Şimdi Ara

Türknet Gigafiber talebinde bulunmayın!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://turk.net/gigafiber-istiyorum-altyapi-sorgulama adresinden gigafiber talebi bulunmak için gerekli formu doldururken Türknet sizden girmiş olduğunuz verilerin 3. kişilerle paylaşılacağını belirten seçeneğin de işaretlenmesini zorunlu kılıyor. Sonrasında da özellikle dijitürk vb hizmetlerin pazarlanması için Türknet haricinde aranılarak ki burada aranan numara sahibinin adı ve soyadıyla hitap edildiği gibi aynı zamanda adres bilgileri de muhtemelen bu kişilerin elinde bulunmakla birlikte kullanıcılar tarafında mağduriyet yaşanmasına sebebiyet vermekte. Türknet her ne kadar bu tür aramalara itibar etmeyin bizimle alakası yok dese de gigafiber başvurusundaki kişisel verilerin paylaşılması seçeneğinin kabul edilmesini zorunlu kılarak birbirine zıt durumlar meydana geliyor.

Bu konuda tepkimizi gösterelim, Kişisel verilerimizin paylaşılmasının önüne geçelim...

@TurkNetDestek

Türknet Gigafiber talebinde bulunmayın!!!

• Yine kaderini kabullenen ekipler gelmiş. Arkadaşlar, bütün firmalar yapıyor diye bunu kabullenmek zorunda değilsiniz, onlardan da şikayet edin, bundan da şikayet edin. Burada konuyu açanın şikayet ettiği olay tamamen alakasız kısacık bir forma gönderdiğiniz bilgilerinizin işlenmesi. Kullanıcı onayı alması zorunluluk bunu işlemek için, tamam da niye işliyor mesele bu. İşleniyor niye elin adamlarıyla paylaşılıyor? Niye bunu zorunlu kutucuk yapıyorsunuz da diğer yüzlerce firma gibi opsiyonel yapmıyorsunuz? Ben alt tarafı hizmet istiyorum diye form dolduruyorum, ortada hizmet bile yok bakın istiyorum daha. İstedim diyelim, formu doldurmama rağmen o hizmetin bana gelecekte verileceği bile garanti değil. Sırf istedim diye doldurduğum form yüzünden ek olarak bir ton firma özel cep telefonumdan taciz edecek beni. Yasal mı? Evet. Etik mi? Hayır. Ha yasal da olmaması lazım zaten de bu ülkeden vatandaşın özel hayatını savunan teknoloji kanunları beklemek fazla tabii.

Bu kutucuk benim de sinirimi bozmuştu formu doldurmamıştım o yüzden. Arkadaş daha da güzelini yapıp bilgilendirmek için konu açmış. Biraz acımasız olun firmalara lütfen, diyorsunuz ya her firma yapıyor diye, kanıksadığımız için her firma yapıyor zaten. Firmalar bizi sömürmek için var, ne konu olursa olsun şikayet edin acımayın

Sırf bu tik yüzünden başvuruyu yapmadım. 2 kez denedim. Buradaki müşteri temsilcisine söyledim cevap bile vermedi ki veremez tabi. Başvuru yapmak istiyorum başkaları tarafından aranmak değil. Üstelik başvuruyu yaptım diyelim gelip gelmeyeceği de meçhul. Hatta gelmeme ihtimali çok daha yüksek. Kısacası ben bunu çok önceden görüp bu işe girişmedim. Kimse de ses çıkarmamıştı o zaman şaşırmıştım.

Sen firmanın avukatı mısın? Sanane? Ayrıca kaç kişi 1 gbit internet alıyor? Kullanıcıların çoğu almıyor, alamıyor.

Ayrıca burada firmanın verdiği hizmeti kötüleyen mi oldu? Burada kişisel verilerin toplanmasıyla ilgili bir durum dile getirilmiş biz de onu soruyoruz. Sen bundan niye rahatsız oldun da benim mesajımı alıntılayıp bana firmayı güzellemeye pazarlama çalışıyorsun onu anlamadım? Ben zaten 7-8 yıldır Türknet'n müşterisiyim.

