Şimdi Ara

Türknet GIGAFIBER projesi Ankara'ya geliyor! [ÇALIŞMALARA BAŞLANDI!] (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.871
Cevap
23
Favori
103.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Ben farklı bir operatörden fiber kullanıyorum. Ancak alt sokağıma gigafiber geldi ve benimde taahütüm önümüzdeki hafta biteceği için türknete geçmek istiyorum. Ancak henüz binama gigafiber gelmediği için vdsl kullanıcam sanırım. Sorum şu ki binama gigafiber gelirse ben direkt geçiş yapabiliyor muyum?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • saiddemir98 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bizden hizmet almanız durumunda adresinizde gigaFiber hizmetimiz aktif edildiğinde dönüşüm için sizi arayacağız. Sizin herhangi bir işlem yapmanız gerek kalmadan dönüşümü tamamlayıp hizmeti aktif edeceğiz
  • general tevfik sağlam caddesi üzerinde oturuyorum. karşı binalarda olmasına rağmen bizim sırada yok. karşım aşağı eğlence mahallesi iken benim oturduğum incirli mah oluyor. bu kablo caddenin her bir sağına soluna ayrı mı döşeniyor? aramız 15 mt olmasına rağmen bizde fiber olmamasının nedeni nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Death Time -- 25 Ağustos 2022; 1:49:59 >
  • Death Time kullanıcısına yanıt

Nedeni karşıdaki binalar Etlik mahallesine bağlıdır sizin sıranızdaki binalarda İncirli mahallesine...

İncirli mahallesi de şuan çalışma kapsamında değil,Etlik mahallesini bile tam anlamıyla bitiremediler.

Merhabalar, çalışmalar belirli bir iş sırasına göre gerçekleştiriliyor. Ekipler planlama ve iş sırasına göre adreslerin aktivasyonlarını tamamlayacaktır.
  • tabi iş planı anlıyorum ama bilmediğim için soruyorum. ana caddeler başka bir izne vs mi tabi.. sokaklara göre kazı izinleri vs alınması daha mı kolay?

Merhaba, ilettiğiniz mahalle farklı olduğundan dolayı adresiniz için çalışma yapılmamıştır. Dilerseniz https://turk.net/gigafiber-istiyorum üzerinden altyapı talebinizi iletebilirsiniz. Adresiniz için çalışma başladığında muhakkak haberdar olacaksınız.
  • Cumartesi günü bağlantım yapıldı.

Test sonuçları aşağıdaki gibi

Testler ethernet(kablolu) üzerinden yapıldı.

Kablosuz test yapma gereği duymadım. Deco kullanıyorum Turknetin verdiği modem bağlı değil.

Yer Mestan sokak

testler anlık yapılmıştır saat 02-03 arası

Türkiye içi

Türknet GIGAFIBER projesi Ankara'ya geliyor! [ÇALIŞMALARA BAŞLANDI!]

Amsterdam

Berlin

New York

• necrop N kullanıcısına yanıt

Hani gigafiber 1 yıl sonra gelsin bizim eve, hadi eve gelmesin mahalleye 1 sene sonra gelsin... Ekip yoğunluğu gayet anlaşılır ama 1 senede Ankara'da sadece bir ilçede 1 ya da 2 ekip ile çalışıyor ama buna rağmen her yere tonla reklam veriliyor ise bu işte ciddi bir planlama sıkıntısı var demektir. 25 ilçeye 25 yılda mı yayılacak bu gigafiber?

Ben söyleyeyim, şu an binaya zaten 3 fiber giriyor sadece bunlardan 1 tanesi Gigafiber GPON kullanıyor, diğerleri DOCSIS ve 100Mbps Ethernet ile dağıtım yapıyor. Gigafiber gelene kadar hepsi GPON'a geçerse bizim binadan da bizim mahalleden de Türknet'e geçen olmaz, %95'i muhafazakar olan bir ülkede bu geçişleri beklemek zor. Fiyat ile de olsa insanlar oturup bir düşünür.

