Şimdi Ara

turknet'e geçmek isteyenlerin dikkatine (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
2.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • şu lanet dandik firmadan kurtulduğuma o kadar şükrediyorumki ben böyle hayatımda dandik düzenbaz yalancı sözünde durmayan firma görmedim tez zamanda batması dileğiyle ilk 3 ay adsl kullandım sonra vdsl2ye geçelim dedik geçmez olaydım 1.5 aydır oyalarılarda oyaladılar yapıcaz edicez halletcez salladılarda salladılar sonra kusurun bende olduğunu söyleyip binadaki tesisat vdsl desteklemiyor dediler bakın bunu en başta değil en sonda söylediler o kadar gittim biede 300 tlye asus modem aldım elektrikçi çağırıp 80 tl zarar uğradım yine olmadı :) yine yapamadılar beni zarara soktukları için tüketici mahkemesine verdim sonra direk aboneliği iptal ettirdim şimdi fixnete geçtim adamlar 1 haftada sorunumu çözdü bide bunlar gibi papağan gibi kağıttan okur gibi konuşmuyorlar gayet bizden akılda kalıcı samimi bir şekilde yani baştan savma değil sorununuzu çözmeye uğraşıyorlar aklınız varsa bulaşmayın bunlara sonra kafayı sıyırırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: mtlyank

Hocam sorduğum şey turknet nasıldır.Sık sık kesinti varmı internet hızı 16 megabit destekliyor ev,interneti akıcı şekilde kullanabilirmiyim vs soruları soruyorum kullananların tecrübeleri nasıl acaba?

modemden hat değelerine bakıp yorum yapabilirsin ama bir çok etkene göre değişir müşteri hizmetleri arayıp sorsan en iyisini edersin vdsl2 sorgulattırmayı unutma
    bana gelecek olursak hat değerlerim iyi olduğu için bir sıkıntı yaşamadım sadece bir geceliğini 10dk kadar internet ışığı gitti
    dalgalanma desen geceleri ulaşılabilir hız 10mb fazla gözüküyor
    eskiden türk telekomda bu kadar oynama olmuyordu ama onun üzerinden baya zaman geçti mahelledeki telefon kutusuna araba çarpı devirdi, her kazı çalışmasında telefon kablosunu koparım kaparım bağladılar :)) telekomun ilk mahalle kutusuna fiberi bağladığında 150mb falan ulaşılabilir hız vardı şimdi 90mb ile 100mb küsürler de gidip geliyor kentsel dönüşüm ile mahalledeki bina sayısı arttıkça ve komşular vdsl2 ye geçdikçe hız daha da düşecek gibi

• sabah saatlerinde baktımda ulaşılabilir hız 80mb'a kadar düşmüş gece yarısı en fazla 110mb'a kadar çıkıyor. yaklaşık %30'luk bir oynama az sayılmaz 80-60mb arası bir oynama olsa hissederim hız kayıplarını ama 75mb altına düşmediği için hissetmiyorum.
  • Ben proxy ip aliyorum turk nette program araciligi ile aldigim proxy ip baglanamiyormuyum yani durum buysa taahhut bitti degisim diodum gene mecbur telekomdan alcaz heralde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gs09gs09

Ben proxy ip aliyorum turk nette program araciligi ile aldigim proxy ip baglanamiyormuyum yani durum buysa taahhut bitti degisim diodum gene mecbur telekomdan alcaz heralde

windows dan proxy'e bağlanabilirsin
    windows ayalardan veya openvpn gibi progromlardan vpn kullanabilirsin ama
    modeminin vpn özelliği varsa modemin bu özelliğini kullanamazsın
  • beyler ttnet her ne kadar kötü olsa da işimizi görüyor zaman zaman ağırlaşması hariç sıkıntımız yok ama turknet daha uygun.Sizce geçmeye değer mi kopma sorunu falan oluyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ad Block

quote:

