Şimdi Ara

TurkNet Destek Burada (435. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: The Tan , R1D1 Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.308
Cevap
307
Favori
875.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
105 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 433434435436437
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    TurkNet de 16 mbps e kadar ve 35 mbps e kadar olmak üzere ADSL ve VDSL hizmetleri var. Yapa yani TurkNet in altyapısı bağlı bulunduğunuz santrale gelirse altyapının desteklediği maksimum hızi alabilirsiniz. Online işlem merkezinde paket bilgilerim kısmında paket yükseltme varsa oradan paketinizi yükseltebilirsiniz. Modem arayüzünden hat zayıflaması değerlerini paylaşır iseniz hattinizin kapasitesini söyleyebilirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Downstream -- Upstream
    hat zayıflaması değeri: 18.5 -- 11.8 db
  • yani 18.5 mbit zayıf mı oluyor anlamadım.
  • 13 mbit çıkan sorgu şimdi 25 mbit çıkıyor hiç bir şey anlamadım. (internetaltyapisorgulama.com)
  • AKINCI_ kullanıcısına yanıt
    quote:

11.8 download mi upload zayıflaması mı?

• 18.5 db ise download kısmı. Bu hatla alabileceğiniz maksimum hız 24 tür. Ama 24 ne kadar sağlıklı olur bilemem. İleride altyapı güncellemesi gelir VDSL e uygun olursa geçiş yapabilirsiniz. Şuan 16mbps e kadar kullanabilirsiniz. Online işlem merkezinden kayıt oluşturun paketin ADSL 2 ye geçirilmesini talep edin mümkünse zaten geçirilir.

• Türknet çnterneti dondurmuştum 35 gün geçti telrar açtırmak istiyorum nasıl açtıracam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternet Paketi Yükseltme
    Paket Bilgileri
    İnternet Paketi: 16 Mb e Kadar Limitsiz - Her Yöne 1000 Dakika - Taahhütsüz - 64,99 TL/Ay (VAE)
    Telefon Paketi: Her Yöne 1000 Dakika (Taahhütsüz)
    Geçiş yapılabileceğiniz en uygun paketten yararlanmaktasınız.
    Maalesef seçenek yok. ..
  • iam.eren İ kullanıcısına yanıt
    Web üzerinden online işlem merkezine giriş yapıp yapabilirsiniz yada sesli yanıt sistemi üzerinden yapabilirsiniz

• AKINCI_ kullanıcısına yanıt
    Altyapiniz VDSL i desteklemiyor. TurkNet bildiğim kadarıyla Yapa da ADSL 2 hizmetini verebilir. İsterseniz Facebook üzerinden TurkNet Kullanıcıları Platformu na paylaşım açabilirsiniz.

• Teşekkürler deneyeceğim.
  • gokselbasol kullanıcısına yanıt
    Webden olmuyor denedim beyefendi sesli yanıt hangisi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 35 mbps kullanıyorum yapa olmadıgı ıcın
    bugun ınternet paketı yukselt kısmına gelınce 50 mbps akksiz paketi gördüm ancak yanında 80 tl liste fiyatı yazmıslar ve 80 tl bldiğin.

şimdi merak ediyorum bu adamlar yapa olunca 75 100 e kadar aynı fıyata destek verıyoruz dıyorlar da paket yukseltmeye neden ekstra 15 tl ıstıyorlar.

madem yapasız bana 75 100 lerı veremıyorsun 35 sınırlı dıyorsun ee neden 50 mbps ıcın benden 80 tl ıstıyorsun.

mantıklı bır acıklaması var mı?
  • iam.eren İ kullanıcısına yanıt
    +908502888080

• NOCHIMERA kullanıcısına yanıt
    Var. Türk Telekom port fiyatlarını 35 ve altı için ayrı fiyat belirlemiş 35 üstü için ayrı fiyat belirlemiş. TurkNet fiyat yüzünden 35 e kadar olanı (altyapı 75mbps desteklese bile) 65 TL verirse zarar etmiyor. Abonelerden gelen talep doğrultusunda. Arada ki fiyat farkını yani 15 TL yi verene VAE de (ortak altyapıda) hattın desteklediği hızı verebiliyor. Yapa da ise TurkNet Telekom a 35mbps e kadar olan fiyattan ödeme yaptığı için 65 TL ye 100 e kadar veriyor üstelik upload sınırı olmadan.