Saçmalığa gel, adam kişisel verilerini niye veriyor arkadaşım, niye satıyor? Niye ben bu satılan bilgilerim yüzünden 850 ile başlayan dolandırıcı mı hırlı mı hırsız mı ne bok olduğu belli olmayan ve olur olmaz zamanlarda taciz eder gibi ısrarla arayan numaralarla neden muhatap olayım? Cevap versinler. Bir de firma adına cevap vermiş.  Fanboy değilsen bi zahmet çekil aradan da cevabı ilgili kişi versin sen değil. Sana sormadım.

Getir, Hepsiburada veya diğerlerinin bu yaptığını onaylayan he iyi olmuş diyen mi var ayrıca?

• Gigafiber gelsin de,isterse otogar tuvaletine yazsın numaramı.

Edit : Evime fiber geldiğini unuttum,fibersizlik ruhuma işlemiş. Hahahaha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9A0BECBC3 -- 4 Ekim 2022; 18:30:49 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kişisel veriyi paylaşmayan şirket kaldı mı ya, ben de bir şey var sanıp tıkladım konudaki yazıyı okuduğum zamana yazık oldu

• O seçeneği seçince onlar da hemen kazmayı küreği alıp mahallenize gelmek için hazırda bekliyor zaten... :)

• Boş boş konular açıp durmayın neyin kişisel verisi kişisel veri mi kaldı her gün bir şirket hackleniyor veriler satılıyor neyin kafasını yaşıyorsunuz ?

• Bende katılıyorum artık en ufak şeylere konu açmayın formun iyice tadı kaçıyor.

Kişisel verilerin işlenmesi hakkında kullanıcı onayı alınması yasal zorunluluk önce araştırın sonra konu açın.

• Yine kaderini kabullenen ekipler gelmiş. Arkadaşlar, bütün firmalar yapıyor diye bunu kabullenmek zorunda değilsiniz, onlardan da şikayet edin, bundan da şikayet edin. Burada konuyu açanın şikayet ettiği olay tamamen alakasız kısacık bir forma gönderdiğiniz bilgilerinizin işlenmesi. Kullanıcı onayı alması zorunluluk bunu işlemek için, tamam da niye işliyor mesele bu. İşleniyor niye elin adamlarıyla paylaşılıyor? Niye bunu zorunlu kutucuk yapıyorsunuz da diğer yüzlerce firma gibi opsiyonel yapmıyorsunuz? Ben alt tarafı hizmet istiyorum diye form dolduruyorum, ortada hizmet bile yok bakın istiyorum daha. İstedim diyelim, formu doldurmama rağmen o hizmetin bana gelecekte verileceği bile garanti değil. Sırf istedim diye doldurduğum form yüzünden ek olarak bir ton firma özel cep telefonumdan taciz edecek beni. Yasal mı? Evet. Etik mi? Hayır. Ha yasal da olmaması lazım zaten de bu ülkeden vatandaşın özel hayatını savunan teknoloji kanunları beklemek fazla tabii.

Bu kutucuk benim de sinirimi bozmuştu formu doldurmamıştım o yüzden. Arkadaş daha da güzelini yapıp bilgilendirmek için konu açmış. Biraz acımasız olun firmalara lütfen, diyorsunuz ya her firma yapıyor diye, kanıksadığımız için her firma yapıyor zaten. Firmalar bizi sömürmek için var, ne konu olursa olsun şikayet edin acımayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamroamer -- 5 Ekim 2022; 3:51:29 >

• Türknet’in paralı askerleri gelmiş o kutuyu işaretledikten sonra dolandırıcılar tarafından aranıp dolandırılan kişiler oldu bu forumda o konuyu bulabilen varsa eklesin buraya gerçeği söylemek zorundayım kusura bakmasın kimse

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • TurkNet'in askerliyiz :) İşte sizin gibiler yüzünden insanlar forumlardan kaçıyor

• mrtgfb M kullanıcısına yanıt

Bu kitle gigafiber alamayınca veya turknetten verim alamayınca ağlayan kitle işte. Millete de paralı asker fln diyorlar, rezil herifler...

