Şimdi Ara

Türknet Hergün Geriye Gidiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 ay önce 75/4 internet alabiliyordum yapadayım bana alabildiğim kadar upload verin dedim internetimi adsl'e çevirdiler. 12 mb'a düştü. Geçen perşembe günü'de modem ışıkları söndü pazartesiye kadar internet kullanamadım. Turktelekom geldi bir şeyler yaptı ışıklar yandı. Şu anda YAPA profillerinden kesintisiz hariç hir bir profilde modem ip almıyor internet şu anda 4.5 down/1mb upload şeklinde. Tuhaf olan santrale mesafem 900 metreydi bu sene içinde 1300 metreye çıktı pazartesiden itibarende santrale olan mesafe 2453 metre. Bu Türkiye'de bir rekor galiba.2 Kere iptal dilekçesi yolladım birinde hiç aramadılar birinde iptal dilekçesi elimize ulaşmadı diyorlar. 10 Yıldır ödediğim paranın karşılığı bu olmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İbrahim Kaypakkaya -- 11 Aralık 2019; 0:8:17 >

• Anladığım kadarıyla VAE'den YAPA'ya geçmişsiniz. Santrale uzak olunca da hat değerleriniz büyük oranda düşmüş.

Santrale uzak olunca YAPA'nın bir anlamı kalmıyor. Keşke önce santral mesafenizi öğrenseydiniz. 900 metredeki saha dolabından(VAE) hizmet almak varken 2500 metre uzaklıktaki YAPA santraline geçmek mantıksız. Ama tabii Türknet'in size bunu söylemesi lazımdı. Hızınızın düşeceğini bilseydiniz geçmezdiniz büyük ihtimal. Kendi isteğinizle geçmek istediğiniz için çok irdelememişler demekki. Çünkü YAPA onlar için maliyet bakımından daha uygun.

Yapacağınız tek şey VAE'ye dönüş istemek, döndürmezlerse iptal etmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomadio -- 11 Aralık 2019; 1:27:30 >
  • nomadio N kullanıcısına yanıt
    Yapa olayı çıktığından beri yapadayım hocam. Hiç bir zaman vae-yapa arası geçiş olmadı internetimde. Hatta beni yapadan çıkarın dediğimde port yok diye başlarından savuşturdular. Bir ara vae gibi internet verdiler kendilerinin bile haberi yoktu. Siz hiç 16 mb üstü internet kullanmadınız dediler sonra adsl ye geri çektiler. Şimdide 2500 metre oldu santrale uzaklık. Ben taşınmadım bir şey yapmadım 900 metre olan uzaklık 1.5 senede nasıl 2500 metre oluyor çözemedim.

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İbrahim Kaypakkaya -- 11 Aralık 2019; 2:1:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 900 metrede 75 mbit hız nasıl alıyordunuz acaba merak ettim. Benim 300 metre civarı sanırım 65 zor alıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • simos35 kullanıcısına yanıt
    Buyrun hocam 2 ay önceki internet değerlerim. 1 ay kadar bu şekilde kullandım. Sevindim hızlar arttı diye dedim bari biraz daha upload versinler destek kaydı açtım uyandılar galiba adsl ye çektiler tekrar.

https://forum.donanimhaber.com/store/b3/b5/e9/b3b5e9237854adb368421541f7ccddff.png

https://forum.donanimhaber.com/store/5c/44/f8/5c44f8c708a5a3b39d20a54c8b46687c.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İbrahim Kaypakkaya -- 11 Aralık 2019; 2:8:44 >
  • Attığınız hat değerlerinde upload hızınız 4mbps ile sınırlandırılmış yani siz VAE'deymişsiniz.(daha öncesinde nasıldı bilemiyorum) YAPA'da herhangi bir upload ve download sınırı yok, altyapı ne destekliyorsa onu sonuna kadar alıyorsunuz yani 4mbps ile sınırlandırılmazdı.
  • İbrahim Kaypakkaya kullanıcısına yanıt
    Alabileceğiniz maksimum hızı alıyormuşsunuz modemin markası nedir. Bende asus dsl n16 var maksimum hız modemde 90 gösteriyor fakat 75 bile alamıyorum. 65 e sabitledim onda bile deli gibi crc hataları veriyor.

Yapada olduğumu biliyordum bana bu şekilde internet verdiklerinde yanlışlıkla sabitlediler diye açtım zaten destek kaydını. Onlarda direk adsl’ye çevirdiler Bu hat değerleri olduğu zamanda yapada gözüküyordu internetim profiller arası geçiş yapabiliyordum ve download değerlerini değiştiriyordu profil geçişleri upload hep sabitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İbrahim Kaypakkaya -- 11 Aralık 2019; 3:4:21 >
  • simos35 kullanıcısına yanıt
    Tp link TD-9970v3

• quote:

Orijinalden alıntı: İbrahim Kaypakkaya

Yapada olduğumu biliyordum bana bu şekilde internet verdiklerinde yanlışlıkla sabitlediler diye açtım zaten destek kaydını. Onlarda direk adsl’ye çevirdiler Bu hat değerleri olduğu zamanda yapada gözüküyordu internetim profiller arası geçiş yapabiliyordum ve download değerlerini değiştiriyordu profil geçişleri upload hep sabitti.
    Şu anki hat değerlerinizi atar mısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simos35

Alabileceğiniz maksimum hızı alıyormuşsunuz modemin markası nedir. Bende asus dsl n16 var maksimum hız modemde 90 gösteriyor fakat 75 bile alamıyorum. 65 e sabitledim onda bile deli gibi crc hataları veriyor.
    Ankastre kutusu, iç tesisat kablosu, modem kabloları, varsa splitter falan kontrol edin. Hatta parazit var yüksek ihtimal, ondan crc hataları oluyor. İç tesisat kablosunda kesik, kopuk, oksitlenme vs. olmasın. Kabloda sıkıntı yoksa ankastre bağlantısını söküp tekrar çakın(bilmiyorsanız elektrikçi halleder).

Bunların hiç birinde sıkıntı yoksa bölgesel bir sıkıntı ya da bağlı olduğunuz santral portunda sıkıntı olabilir.
    3 günün sonunda oyun profilinde ip alabildim hız 7 ye çıktı.

• Benimde öyleydi 80 Download 30 Upload vardı bir gün internet gitti, geri geldiğinde ise vasat haldeydi. Hala vasat halde 25 Download 3 upload.

eskiden yapa da da upload sınırlaması vardı
  • @TurkNetDestek

Bakalım bu çözülebilir mi?
  • quote:

3 günün sonunda oyun profilinde ip alabildim hız 7 ye çıktı.
    turknetin sitesindeki sorgulamadan kontrol edince hız ne gösteriyor ?

santralin yerini biliyor musunuz ?

dsl sistemi çok hassas. geçen gün ankastreden bağlantı yapıyorlardı .benim kabloya dokunmuşlar. upload 29 da 25mbps ye düşmüş.
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
  • DeveloperAli kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hız testi yaparak aldığınız değerlerihttps://turk.net/online-islemler/ web sayfamızdan performans kaydı açarak iletmeniz halinde kontrol ederek bilgi vereceğiz.
  • quote:

https://turk.net/internet-hiz-altyapi-sorgulama/
    Burada kaç diyor

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    2 MB
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.