Şimdi Ara

TurkNET Hız - Download & Upload Kısıtlaması!! Lütfen bakarmısınız.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
21
Cevap
1
Favori
579
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> TürkNet >> TurkNET Hız - Download & Upload Kısıtlaması!! Lütfen bakarmısınız.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    222 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar, 03.12.2016 Cumartesi günü TurkNET'e geçiş işlemlerim tamamlandı. Alt yapım 140 mbit'e kadar destekliyor ve türk telekomda çalışan tanıdıklarım var, 100 mbit interneti bile rahatlıkla alabilecegimi belirttiler, ki daha öncede 50 mbit VDSL hipernet kullaniyordum, rahatlıkla 48mbit görüyordum. Saha dolabına mesafem de 30-40 metre. Apartmanda fiber yok, VDSL olarak alıyorum hızı. TurkNET'le görüştügümde VDSL olarak sadece 75mbit'e kadar hız verebildiklerini söylediler, tamam dedim sırf TTNET'den kurtulmak için kabul ettim, fakat internet hızı kablolu bağlantıda 61 mbit'i görüyor. Upload da 1.50 1.60 civarında. 4mbit taahhhüt ederken. Hemen aradım arıza kaydı oluşturdum, 24 saat geçti dönüş yok. 48 saat de dönüş yapıyorlarmış. Bu arada, konuyla ilgili yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı? Ne yapmam gerektigi konusunda farkli olarak? Şikayetvar'a veya btk'ya da yazayimmi düzeltmezlerse? Önerileriniz ne olabilir? Bir de modemden anlayan arkadaşlar varsa, ZYXEL VMG3312-B10B marka/model modem kullaniyorum, son firmware'e de guncelledim fakat kablosuz hızı sabit durmuyor. Bi kaç ayarını değiştirtti zyxel şirketi ama genede kaybım fazla. Bu arada arkadaşlar alt yapı bilgilerimi paylaşıyorum. Hız ve modem ayarları konusunda fikirlerinizi, yardımlarınızı rica ile bekliyorum. Iyi forumlar herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodimus01 -- 7 Aralık 2016; 18:38:5 >

|
    |

• Binbaşı
    1449 Mesaj
    Turknetin kısıtlama uygulamalı internetine hoş geldiniz. Bende baya bir yere başvurdum fakat değişen birşey yok. 75den fazla hız vermiyorlar. oda kısıtlama ile max 60 65 civarı alabiliyorsunuz. Bu sorunu yazıpta çözen daha görmedim. Müşteri hizmetleri Beğenmiyorsan çek git tarzında konuşuyor isterseniz aradıklarında deneyin. Kapatacağım deyin. değişen birşey olmayacak.

Hocam cevabiniz için çok teşekkür ederim. Fiyat uygunlugundan dolayı geçiş yaptım ama, hız kısıtlaması saçmalık. Resmen insani salak yerine koyuyorlar. O yüzden uğraşmak istiyorum. Aktif olarak ev telefonumuzda var, Aylık 35 tl ona ödüyorduk, internetimde 85 TL idi 120 TL gibi bir fatura ödüyorduk, %50 daha uygun diye Turknet'e geçtim, ama insanin söz verilen, taahhüt edilen hızı alamaması zoruna gidiyor..
    Bakalım artık, yarın ne cevap verecekler çok merak ediyorum. Size verilen cevap ne oldu hocam?
    |
    |
    gulnare kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hattınızı alabileceği hız bu dediler. %20 kesintiye de normal dediler. Belli toplu şekilde btk şikayet edersek bir sonuç çıkar. Sizde mutlaka türk net sayfasındaki hız testini modem değerlerinizi btk atın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Rodimus01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    61 mbps hız alıyorsunuz ve memnun değil misiniz?

kablolu olarak hız testi yaptınız mı? Modeminiz çünkü ttnet in verdiği tüm özellikleri kırpılmış piyasada ikinci elini elli-atmış liraya bulabileceğiniz bir vdsl modem

60 mbps hız alıp 60 lira ya taahhüt vermeden kullanan bir de 1000 dk her yöne konuşma veren başka sağlayıcı bulabilecek misiniz?