• Verilerin paylaşıldığını söylesene neden söylemiyorsunuz işinize gelmiyor mesajımı alıntılayıp düzgünce yazsanız ya Turknet’i kötülemek için yazmıyorum ne aldığını bilsinler dikkatli olsunlar alan alır beni ilgilendirmez.
    Dünyanın en şanslı insanı mıyım? Diye konu açan kimdi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Sırf bu tik yüzünden başvuruyu yapmadım. 2 kez denedim. Buradaki müşteri temsilcisine söyledim cevap bile vermedi ki veremez tabi. Başvuru yapmak istiyorum başkaları tarafından aranmak değil. Üstelik başvuruyu yaptım diyelim gelip gelmeyeceği de meçhul. Hatta gelmeme ihtimali çok daha yüksek. Kısacası ben bunu çok önceden görüp bu işe girişmedim. Kimse de ses çıkarmamıştı o zaman şaşırmıştım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @TurkNet Destek

Bununla ilgili bir açıklamanız olacak mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimse size zorla talep oluşturun demiyor madem bu konularda uzman oldunuz bu tür sorunları gördünüz sizde başvuru etmezsiniz kaderinize razı olup adsl & vdsl kullanmaya devam edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SupervisorFatih -- 6 Ekim 2022; 17:30:45 >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Adamlar 139.90TL'ye 1 Gigabit hizmet sunuyor. Daha neyin açıklamasını bekliyorsunuz.

Bulmuşsunuz bunuyorsunuz, bu ülkede kaç tane firma hacklendi. Kaç milyon veri sızdırıldı,ona ses çıkmıyor da TurkNet'e mi çıkıyor?

Hiçbir açıklama da yapmayacaklar zaten. Bizim halkımıza açıklamayı, 1 Gigabit interneti geç, bu kafayla 8 Mbps bile fazla gelir.

Not : Turknet fanboyu da değilim. Beğenen,isteyen kabul edip numarasını paylaşır. Bu da demek değildir ki Turknet numarayı alıp otogar tuvaletine yazıcak. Sadece saklayacaktır, beğenmeyen de kabul etmez. Numarasını Turknet alacağına, Ittıbık Telekom, XOnline, YCell alır tepe tepe kullanır.

Günlük hayatta her şey veriler ile işliyor depolanıyor. Bunların en büyük örneği GETİR, HEPSİBURADA vs. büyük şirketler. Bu şirketler 50 tane doğrulama kodu,onay,izin isterken ses çıkmıyorsa bence Turknet'e de çıkmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9A0BECBC3 -- 6 Ekim 2022; 17:41:42 >

• İzin vermeden de paylaşıyorlar zaten.

• Sen firmanın avukatı mısın? Sanane? Ayrıca kaç kişi 1 gbit internet alıyor? Kullanıcıların çoğu almıyor, alamıyor.

Ayrıca burada firmanın verdiği hizmeti kötüleyen mi oldu? Burada kişisel verilerin toplanmasıyla ilgili bir durum dile getirilmiş biz de onu soruyoruz. Sen bundan niye rahatsız oldun da benim mesajımı alıntılayıp bana firmayı güzellemeye pazarlama çalışıyorsun onu anlamadım? Ben zaten 7-8 yıldır Türknet'n müşterisiyim.

Saçmalığa gel, adam kişisel verilerini niye veriyor arkadaşım, niye satıyor? Niye ben bu satılan bilgilerim yüzünden 850 ile başlayan dolandırıcı mı hırlı mı hırsız mı ne bok olduğu belli olmayan ve olur olmaz zamanlarda taciz eder gibi ısrarla arayan numaralarla neden muhatap olayım? Cevap versinler. Bir de firma adına cevap vermiş. Türknet Gigafiber talebinde bulunmayın!!! Fanboy değilsen bi zahmet çekil aradan da cevabı ilgili kişi versin sen değil. Sana sormadım.

Getir, Hepsiburada veya diğerlerinin bu yaptığını onaylayan he iyi olmuş diyen mi var ayrıca?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 6 Ekim 2022; 18:51:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bulunmuyorum zaten 3-5 yerde o hizmeti veriyorlar.

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt

Mesajınızın özellikle son kısmına katılıyorum. Sosyal medyada siyaset olur herhangi bir konu olur, "X kötü" dersiniz diğeri der ki "Y iyi mi?", "X'e laf edeceğine ilk önce Y'ye laf et". Yahu ben Y'yi ne zaman savundum, bunu nereden çıkardın, onlara laf etmediğimi nereden biliyorsun? Burada laf etmem gider BTK'dan ederim, Cimer'den ederim, Twitter'dan ederim, sırf kendi kendime ederim hiç fark etmez. Sanki tanıyormuş gibi böyle şeyler söylüyorlar çok ilginç. Hiç laf etmezseniz o şikayet etmediğiniz X gider başka bir Y olur. Fanatikliği acilen bırakmak lazım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.