Şimdi Ara

TurkNet Destek Burada

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.018
Cevap
281
Favori
640.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 5339
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 7523
  • Ortalama Mesaj Aralığı 59 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3265
  • Favoriye Eklediklerim 330
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • TurkNetDestek (7523 mesaj) kütahyalı_ramazan (855 mesaj) Dr. Boone (377 mesaj) gokselbasol (375 mesaj) Guest-0EF48BDE1 (282 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21246 mesaj) Mobil (7056 mesaj) Tablet (252 mesaj) Mini (658 mesaj) Uygulama (2582 mesaj) (115 mesaj)
  • @
87 oy
Öne Çıkar
Giriş
    423 Mesaj

Başvururken 35 istediğinizi iletseydiniz direk vdsl bağlanırdı.
    Bu arada Ocak 2 sinde başvurdum tabi bende TürkTelekomdan geçtim bakın Ayın 10u oldu hâlâ bağlantı vs yok kısacası daha beklersiniz baya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    absinthes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1602 Mesaj

Hocam paketimde 32mbit olarak gözüküyor zaten. Ben garanti olsun diye dedim. Bu arada belgelerim ulaşmış telefon onayı için aramalarını bekliyorum

|
    |
    crazykartal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    423 Mesaj

2ocakta başvurmuştum 3ünde belgeler ulaştı 4'ün de onay için aradılar. 6 sından beridir aktivasyon yazıyor.
    Bu arada 32 yazıyorsa vdsl olmuyor,35 yazması gerekiyor diye biliyorum

|
    |
  • Binbaşı
    1602 Mesaj

VDSL ancak 32mbite kadar. Adsl2+ da 32 mbit alamazsınız.

|
    |
  • Yüzbaşı
    423 Mesaj

pek bilgim yok 16mbps aldım çünkü adsl modemim var. Vdsl bir modem aldığım da 35 isteyeceğim

|
    |
  • Binbaşı
    1602 Mesaj

Hocam altyapınız varsa vdsle söylerlerdi sizin bölgede hız kaç çıktı

|
    |
  • Yüzbaşı
    423 Mesaj

onlar söyledi modem de teklif ettiler. Modem adsl olduktan sonra bana 1000mbps de verseler kullanamam

|
    |
  • Yüzbaşı
    322 Mesaj
    Online islemlerden 75 mgbit pakete gecis yaptim. Hala hizim 35 mgbit. Ne zaman degistirecekler? Eger internet stabil olmazsa 75 mgbiti daha dusuk bir hiza sabitleyebiliyor muyuz?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    290 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar. 20.12.2018 de Türknete geçtim. Geçiş sürecimle ilgili geçmek isteyen arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla geçiş sürecimin nasıl olduğunu veya ne gibi sorunlar ile karşılaştığımı belirtmek isterim.