Firmaların iç kararlarının dışarıya açıklanmaması, bazı bilgilerin de saklı tutulması kabul edilebilir durum. Ancak şu reklam/yayılma hızı orantısızlığına acilen bir çözüm bulunmalı. İnterneti getiremeyecek olsalar, mikro planların yapımına daha zaman olsa bile senelik ilçe planları açıklanabilir.

• raxetul kullanıcısına yanıt
    gigaFiber altyapı çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Her geçen gün bölgelerimizi genişleterek devam ediyoruz. Siz de gigaFiber talebinizi https://turk.net/gigafiber-istiyorum-altyapi-sorgulama sayfamızdan iletebilirsiniz. Proje ekiplerimiz bölgeden gelen taleplerin yoğunluğuna ve altyapının uygunluğuna göre değerlendirerek çalışmalara başlayacaktır.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Valla pek inandırıcılığı kalmadı şu kopyala yapıştır mesajın. Yayla için 2021 yılı sonu denmişti yıl ortasında. Aradan 1,5 sene geçti ama hâlâ kopyala yapıştır mesaj atıyorsunuz. Hiç atmayın daha iyi :)

Ek olarak kablonet veya superonline gibi altyapı aktif olan binaları/sokakları gösteren bir sorgu sayfanız olsa daha iyi olur.

• xSwindLer X kullanıcısına yanıt
    Merhaba, planlanan aktivasyon sürelerinde farklılıklar olabiliyor. Bu nedenle size net bir tarih veremiyorum. Planlanan bölgelerde altyapı çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Süreç tamamlandığında arkadaşlarımız sizinle iletişime geçeceklerdir.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Sol fiber geldi dün binamıza. 12 ay taahhüt ile 1 gbps hıza geçiyorum. 249₺ ödeyeceğim. 1 yıl sonra gelmiş olursunuz inşAllah.

• xSwindLer X kullanıcısına yanıt

Olmaz. Proje çok gizli yürütülüyor.

Önceden "bir plan dahilinde ilerliyoruz" diyorlardı. Şimdi "planı bıraktık, talep topluyoruz, belki geliriz" diyorlar. Bu arada bir hayalin reklamları dört bir tarafta dönüyor. Olmayan ürünün reklamına döktükleri paranın birazını da altyapıya dökmeyi düşünselerdi keşke.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Nautilus- -- 31 Ağustos 2022; 14:3:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de sol 200mbs kullanıyordum. Taahütüme 8-9 gün kaldı bitecek. Hemen 50 metre var ya da yok karşıdaki binada olmasına rağmen benim binamda yok. Bekliyorum epey oldu. Son 10 gün içinde taahütüm bitince gelirse türknete geçmeyi istiyorum gerçekten ama çok bi çaba var gibi durmuyo açıkcası. Kıyas olmasın ama sol vr kablonetin hiç yoksa çalıştığı belli oluyor. Arada bir yolda arabalarını görüyorum 😂

• saiddemir98 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba, aktif olan adresi, sizin adresinizi ve konunun linkini PM üzerinden iletebilir misiniz? Kontrol ederek bilgi vereceğim
  • Biz anca ekmek banalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Gameingo

Merak ediyordum. Türknet kullanıcısı olmasam ve altyapı sorgulama ekranındaki başvur butonuna tıklasam bana pardon altyapınız yokmuş mu denilecek yoksa hemen gelip bağlanacak mı? En iyisi hattımı kapatıp ne olacağını görmek diye düşündüm ve mevcut hattımı iptal talebimi ilettim.

Düzenleme: Yöntem işe yaradı. En azından bilgi alabildim. Ankara ekibi Covid olmuş. Çalışmalar haftaya başlayabilecekmiş.

Hocam merhaba, var mı gelişme? Aynı durum bende de var aylardır bekliyoruz. Kutu var, kablolama var, dönüşüm için arayan soran yok. Birde sizin hangi sokak ?

• CagdasKoman C kullanıcısına yanıt

Bağlandı ve kullanmaya başladım. Gayet memnunum :)

• CagdasKoman C kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hizmetinizi kontrol ederek yardımcı olmak isterim. Müşteri numaranızı PM üzerinden iletebilir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.