Şimdi Ara

TürkNet Hakkında Sıkça Sorulan soruları cevapladık...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• En çok merak edilen konulardan birisi ise, TürkNet'in VAE Kapsamında bulunan müşteriler için Upload sınırını kaldıracak mı yoksa Upload hızını Türk Telekom ile belirli anlaşmalar doğrultusunda arttıracak mı? Bu tür soruların ve diğer sıkça sorulan sorularıda bir videoda cevapladık ve olabilecek ihtimalleri ve görüşlerimizi de paylaştık.

Sizin görüşünüz nedir? TürkNet VAE Kullananların da YAPA altyapısında olduğu gibi sınırsız Upload almasını ister miydiniz? Sınırsızdan kastımız, hız limitlemesi yapılmaksızın Upload hızının müşterilere sunulmasıdır.

• Almanyadayim upload sinirlamasi buradada var. ama türkiyedeki kadar bencilce degil. 50 mbpsye 10 upload düser. 100 mbpsye 50 mbps up düser. 250 mbpsye 100 mbps düser. upload 1000 istiyosan ondada 500 mbps yanilmiyorsam

Neyse Kisisel düsüncem : Türknet herseyin basinda olsa bulgaristandaki interneti bile alabiliriz. Bu adamlar tek basina biseyler yapmanin pesindeler. sitelere hat cektirip. sonrada uploadin 8 onuda 100 gb sonra 1 mbps yapicam gibisinden bi durumlari yok.. yapabildigini yapmanin pesinde..

Cünkü genel müdürü cikti ve dedi ki ; Ben avrupada okudum. orda sinir falan yoktu ben bu isi yapiyorum ve sinir koymayacagim. ama kaybettigi nokta kendine ait cok fazla hatti olmayisi..
    Birseyin icinde türk telekom varsa ne kalite vardir ne baska birsey..

ve istemiyor da.. türktelekom türkiyedeki internetin gelismesini. cünkü az hiza cok para almak varken niye her ay yeni hat yapacam diye kendini yorsun ?
    Ileride ben inaniyorum ki türktelekom utanmadan diyecek ki 50 mbps indirme 3 mbps yükleme hizi paket 120 tl. 50 mbps download 7 8 mbps upload paket 240 250 tl diyecek. utanmadan.

Türktelekom sadece kendi cebini zengin etmenin pesinde. o yüzden kendi yapmayacagi hic birseyi baskasina yaptirmayacak. Türknet kendi dslam falan koymasa onada yaptirmayacak.

Care nedir?
    Sizinde videoda söylediginiz gibi bulgaristandan ftth hat alip wifilerle dagitmak :D ( cilgin proje )

Üzülüyorum ama.. yapabildigim hic birsey yok türktelekom adini halaltelekom olarak degistirmeli. internetiniz islami usüllere göre yavaslatilip kesilmektedir diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaanDE34

Almanyadayim upload sinirlamasi buradada var. ama türkiyedeki kadar bencilce degil. 50 mbpsye 10 upload düser. 100 mbpsye 50 mbps up düser. 250 mbpsye 100 mbps düser. upload 1000 istiyosan ondada 500 mbps yanilmiyorsam

Neyse Kisisel düsüncem : Türknet herseyin basinda olsa bulgaristandaki interneti bile alabiliriz. Bu adamlar tek basina biseyler yapmanin pesindeler. sitelere hat cektirip. sonrada uploadin 8 onuda 100 gb sonra 1 mbps yapicam gibisinden bi durumlari yok.. yapabildigini yapmanin pesinde..

Cünkü genel müdürü cikti ve dedi ki ; Ben avrupada okudum. orda sinir falan yoktu ben bu isi yapiyorum ve sinir koymayacagim. ama kaybettigi nokta kendine ait cok fazla hatti olmayisi..
    Birseyin icinde türk telekom varsa ne kalite vardir ne baska birsey..

ve istemiyor da.. türktelekom türkiyedeki internetin gelismesini. cünkü az hiza cok para almak varken niye her ay yeni hat yapacam diye kendini yorsun ?
    Ileride ben inaniyorum ki türktelekom utanmadan diyecek ki 50 mbps indirme 3 mbps yükleme hizi paket 120 tl. 50 mbps download 7 8 mbps upload paket 240 250 tl diyecek. utanmadan.