şu an sizi verdiğiniz paralara 24 ay taahhüt verip 3 mbps hızla nete giren binlerce abone var

Hocam iyide, taahhüt edilen hızı almak varken, neden böylesi firmalarin yaptigi haksizliga ödün verelim ki? Hattim 100+ mbit'e kadar alabiliyor, sorunsuz bir sekilde. Modemde kablolu olarak zaten 60-61mbit gordum. Modemin 75 mbit'i kaldirabilecegini dusunuyorum. Ayni marka model internet modem kullanip, illa ki bu hizlari alanlar vardir. Dogrudur, verdigimiz paralara 3mbit-5mbit net kullanan da vardir ama, benim alt yapim destekliyorken ben neden hakkimi aramayayim ki?
    |
    |
    mcrew kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Resmen sacmalik hocam ya. Siz VDSL mi aliyorsunuz Fiber mi? Bana da fiber'e 100 e kadar, VDSL de 75mbit'e kadar verebiliyoruz sadece dediler. Sacmalik resmen. Evet, bende öyle yapacağım, şikayetvar a yazdım, sıra btk ile bimer'de.
    |
    |
    gulnare kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    hocam hızın iyi işte niye beğenmiyorsun,ben 8mbps,50gb akk'ye 55 tl veriyorum,sen 60 liraya 60 mbps hız,150gb akk alıyorsun

Orijinalden alıntı: Rodimus01

Resmen sacmalik hocam ya. Siz VDSL mi aliyorsunuz Fiber mi? Bana da fiber'e 100 e kadar, VDSL de 75mbit'e kadar verebiliyoruz sadece dediler. Sacmalik resmen. Evet, bende öyle yapacağım, şikayetvar a yazdım, sıra btk ile bimer'de.

100'lük paket aldınızda size max 75 verebiliyoruz demeleri ayıplı ürün satmaktır.Sözleşmede vaad edilen hız ne ise verilmek zorundadır.

İmzaladığınız sözleşmeyi bir gözden geçirin olmadı tanıdık akraba veya tüketici hakem heyetine gidin bulunduğunuz yerdeki bir danışın, dava açın derim.

Btk ve ulaştırma bakanlığına yazmakta artık hafif kalıyor.Adamlar korkmuyorlar ise hukuki yola haklı delillerinizle başvurduğunuz zaman tazminat davası dahi açabilirsiniz.
    Anakart:Gigabyte Z77m-d3h---İşlemci:İntel i5 3570k---SSD:Samsung 840 EVO 120 gb---GPU:Evga GTX960 SuperSC ACX 2.0+ GDDR5 4GB---Ram:Gskill Ripjawsx 8gb (2x4gb) ddr3 1600 mhz ram cl9 (1.5 volt)---HDD:WD Caviar Green 3.5" 1TB---Audio:???---Ses sistemi:Edifier DA5000pro---Kasa:Corsair Carbide 200r---PSU:OCZ Modxtream Pro 80+ 700W

Xiaomi MI 6 128 gb
  • Teğmen
    222 Mesaj

Begenmemek degil, hakkım olanı arıyorum hocam, bunun begenmemekle ne alakasi var? 13-15 mbit arasi kaybim var download'da, upload da ise 1.5-2mbit arasi kaybim var. Hakkimiz olani aramak sucmu?
    |
    |
    Bagwell486 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Rodimus01

Bu arada, "şu şu kadara kullanıyor siz niye beğenmiyorsunuz" gibi yorumlara aldırış etmeyin.Bugün bu firmalara taviz verip hakkımızı aramadığımız için akk'sinden tut throttling'ine kadar vaad edilen hızı vermemeye kadar bunlar başımıza geliyor.

Hocam sen 100mbit parası vermişsin, 100mbit almak senin hakkın.Gerekirse gerçekten dava aç.100 nere 60 nere.75 bile versen o zaman 75mbit parası temin etsinler neden 100mbit parası alınıyor yada sözleşme neden 100 üzerinden imzalatılıyor.

Düşünsenize araba satın alıyorsunuz, aldığınız arabadaki tekerlek lastikleri normalde olandan daha kalitesiz ve satıcı size "o lastiklede araba sürülüyor bunlada, bu arabayı alamayanlar var" diyor.Böyle bir şeyi kabul eder misiniz?

