Şimdi Ara

Türknet gigafiber siyah kablo? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
6.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: samcu

Böyle bir kutu glemesi lazım sokağın başına yani bu internetin çıkış noktası ardından binaya da bir kutu gelecek böylece fiber tamamlanacak umarım en kısa sürede gelir dediğim gibi kasımdan beri bekliyorum.

Sanırım TT ile birebir aynı sistemi kullanılıyor, Gpon.

• kırılanhayaller kullanıcısına yanıt

Gigafiber gelen yerlere bakılırsa daha önce fiber çekilmemiş yerlere çekiyorlar. Zaten AVM karşısında oturan adamda Superonline fiber, Turksat fiber, Turk Telekom fiber vardır. Biraz da başkası fiberin keyfini yaşasın değil mi?

Ben de E-5'e 100m mesafedeyim. Bakalım umarım 1 aya kalmaz ilk defa fiber görecez.

• quote:

Orijinalden alıntı: achfighter

Gigafiber gelen yerlere bakılırsa daha önce fiber çekilmemiş yerlere çekiyorlar. Zaten AVM karşısında oturan adamda Superonline fiber, Turksat fiber, Turk Telekom fiber vardır. Biraz da başkası fiberin keyfini yaşasın değil mi?

Ben de E-5'e 100m mesafedeyim. Bakalım umarım 1 aya kalmaz ilk defa fiber görecez.

Hocam dediklerinin hiçbiri yok işte işin garip tarafı o neredeyse eski dialup bağlantı verecekler

• Arkadaşlar bize de bu kabloyu çektiler (bahçelievler) fakat hala sistemde aktif edilmedi 3 aydır, ne zaman ederler turknet'ten hiçbir şekilde net bilgi alamıyorum. Bilen var mı?

• 15 yıldır eve fiber gelsin diye bekliyorum. 200-300 metre ilerideki sitede fiber var, ama bizim siteye vermiyorlar; site olarak topluca başvurmamız gerekiyormuş. İki kuruş masraf edip de kablo döşemeye çekiniyorlar. Acaba ömrümüz Türkiye'de fiber internet kullanmaya yetecek mi diye düşünmeye başladım. Fiber döşemeyeceklerse bari 5G'ye yatırım yapsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 4 Şubat 2021; 21:25:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, ulaşımın en kolay olduğu noktadan fiber altyapı çalışması yapılıyor. Bu yerin altı ya da üstü olabiliyor. Kablo üzerinde TurkNet drop kablo yazıyorsa bize ait fiber çalışması olduğunu gösterir. İl, ilçe ve mahalle bilgisini paylaşmanız durumunda da kontrol edebilirim.

zaten fiber olan yerlere yatırım yapmak yerine bağlantı problemlerinin olduğu yerlere yatırım yaparsanız daha iyi olur sizin için. örnek olarak Esenyurt İstiklal mahallesinde her binada 10 internet kullanıcısı var ama telekom sağolsun 8mbps hız veriyor. caddede fiber var ara sokaklara 2 metre kablo çekmiyorlar.

• keşke fiber bizede gelse adsl kullanıyoruz 2021 senesinde

• ressi1 kullanıcısına yanıt

Sonuçta ikisinde fiber ama bana gelen hız önemli türktelekom fiber olsa bile adam 100 mb den fazla vermiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt

4 g ye çok yatırım yaptılar da 5g ye mi yapacaklar hiç bir şey beklemiyorum mobil servislerden İstanbulu göbeğinde 10mb hız alıyorum mobil olarak 😀 adamlar sadece heryerde çeksin diye uğraşıyorlar hızlı internete değil 1 yıldır baz istasyonu kuracaklar sözde

• bize de gelse şu fiber olayı keşke  

• MonacoDoom kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bu işlemleriproje ekibimiz yönetiyor ve size bir süre bilgisi veremiyoruz.
  • samcu S kullanıcısına yanıt

Benimkisi züğürt tesellisi işte. 

• Turknet'in GigaFiber haritası var mı ?

• Yalon Y kullanıcısına yanıt

Yok, e@TurkNetDesteke mahalle bilgisi ver bu yıl içinde gelip gelmeyeceğini söylüyor

• Purps P kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim.

Merhaba, bu şekilde bir harita bilgisi yok ama bölgenizi PM üzerinden paylaşabilirseniz bölgenizi kontrol ederek yardımcı olmak isterim.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Paylaştım :)

Bölgeniz 2021 yılı planları içerisinde yer almıyor. Ben talebinizi not aldım ve proje ekibimiz ile paylaşacağım.
  • @TurkNetDestek Merhabalar İstanbul küçükçekmece inönü mahallesinde fiber çalışmanız bulunuyormu acaba kontrol edebilirmisiniz rica etsem :)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.