer etmemiş bende. hem ne zaman hızdan kıllansam bir reset atarım wifidan, düzelmezse kabloyla denerim ve genelde düzelir en kötü o zaman. modeminizdeki diğer kullanıcıları pasif ettiğinizden emin olup deneyin, biri film izliyodur download falan yapıyordur belki.

Mh konusuna gelirsek de ben cok gec saatlerde ulaştğımı hatrlıyorum, mesaileri değiştiyse bilemem ama. Bir sansinizi deneyin.

Umarim cozersiniz, kolay gelsin.
  • türk telekom sürekli kısıyor ipler elinde haliyle oyuncak gibi dalga geçiyor resmen kısıtlama yapıyor sürekli neyseki internetim zaten kaplumbağa gibi kısıtlıyacaği bişey yok 6 mbps alıyorum zar zor
  • 1hkn kullanıcısına yanıt
    Son editten beri bir sorun görünmüyor şuan 39-41 arası değerler. Umarım yarın akşam üstü yine aynısı olmaz zaten olursa ararım mh gelişmeleri yazarım.
    Ateş etmeye devam ay lav yu Türknet
    Türknet hız düştü
  • Muhtemelen türk telekom sabote ediyor.Nede olsa hız düşmanı türk telekom!
  • Bende bugün aradım normalde 8 mbps olması gerekirken 5.50-6 mbps arası çıkıyor.Zaten altyapı 8 den yukarıyı desteklemiyordu şimdi birde port bağladık artık 6 olacak diyorlar. Gelde çıldırma
  • Dün gece destek kaydı oluşturdum telefon numarası yok adamların bende. Şu anda 50 mbit olması gereken hız 6 mbit. Destek kaydını da sallamadılar bile.

Türktelekoma 200 TL vericem ama bu firmayi değiştiricem bıktırdılar artık.
  • Treth kullanıcısına yanıt
    Hocam ne yaptınız aynı sorunu bende yaşıyorum 35 mbit olan hız 16 mbit oldu. Desteğe yazdım 2 kere saha ekibi geldi tt kaynaklı sorun yok diye kapattılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertTR23

Hocam ne yaptınız aynı sorunu bende yaşıyorum 35 mbit olan hız 16 mbit oldu. Desteğe yazdım 2 kere saha ekibi geldi tt kaynaklı sorun yok diye kapattılar.
    Desteğe yazdım düzelttiler elinde sonunda.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.