• NOCHIMERA kullanıcısına yanıt
    yapa da altyapı komple turknet in. Vae de bir kısmı tt ye ait. 35 mbps lik port 13,05 tl, 50 - 100 mbps portlar 19,xx tl li bir şey + transmisyon ücreti var her ay abone başı - kelle başı - tt ye ödenen. (Vergiler hariç + internet dolarla geliyor, yurtdışındaki firmalar ile sabit kur anlaşması yapanı duymadım)

yapa da bu tür kiralar + transmisyon ve bunlara bağlı çıkan vergiler olmadığı için 100 mbps e kadar 65 tl, vae de bu tür yan ücretlendirmeler olduğu için 35 mbps 65 tl yukarısı 50-100 mbps 80 tl
  • 9 agustosta gece saat 1 gibi ttnet 'den Turknet'e gecisim saglandi ve k.adi ile sifremi modeme girererek internet baglantimi kullanmaya basladim ayni sabah saat 9 gibi dsl isigim gitti ve farkli modemler olan adsl,adsl2 ve vdsl2 modemler ile test etmeme rağmen internet baglantimi saglayamadim.ariza kaydi birakarak sorunun duzelmesini bekledim.20 agustos ptesi gunu saat sabah 10 11 gibi dsl isigim yanmaya basladi ve interneti kullanmaya basladim. Herhangi bir fiziksel degisiklik yada saha ekibi gibi biri dokunmadan internet baglantim saglandi.fakat dun saat 15:00 gibi gene ayni sekilde dsl isigim gitti gene internetsiz kaldım.

ayin 9 undan bu yana 2 gun internet baglantisini kullanabildim. sorunum devma etmekte ve ay sonu kesin fatura cikartilacak. Yalniz merak ettigim kullandigim 2 gunun faturasimi cikartilacak yada tum ayin faturasi olan 65 liralik faturami cikartilacak merakla beklemekteyim.

Tum ariza kayitlarini biraktim, forumdaki turknet destek e yazan ark'a da pm attim bekliyorum bu sefer kac gunde internet baglantimi getirebilecekler daha dogrusu getirebileceklermi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werduet -- 23 Ağustos 2018; 16:28:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gokselbasol kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler fakat oda işe yaramadı. neden bi firma bu kadar ilgisiz davranabiliyor anlamış değilim

• quote:

Orijinalden alıntı: mcnbg

Teşekkürler fakat oda işe yaramadı. neden bi firma bu kadar ilgisiz davranabiliyor anlamış değilim
    Kesinlikle haklisiniz en ufak bir ilgi yok,ilgiyi geçtim en ufak arıza ile ilgili bir gelismede bulunmuyorlar.baglamislar otomatik msj a bayram dolayisiyla vs vs ya ben bayramdan 10gun once ariza kaydi birakmisim bu zamana kadar yapmamislar bide bayrami bahane ediyolar.

Yukardaki resimdeki ariza kaydi ise ayni arizadan dolayi verdigim 2. Kayit resmi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werduet -- 24 Ağustos 2018; 12:59:29 >
  • werduet W kullanıcısına yanıt
    Telekoma bugün arıza kaydı bıraktım dakikasına cevap mesajı geldi, bunlarda 2-3 gün sonra yetkili kişinin keyfi isterse mesaj geliyor. telekomdan beterler

• 
Sayfa: önceki 433434435436437
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.