Şimdi Ara

Türknet Fiber Sorgulama Açıldı! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
3
Favori
21.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence saçma olmuş, zira Turknet 50mbit tanımlı ve sorgulama yaptım 16 yazıyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FTTC Ile

Muhtemelen oturdugun yerin yakınlarında Tip 7 kabin var. O kabine kadar fiber çekip ondan sonra evinize kadar bakır kablo ile devam ediyorlar.

Evinizde hiç bir kablo değişikligi yapmadan 200 mbps ye kadar hız verebiliyorlar.

He eğer 20 yıllık bina ise kablolar eski olduğundan evinizin girişindeki telefon kutusundan evinize giren kabloları değiştirmen gerekebilir.

• Burda 16 mbps kadar hiz var diyor uyuz turktelekom yoktur diyor ne iştir anlamadim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sultangazi gibi keko semtinde bile kotasız alt yapı var ne kadar sevindim yahu geçeyim ben bunlara hemen😄

• Sorgulama sayfasına fazla güvenmeyin bilgiler uyuşmuyor uydurma bi site yapmışlar. Bilgilerin çoğu yanlış

• Yanlış bilgi veriyor sistem sanırım ben 50 bit hız alabiliyorum ama adresten bakınca max 16 alırsın diyor.

• Turkent VDSL port kiralamamış olabilir saha dolabında.

• Bana ttnet max 17 mbps alırsın dedi burda 75 çıkıyor anlamadım birde trnette hipernet yazıyordu acaba bina kablolarımı eski 25-30 yıllık bina..

• Bolgesine aknsiz hizmet veremeyen arkadaslar ss atabilirler mi? Eger onlarda da "Ama bulunduğunuz yer 2017 yatırım planımızın içinde." yaziyorsa bosuna umitlenip gecmeyeyim.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Ne yapmak lazım? Adamlara hergün soruyorum ne zaman akk kalkacak diyr birşeyde demiyorlar. Twitter da resim ve video yüklemiyor verdikleri ip. Hiç bi sorunu çözemiyor arkadaşlar

• Ömürcan kullanıcısına yanıt
    Ankaradaki evimde 50mbit 150gb 2017 yatırım planımız içinde yazıyor, mersindeki yazlıkta ise 16mbit 150gb yazıyor ve 2017 planı falan yazmıyor.
  • Telefon no ile sorgulayınca 16 Mbit ADSL, adres kapı no ile sorgulayınca 75 Mbit VDSL çıkıyor

Edit : Bina altında kabin var, TTNet Roket ile 100Mbiti sorunsuz kullanıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deathbringer -- 21 Nisan 2017; 1:44:48 >
  • O zaman port kiralayan başka bir alternatif ya da Türk Telekom kullanacaksınız. Tabi binanızda kabin varsa iş orada fark eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deathbringer

Telefon no ile sorgulayınca 16 Mbit ADSL, adres kapı no ile sorgulayınca 75 Mbit VDSL çıkıyor

Adres kapı sorgulama doğrudur bütün firmalar bunu baz alır telefon bilgisini değil bilginiz olsun.

• DenzeL_28 kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler Deneme amaçlı sorgulama yapmıştım, bina altında kabin var TTNet Roket ile 100Mbiti sorunsuz kullanıyordum.
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    Hocam tip7 kabin ile aramda 140 m mesafe var neden bende 50 mbps yaziyor? Ankastreden eve gelen kablolardan dolayi mi?

• Sorguyu numara ile yapın. Adres ile 16, numara ile 32 gösteriyor. Telefonda sorduğumda da 32 demişlerdi.

• Ttnetten nasıl geçiş yapabilirim ? internet abonesi ben değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömürcan

Bolgesine aknsiz hizmet veremeyen arkadaslar ss atabilirler mi? Eger onlarda da "Ama bulunduğunuz yer 2017 yatırım planımızın içinde." yaziyorsa bosuna umitlenip gecmeyeyim.

50 mbit 150 GB AKN. Bende de aynısını yazıyor.
  • Dün superonline ile sözleşmemi yeniledim yalın vdsl 24mbit 75gb akk 57.90 tl'ye. türknet'e güvenemiyorum bir türlü...

Türknet Fiber Sorgulama Açıldı!
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.