Şuanki yaşanan durum bununla aynı.

Ben 16mbit kullanıyorum.Kelime oyunu yapıp "16mbit'E KADAR" diye satıyorlar yolunuda bulmuşlar.

Halbuki o zaman reklamı yaparken 16mbit'E KADAR diye yapsan zaten almazdım.Heleki düşürülen 3 mbit etmeyen hızı bile reklamlarda hiç söylemezler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmuMaster -- 5 Aralık 2016; 12:39:44 >
    |
    |
    Anakart:Gigabyte Z77m-d3h---İşlemci:İntel i5 3570k---SSD:Samsung 840 EVO 120 gb---GPU:Evga GTX960 SuperSC ACX 2.0+ GDDR5 4GB---Ram:Gskill Ripjawsx 8gb (2x4gb) ddr3 1600 mhz ram cl9 (1.5 volt)---HDD:WD Caviar Green 3.5" 1TB---Audio:???---Ses sistemi:Edifier DA5000pro---Kasa:Corsair Carbide 200r---PSU:OCZ Modxtream Pro 80+ 700W

Xiaomi MI 6 128 gb

• Teğmen
    222 Mesaj

Hocam alt yapim desteklerken, daha once bu hizi kullanmisken VDSL olarak TurkNET sadece 75mbit veriyor dediler evet, gene de taahhütsüz olmasından dolayı ve fiyatın uygun olmasından dolayı geçtim zaten. Her yerde alt yapinizin destekledigi 100Mbit hiz'a kadar verebiliyoruz diye reklam yapmasini biliyorlar ama. TTNET'e 35mbit hız ve ev telefonu dahil 120 TL ödüyordum aylık. Gecisimde fiyatı cazip geldi TurkNET'in ama Adamlar 75mbit'i bile veremediler, 60-61 mbit görüyorum. Kablosuzda ise 55-58 mbit arasi. Var hocam tüketici hakem heyetinde de tanidiklar var, önce şu btk ile bimer'e yazayım. Bugun geri dönüş yapsınlarda.. Cevaplarina göre bakacağım.
    |
    |
    EmuMaster kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam adil olmayan kullanım kotası olunca herkez 3Mbps kullanıyor
    |
    |

tabiki arayabilirsin ama önce

modeminde 70 küsür megabit gözüküyorsa o hızı alırsın

kablolu bağlanarak hız testi yapman mümkün mü
    |
    |

Merhaba hocam, modem degerlerini paylastim yukarida. Kablolu olarak zaten 60-61mbit download 1.60 upload goruyorum. Ve internet hizi dansöz gibi, her testte farkli degerler ciktigi oluyor. TTNet teyken boyle sorunlar pek yoktu. Modem ici dns adresini turknet in dns lerine yonledim, windows ag ozelliginden de google 8.8 dns lerini kullaniyorum. Zyxel firmasinida aradim wifi icin onerdikleri ayarlari yaptim. Ama hiz gidip geliyor.

|
    |

Cok dogru soylemissin ayrica 150 gb in icine upload dahilmis ana konuda duydugum kadariyla
    Arkadaslar bu kani bozuklarin dayatmalarina boyun egmeyin hakkinizi arayin

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    222 Mesaj

Aramaya basladim bile hocam. Sirasiyla, online müşteri hizmetlerine, şikayetvar'a ve BTK'ya ilettim şikayetimi. Sırada bimer var.
    |
    |
    SecurityPayne kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    bende türknet abonesiyim maalesef. Adsl kullanıcısıym. Alabileceğim maksimum hız 16 megabit. Aksam saat 17:00 gece saat 01:00 kadar hız düşmesi yaşıyoruz. Maksimum aldığımız hız 1 ila 3 megabit arası. Yani bu hızlarda da video dahi izlenmemekte. ping 100 den fazla. Upload 0.40 . Müşteri hizmetleri ilgisiz. BTK yı takmıyorlar. Bu nedenle abonelik iptali yapacağım.
    |
    |
    Merhaba hocam, modem arayüzünden internet degerlerinizi paylasirmisiniz? Bir de sikayetvar ve bimer ide deneyin.

|
    |
    Adam 60 mbit hızı beğenmiyor
    |
    |
Reklamlar
üniversite
Mobilya Takımları
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.