Şimdi Ara

Türknet Fiber Sorgulama Açıldı! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
3
Favori
21.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Türknet Fiber Sorgulama Açıldı!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanlis biliyorsam uyarin ama simdi kafamda soyle bir bilgi ve yorum var.Bunlarin hepsi adsl icin turktelekom altyapisini kullaniyor diye biliyorum.Mesela bu yapa sistemi akn icin getirilmis bir cozum mesela yildirim dustu agac devrildi eve gelen telefon kablosunu kopardi diyelim.Yada evde telefon var hat var ama internet icin modemde dsl isigi yanmiyor diyelim.Bunlar icin turk telekomu arayip yardim istiyoruz ekip geliyor ev disindaki problemlerde kabloyu mabloyu duzeltip gidiyor.Simdi turknet veya bir baska servis saglayiciya gecsek problem oldugunda onlari arayacaz onlar telekoma bilgi verecek onlar da baska firma oldugu icin sallayip duracak.Yada hiz kopma vb bir problem oldu diyelim ornegin turk neti arayacaz mesela fiziksel bir sorun varsa onlar turk telekomu arayacak ugrasip duracaz.

O yuzden adsl icin gecmeye etmeye gerek var mi ? Agrisiz basimiza agri alirmiyiz ? 16mblik paket kullaniyorum zaten zaman yaklasti simdi normalde akn sonrasi 5mb olacak ki yeter geceleri de akn olmayacak o da yeter simdilik.Risk alip gunduzleri de akn olmasin diye bu riske girmeye deger mi sizce ? 55 lira oduyorum turknetin ilk teklifi de zaten 59 tl.Fiyat olarak iyi bir anlasma olur ama dedigim konulardan dolayi cekiniyorum.

Yanlis bildigim bisey varsa bilgisi olan aydinlatirsa sevinirim

• Fatih211 kullanıcısına yanıt
    Şimdi öncelikle şunu söyleyeyim belki bana denk gelmiştir fakat benim sorunlarımı gayet hızlı şekilde çözümlediler. (Referandum günü sorunu hallettiler.) Tabi belki bunda benim baskı yapıp sürekli mesaj atmamın etkisi vardır. Fakat aynı baskıyı türk telekom'da yaptığımda çok fazla uğraştırıyorlardı gelip hiç bir şey yapmadan gidiyorlardı. Evet altyapı Türk telekom da ama, TT kendi abonelerinden daha hızlı yardımcı oluyor Türknet abonelerine(benim gözlemim bu şekilde.). Zaten başka bir firmaya kiraladığı için mecbur o kişilere iyi hizmet vermeye, diğer türlüsü diğer iss'lerin işlerini yapmalarına engel olmaya girer. Fakat kendi abonelerinden taahhüt aldığı için bozmayacağını biliyor ve gevşek davranarak yapıyor her şeyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xhonez

Arkadaslar. Bana sorgulamada 35 Mbps Kotasız, AKN'siz İnternet gozukuyor. fiyatida 60tl. Ben suanda TTNET 16mbsp (ama 12 aliyor) 100GB a bu parayi oduyorum. Simdi aradim 284tl cezam cikiyormus taahutten dolayi. Ama sirf inadina sunlara destek vermek icin degistirmeyi dusunuyorum.

Sizce degermi. TTNET boyle bisi gecmez dimi yakinda!

Ben de sorayım dedim öylesine 540 tl dedi, dedim tamam kapattım sonra
  • Bende AKN olayı kalkmamış ya tüh. 150 GB kotaya devam

Zaten 1 hafta oldu kota sıfırlanalı 50gb gitmiş bile. TTnet gibi 50gb olsa ne yapacaktık yine 150gb gayet iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Modem hat değerlerinizi atın bakalım.

