Şimdi Ara

Türknet Geçiş Hikayem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

10 Şubat 2017 tarihinden beri Türknet kullanıyorum. Geçişim, yaşadıklarım ve Türknet için tavsiyelerimi belirtmek istedim. Daha önceden Türk Telekom 16mbps e kadar 50GB AKK li internet ve Alo paket kullanıyordum. Aylık 70 lira gibi bir fiyat ödüyordum. Taahhüt bitince ve Türknet kampanyasını görünce geçmek istedim.

04.02.2017 tarihinde başvuru yaptım. Belgelerim internet ortamında geldi.

06.02.2017 tarihinde Yurtiçi Kargo ile evrakları yolladım. (14TL gibi bir ücreti vardı. Ben ödedim.)

07.02.2017 tarihinde evraklar ulaştı.

08.02.2017 tarihinde telefonla sözlü onay aldılar.

10.02.2017 Saat 20.00 gibi telefona kullanıcı adı ve şifre bilgisi geldi. Geldikten iki-üç saat sonra şifre ve kullanıcı adını girebildim. Yani internetsiz ne kadar kaldım bilemiyorum.

Mevcut internet ve telefon hattım olduğu için telefon operatörü değiştirme işlemi gibi oldu. Kablolamada falan herhangi bir değişiklik olmadı.

Son Türk Telekom faturam, önceden kullanmış olduğum tarifenin, taahhütsüz fiyatının üzerinden 10 günlük olarak geldi.

O zamanlarda ilk ay bedava kampanyası vardı. Bundan dolayı Türknet faturam 01.04.2017 tarihinde geldi. Yaklaşık 20 günlük kullanım için geldi.

Bulunduğum bölgeye yeni FFTC sistemi gelmişti. Nisanın 10-15 i gibi aktif oldu. Aktif olduktan kısa süre sonra VDSL hizmeti almaya başladım. 75mbps kullanıyordum. Modemde 106 gibi değerleri ara sıra görüyorum. Bundan dolayı @TurkNetDestek hesabına mesaj attım. Ve beni 100mbps paketine geçirdiler. Şu anda modem arayüzünde gözüken hız 79mbps. Kablou olarak 75-76mbps alıyorum. Fakat akşam saatlerinde (19.00-00.00) hızım dalgalanıyor. Bazen 40mbps oluyor, bazen 8mbps. O saatlere çok indirme bırakmıyorum bu yüzden. Bu sorun özellikle Türknet müşterilerinde mevcut. Artık VAE yüzünden midir bilmem.

Ayrıca VDSL hizmetine geçişe yakın bir ara internetim kesildi. ADSL sinyali gelmiyordu. Arayıp kayıt oluşturdum. Uzun süre internetsiz kalacağımı düşünmüştüm. Fakat kaydı oluşturduktan sonra yaklaşık 2 saat sonra sorunum çöüldü. Hızlı olmasının en büyük etkisi FFTC geldiği için Türk Telekom ekiplerinin yaptığı çalışmalara bağlıyorum.

Kısaca artılarını ve eksilerini yazayım.

Artıları
    Taahhüt yok. (1 Mayıs değişiklikleri sonrası tartışılır aslında)

Alabildiğiniz en yüksek hızı alıyorsunuz.

150GB AKK var.

1000 dakika ev telefonu var. (60 dakikayı geçen konuşmalar ücretlendiriliyor. Fiber tarifelerinde bile bu böyle.
    Nedenini bilmiyorum. Aslında 59. dakikada sistem otomatik kesse güzel olur.)

Hız ne olursa olsun fiyat aynı.

Eksileri
    Kargoda anlaşmaları yok. Evrakları gönderirken fazla ücret ödüyorsunuz. Anlaşmaları olsa güzel olur.

Temsilcilik tarzı yerleri yok. Özellikle yeni hat açtıranlar sorun yaşıyor. En çok abone olan yerlere temsilcilik açıp yönlendirmeler yapsalar güzel olur.

Akşam saatlerinde hız düşüşü var.

Fast Path moduna geçiş yok. (Gerçi duyduğuma göre tüm VAE kullanan iss lerde aynıymış.)

Yükleme hızı VDSL için 2Mbps

Şimdilik aklıma gelen bunlar. Eğer faydalı olaildiysem ne güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atomcu -- 26 Mayıs 2017; 17:13:45 >

• Hız testleri

Türknet Geçiş Hikayem

Türknet Geçiş Hikayem

Türknet Geçiş Hikayem

Türknet Geçiş Hikayem

Türknet Geçiş Hikayem

Türknet Geçiş Hikayem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atomcu -- 26 Mayıs 2017; 17:47:3 >

• ttnet taahhütünüz ne zaman bitmişti gün olarak
  • Bende FTTB Oldugu halde 77 alirsiniz dediler bana :O ayip etmisler demekki ve hic 100 mbitide göremedim.
  • faruk321 kullanıcısına yanıt
    Ocağın sonu gibiydi. Tam tarihi hatırlamıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende sizinle aynı paketi kullanıyordum, 1 ay sonra geçmeyi düşünüyorum
    adsl den vdsl e geçişte sorun olur mu
  • faruk321 kullanıcısına yanıt
    O iş biraz Telekom a bağlı. Bazen portları kendine ayırıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.