Türktelekom sadece kendi cebini zengin etmenin pesinde. o yüzden kendi yapmayacagi hic birseyi baskasina yaptirmayacak. Türknet kendi dslam falan koymasa onada yaptirmayacak.

Care nedir?
    Sizinde videoda söylediginiz gibi bulgaristandan ftth hat alip wifilerle dagitmak :D ( cilgin proje )

Üzülüyorum ama.. yapabildigim hic birsey yok türktelekom adini halaltelekom olarak degistirmeli. internetiniz islami usüllere göre yavaslatilip kesilmektedir diye.
    Bulgaristan'da 10 Gbps simetrik hattı çok ucuz fiyatlarla evinde sınırsız alan biri bile var...

Bu arada, 10 Gbps alan arkadaşla ingilizce lisanımla konuştum, sizin için ise Türkçeye kendim tercüme ettim.

Bulgaristandaki 10 Gbps simetrik fiber internet ile, ülkemizdeki Avrupa Türk Telekom serverine bağlanarak yapılan hız testi sonuçları:

Hız testinin linki:https://www.speedtest.net/result/7825341173

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdem the mixer -- 9 Mart 2019; 21:42:6 >
  • 100 150 ms beklemeniz normal. fakat onun 10 almasida normal. türktelekom cikisi ile bulgaristana telia kablosundan gidiyorsunuz. bu +60 70 ms ediyor.
    Fakat bulgaristandan IPACCT ile türktelekom serverine zaten yakin ki 10 ms almis. normal bir deger. ben Türknet baglantisiyla sofia ya 8 ms aliyordum. bulgarlar hem exchange yaratarak kendi serverlerindeki yükü atip hemde en iyi lokasyonlarla anlasiyorlar

Ben almanyadayim Fransa OVH Serverine pingim 32 ms. Adam bulgaristanda 35 ms.. server ayni

Bakalim emekli cenneti bulgaristana bir gün gidersem bende alayim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaanDE34

100 150 ms beklemeniz normal. fakat onun 10 almasida normal. türktelekom cikisi ile bulgaristana telia kablosundan gidiyorsunuz. bu +60 70 ms ediyor.
    Fakat bulgaristandan IPACCT ile türktelekom serverine zaten yakin ki 10 ms almis. normal bir deger. ben Türknet baglantisiyla sofia ya 8 ms aliyordum. bulgarlar hem exchange yaratarak kendi serverlerindeki yükü atip hemde en iyi lokasyonlarla anlasiyorlar

Ben almanyadayim Fransa OVH Serverine pingim 32 ms. Adam bulgaristanda 35 ms.. server ayni

Bakalim emekli cenneti bulgaristana bir gün gidersem bende alayim :D
    Bulgaristanda bazı ekonomik sıkıntılar olduğunu duymuştum sanırım. Bulgaristanda yaşayıpta orada makarna gibi şeylerin 10-20 TL kadar pahalı olabileceğini duymuştum... Ama sırf internet için gidilir mi gidilir ama onun dışında Bulgaristanda vatandaş olarak yaşarsam, ne gibi zorluklar yaşarım bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdem the mixer

Bulgaristanda bazı ekonomik sıkıntılar olduğunu duymuştum sanırım. Bulgaristanda yaşayıpta orada makarna gibi şeylerin 10-20 TL kadar pahalı olabileceğini duymuştum... Ama sırf internet için gidilir mi gidilir ama onun dışında Bulgaristanda vatandaş olarak yaşarsam, ne gibi zorluklar yaşarım bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    Ekonomik sikinti oldugu icin adamlar edirneye alisveris yapmaya geliyor.. internetten para kazanmayi planliyorsan gidilir.

Vatandas olarak yasayan birsürü türk de mevcut. almanyada emekli olduktan sonra para yetmiyor diye almanlar bulgaristana tasiniyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.