07.12.2018 de başvurumu yapıp aynı gün mng kargo ile ücretsiz şekilde evraklarımı kargoya verdim. 11.12.2018 de evraklarımın sisteme yüklenerek işleme başlandı. 48 saat içinde geçiş yapılacağı ile ilgili mail geldi. aradan 3 gün geçmesine rağmen hala geçiş tamamlanmadı. Müşteri hizmetlerini arayıp nedenini sorduğumda karşı firma(TTNET) evrakta ki tarihleri okuyamadığını söylediler.
    Başvuru da madem hata var arayıp söyleyin gerekirse evrakları tekrar göndereyim. Başvuru ile ilgili hata vs. olduğunda geri dönüş yapmıyorlar. 2 defa ben arayıp durumu sordum. (Zaten sadece geçiş tamamlanana kadar müşteri hizmetleri ile konuşabiliyoruz geçiş tamamlanınca OİM) Arayınca geçiş işlemine tekrar başlamak için kayıt açıyorlar, yani aramasak beklesek geçişimiz hiç yapmayacaklar.En sonunda evrakda ki tarihi düzeltip tekrar başvuru yaptılar ve TTNET tarafından kabul edildi. Evimde hali hazırda TTNET olduğu için evime gelip kurulum vs gerekmedi. SMS ile telefonuma gelen kullanıcı adı ve şifremi modemi resetleyip hızlı kurulumdan kullanıcı adı ve şifre kurunca internetim geldi. İlk başlarda 15 mbit civarı hız geliyordu. Geçiş ile ilgili sorun var daha tam tamamlanmadığını düşünüp üzerinde durmadım. Aradan 1 hafta geçtikten sonra hız hala 14-15 mbit civarı olunca OİM üzerinden destek kaydı açtım. Sorunla ilgili 24 saat içinde dönüş yapacaklarıyla ilgili mail geldi. Aradan yine 2 gün geçti hala bir dönüş yok. OİM üzerinden sorunca ertesi gün mesaj geldi. Destek kaydımı farklı bir kategoriye (Paket-Tarife değişikliği) yönlerdiklerini yazdılar. Aradan yine zaman geçti (Bu arada geçiş sürecim tamamlandıktan sonra 3 defa destek kaydı açtım sadece birinde 24 saat içinde dönüş yapıldı onda da sorunum çözüldü) bi cevap yok. Tekrar Oİm üzerinden sorduğumda benim hattımın olduğu bölgede bakım varmış onun için hızım böyleymiş bakım bittiğinde eski hale gelecek diye cevap verdiler. Bende inanmadım ve portumun TTNET tarafından ADSL portuna aktarıldığını düşünmeye başladım. Neyse bi kaç gün daha bekledim ama hız hala aynı. Bu sefer yine OİM üzerinden destek kaydı açtım ve ayrıca Tüketici Şikayet kısmından da uzun bir şikayet yazdım. Ertesi gün dönüş yaptılar ve hatanın yazılımsal olduğunu ve giderildiğini söylediler.

Sonuç olarak hızım ortalama 30 mbit / 2,70mbit >>> http://www.speedtest.net/result/7946506395.png

Geçiş süreci sıkıntılı olsa da sonuç olarak dedikleri hızı verdiler. TTNET'den kurtulduğum için mutluyum.

Yukarıya elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Çevremden gördüğüm kadarıyla Türk.net sıfırdan kurulum için başvuru daha sorunlu olabiliyor. TTNET port yok vs. gibi oyalıyor. Evde internet olup geçiş yapanlarda sıkıntı daha az görülüyor.

Müşteri Hizmetleri olmamaması beni etkilemedi. Sadece geç dönüş oluyor.

• Yarbay
    2014 Mesaj

Bugün de saat 20:45 civarlarında fişi çektiler yine, ping fırladı 120ms'lere. Bilerek mi yapıyorsunuz akşam saatlerinde bunu? Hala cevap alamadım, cevap vermiyorsunuz?? Hergün akşam 20:00'den gece 01:00'lere kadar internet felç. Ping değerleri yerlerde. Sebebi nedir bunun? Bir çalışma yapıyor musunuz? İstanbul Bağcılar bölgesi.

@TurkNetDestek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khalasar -- 10 Ocak 2019; 21:42:13 >
  • Çavuş
    81 Mesaj

Arkadaşlar

Bakırköy bölgesinde bu akşam 21.30 dan sonra yine sorun başladı. PS4 te oyun oynayamaz oldum 2 gündür devam ediyor.

Normalde hız testinde 60 mbit leri görürken şimdi 35 mbit leri geçmiyor. Paketim 75 mbit VDSL. Bu arada ps4 te hız testinde 8 mbit üstüne çıkmadığından online oyun oynayamıyorum.

Lütfen konuyla ilgili açıklama yapar mısınız @TurkNetDestek ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blade1978 -- 10 Ocak 2019; 22:30:44 >
  • Yarbay
    2281 Mesaj

bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 15:44:4 >
    |
    |
    blade1978 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Arkadaşlar kesinlikle tavsiye etmiyorum 8 gündür nakil işlemini beceremediler. Sözde 48 saat diyorlar ama yalan söylüyorlar. Yarın ilk işim daha aktivasyonunu tamamlanamayan turknet için iptal faksı göndermek olacak. Reziller.
    |
    |
  • Yarbay
    11565 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Khalasar

Bugün de saat 20:45 civarlarında fişi çektiler yine, ping fırladı 120ms'lere. Bilerek mi yapıyorsunuz akşam saatlerinde bunu? Hala cevap alamadım, cevap vermiyorsunuz?? Hergün akşam 20:00'den gece 01:00'lere kadar internet felç. Ping değerleri yerlerde. Sebebi nedir bunun? Bir çalışma yapıyor musunuz? İstanbul Bağcılar bölgesi.