• 50 gb bonus olayi onceden basvuranlara da var mi? Uyuz oldum valla

• başlığı görünce TÜrknet'e yaptığı bu güzel uygulamadan dolayı (akk'sız internet) soruşturma açılmış olarak algıladım da allahtan öyle bir şey değilmiş :D
  • Sistem yanlış gösteriyor.
    2011 yılında filan adsl den superonline fibere geçmiştik. İlk üç ay gerçek fiber hızını ücretsiz sunuyordu. Üç ay boyunca gerçek anlamda 1 gbit hız gördüm. Daha sonra normal pakete geçtim. Hayla superonlinedeyim. Hızım şuan 25 mbs.
    Türknetin sitesinde bana maksimum hızıma 75 mbs vdsl diyor.
    Daha önce superonlineden türknete geçmiştik 1 ay deneyip tekrar superonlineye geçtik çünkü berbat bir servisleri var. Eve zorla telefon kuruyorlar adamlar ya. Sözleşme telefon istemiyorum diye imzalandı bunlar kapıya gelmiş telefon kurcaz diyor.
  • Turknet'in verdiği vdsl modemler nasıl beyler? İyi değilse bana bir vdsl modem önerirseniz çok sevinirim ancak port açmak filan kolay olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: erenbey21

AKN'siz YAPA kullanan var mı aramızda? Ping değerlerini merak ediyorum. SOL'da speedtestte 9-11 arası ms alıyorum şu an.

Akrabam kullanıyor. Türk Telekom altyapısı kullanırken 8 ms civarında yurt içi ping varken şu an 20 ms civarı ping var. Online oyun oynamadığı için bunu pek önemsemiyor. Sık download yaptığı için hızın düşmemesi çok işine gelmiş oldu.
  • UGzeg U kullanıcısına yanıt
    Ben Kocaeli'de testleri 3 farklı Türknet abonesi ile yaptım büyük ihtimalle Yapa cihazında sorun veya omurgada sorun vardır.

• Şimdi ne yapmam gerek beyler

• UGzeg U kullanıcısına yanıt
    Hmm son satirdaki onerme mantikli.Sanirim denemeden bilemeyecez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoolSnow

Sistem yanlış gösteriyor.
    2011 yılında filan adsl den superonline fibere geçmiştik. İlk üç ay gerçek fiber hızını ücretsiz sunuyordu. Üç ay boyunca gerçek anlamda 1 gbit hız gördüm. Daha sonra normal pakete geçtim. Hayla superonlinedeyim. Hızım şuan 25 mbs.
    Türknetin sitesinde bana maksimum hızıma 75 mbs vdsl diyor.
    Daha önce superonlineden türknete geçmiştik 1 ay deneyip tekrar superonlineye geçtik çünkü berbat bir servisleri var. Eve zorla telefon kuruyorlar adamlar ya. Sözleşme telefon istemiyorum diye imzalandı bunlar kapıya gelmiş telefon kurcaz diyor.

Telefon numaramı yanlış bildirmişim. Tam 1 haftadır hattı kapatacaklar hangi hattın olduğunu bulamıyolar. Telefonun son 3 hanesini yanlış yazmışım söyleşmeye. Adamlar olmayan hat üzerinden bana telefon ve internet açmışlar :D Hani 2 hat aynı hatta olamıyordu diyorum. Sizde yanlışlık var diyolar garip bir firma.

• Robert Nesta kullanıcısına yanıt
    cevabın için teşekkür ederim, site de hattımı sorgulattım 16 mbps diyor lakin şu an 35 mbps alıyorum ama 27 geliyor Neden 16 mbps gösteriyor bana site de bu konu hakkında bilgin var mı acaba?

yani geçince de 35'den 16'ya inmeyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8A8E2CFA1 -- 22 Nisan 2017; 6:19:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Uydunet'i bırakman zaten ferrari'den inip Tofaş'a binmek gibi örnekleme olur

Türk Telekom ile yaşadığım sorunu 6 yıl kullandığım uydunet'te 1 kere bile yaşamadım.

Hocam kolay gelsin. Ben geçen hafta Turktelekom, Turkcell ve Vodafone'nin fiber nerede uygulamasından altyapı kontrolü yapmıştım. TTnet de VDSL çıktı. Türkcell de 64 Mbps'e​ kadar çıktı ( Bayii ye de sordum aynısını dedi). Vodafone'da 75 Mbps e kadar dedi. Dün tekrar denedim üç firmanın da fiber nerede servisini Adsl çıktı üçü de. Nasıl oldu anlamadım yani VDSL destekleyen hat nasıl oluyor Adsl oluyor 1 hafta sonra. ? Adresim: Yavuz Selim mahallesi Nurdan CAD F-18 No:14 İçkapi no: 2 Yeşilyurt/ Malatya

• PieCeSs kullanıcısına yanıt
    8 e düşer hocam

• NitroNos kullanıcısına yanıt

• 2017 içinde gelecekmiş bizim buraya yapa.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.