Orijinalden alıntı: gs09gs09

Ben proxy ip aliyorum turk nette program araciligi ile aldigim proxy ip baglanamiyormuyum yani durum buysa taahhut bitti degisim diodum gene mecbur telekomdan alcaz heralde

windows dan proxy'e bağlanabilirsin
    windows ayalardan veya openvpn gibi progromlardan vpn kullanabilirsin ama
    modeminin vpn özelliği varsa modemin bu özelliğini kullanamazsın

yok hocam benimki proğram üzerinden webde gezinme gibi bişi denebilir vpn tarzında yani
  • turknet kullanıcısıyım
    taahhütsüz olduğu için geçtim bir sıkıntı yaşarsam nasıl olsa iptal ediliyor diye.
    3 at önce başvurdum 20 25 gün bağlantı sürdü. 2 aydır aboneyim toplam 1 ay kullanmışımdır. müthiş yavaş 16 hızında diye aldım daha ölçümlerde 8 üzerini göremedim. 4-6 arası hızı.
    köy yerinde elektriklerin zırt bırt kesildiği gibi internet olur olmadık zamanda kesiliyor. gece müşteri hizmetlerine 10dk sonra bağlanabiliyorsun çözülmüyor. sabah bakıyorsun açılmış vs ömrümde ilk defa böyle kalitesiz internet servis sağlayıcısı gördüm. eski çevirmeli 145 146 ile bağlandığım dönemlerde daha sorunsuz ve hızlı internetim vardı.
    sonuç
    2 ay denedim yavaş ve sorunlu şimdi çıkıyorum (tabi çıkabilirsem)
  • Vay be bizim CGN WAN ın isimini değiştirmişler yeni birşey gibi yutturmak icin issler 😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umut

NAT bağlantısı her bölgede uygulanmıyor. Neye göre belirliyorlar bilmiyorum ama tahminim yoğun internet kullanımı olan bölgelerde bu çözümü kullanıyorlar. Ben de Türknet kullanıyorum ancak NAT uygulanmıyor. İstanbul içinde farklı bir ilçede Türknet kullanan bir yakınımda ise NAT var.

Keşke bu mesajı yazmasaydım. Bugünden itibaren ben de NAT'a girdim.
  • Umut U kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle forumda şirket yönetimi bulunmakta

• sabit ip ye ne kadar sürede geçiyor ? 1 gün oldu ses yok, vdsl içinde başvurmuştum 1 ayı geçti ses yok, Türk Net sahibi değişti mi ? yada teknik servis grev mi yapıyor ? işleri çok aksatmaya başladılar ve telefonlara bakan müşteri temsilcileri net birşey söyleyemiyorlar, sürekli öteleyen cevap alıyorum bu beni üzüyor, türk net diyorki sözleşmen bitince hattı bende tutma ben hizmet veremiyorum diyor resmen. 2 ay sonra sözleşmem bitiyor ve büyük ihtimalle TürkNet den bir daha hiç hizmet almayacağım. kafayı yemeye niyetim yok.
  • deividde kullanıcısına yanıt
    Türk.Net taahhütsüz döneme girdi ya, taahhütü olanların tamamını da müşteri istediği an taahhütsüze geçiriyorlar, en azından bana öyle olmuştu
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    bilgi için teşekkurler
  • evet az önce mesaj geldi, modeme girdim kullanıcı adı parola, havuz ip deyim basbayağı

75 mbit e kadar diyor ama ölçümlerde 61mbit hız anca çıkıyor, bu kadar kayıp imkansız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dehşetengiz -- 1 Mart 2017; 16:30:57 >
  • Dehşetengiz kullanıcısına yanıt
    %20 kesinti oluyor
  • marcelor kullanıcısına yanıt
    Turk telekomda %10 dan daha da dusuktu, bunlar standart mi oyle yapiyor

• Dehşetengiz kullanıcısına yanıt
    Almadan önce çok okudum. Alınca bende de aynı rakamdı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.