@TurkNetDestek
    Aynı sorun bende de var hocam. Bölgemizde aynı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2014 Mesaj

Yakın bölgedeyiz, sorun bende 1 haftadır devam ediyor. Her akşam 20:00'den gece 00:00 veya 01:00'a kadar internet felç. Şuan düzeldi mesela, yaklaşık 4 saattir felç olan internet şuan mükemmel. Belli ki birşeyler deniyorlar veya birşeyin çalışmasını yapıyorlar. Aksini düşünmek istemiyorum, inşallah bilinçli kısmıyorlardır interneti akşamları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khalasar -- 11 Ocak 2019; 0:21:57 >
    |
    |
    blade1978 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    11565 Mesaj

Bende hız sorunu değilde aşırı ping sorunu var pubg filan hak getire dediğiniz gibi umarım kısma değildir. Deneme yapacaklarsada gündüz yapsalar daha mantıklı olurdu akşamları son kullanıcıyı etkiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Khalasar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    19 Mesaj

Merhaba,
    sorunum dün akşam itibariyle çözüldü. nasıl çözdün diye sormayın bende bilmiyorum kendiliğinden geldi internet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pirtik -- 11 Ocak 2019; 8:45:49 >
    |
    |
    Bahsedilenler: pirtik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör TurkNetDestek
  • Yüzbaşı
    423 Mesaj

Sizin geçişiniz yine iyi olmuş.
    2 Ocakta başvurdum aynı gün belge yolladım.
    3 Ocakta belge ellerine ulaştı. 4 Ocak gibi sisteme girip 5 Ocakta onay için aradılar. 6 Ocakta aktivasyon başladı yine 6 Ocak akşamı TürkTelekom halihazırda kullandığımız internetin fişini çekti.
    Aha 5 gün oldu internet falan yok. Herhangi bir şehirde de değilim Istanbuldayim saçma ya.
    Kac gündür yaziyorum dun aradilar sessizdeydi, mesaj atmislar yeni devre numaraniz sisteme tanımlanıyor vs vs tekrar aramalarini bekliyorum

|
    |
    kliktivist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: crazykartal

Sizin geçişiniz yine iyi olmuş.
    2 Ocakta başvurdum aynı gün belge yolladım.
    3 Ocakta belge ellerine ulaştı. 4 Ocak gibi sisteme girip 5 Ocakta onay için aradılar. 6 Ocakta aktivasyon başladı yine 6 Ocak akşamı TürkTelekom halihazırda kullandığımız internetin fişini çekti.
    Aha 5 gün oldu internet falan yok. Herhangi bir şehirde de değilim Istanbuldayim saçma ya.
    Kac gündür yaziyorum dun aradilar sessizdeydi, mesaj atmislar yeni devre numaraniz sisteme tanımlanıyor vs vs tekrar aramalarini bekliyorum
    Aynı gün başvuru yapmışız ancak ben artık tahammül edemedim ve sabah faksı gönderdim. Başlangıçta böyleyse ilerde nasıl olur allah bilir. Gerekirse 10tl fazla veririm ttnet'e geçerim.
  • Yüzbaşı
    423 Mesaj

Sorun şu 5 gün bekledim o internet bağlanacak.
    2 yıl önce bu durumlardan çekindiğim için TTNET bağlattım. Elalem burda 35 alıp tam 35 gelmiyo diye ağlarken ben ayın ilk 5 günü 8mbps sonra ki 25 günü 2 mbps kullandık aile olarak ve buna 2 senedir 58 Tl verdim.
    Kazık ve taahhute de artik katlanamiyorum.
    Bu internet konusu bildiğin çaresizlik

|
    |
    Cella kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.