Şimdi Ara

TürkNET den Süperonline Fibere geçme mantıklımı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neden bu soru? Çünkü mahallemize superonline fiber kazısı yapıldı site girişleri kaldırımlara kutular konuldu. Yakın gelecekte süperonline fiber deneyimi yaşama şansı olabilir.

Normalde sitenin tek benim kaldığım blokta TürkTelekom Fiber Ethernet alt yapısı var Diğer bloklara FTTH çekilmiş. Neyse..

Şu anda TürkNET 100Mbit TT alt yapılı fiber kullanıyorum. Max hızım 94Mbit. Bu hizmete 100TL ücret ödüyorum (Taahhütsüz). İstenildiği an çıkabilirim firma beni kalmam için zorlama vs yapmıyor firma kendine güveniyor. Beğenmezsen git demek istiyor.

Superonline paketine baktım 100Mbit 2 yıl Taahhütle 1 yıl %30TL fazla ücrete yani 130TL ücretle, 2. yıl ise %40 fazla yani 140TL ücret le hizmet veriliyor. Tahhaütlü olduğu için firmadan kurtulmak için sağlam bütçe ayrımak gerekecek. Yani firma dolaylı yönden beni kalmak için mahkûm ediyor.

Bana bu koşullar altında mantıklı gelmesede Süperonline geçmeli mi? Çok yüksek ihtimal Süperonline fiber alt yapısı olan yerde TürkTelekom Fiber alt yapısıda vardır. Buna rağmen Müşteriler Süperonline seçtiklerine göre süper bir özellik olmalı diye düşünüyorum.

• Eğer Superonline'a geçecekseniz 200mbps pakete geçin hocam yoksa Turknet'de memnun iseniz gecmenize gerek yok.

Fiber deneyimleri için de geçilebilir ancak ping konusunda Superonline pingleri berbat. Gerek yurt dışı çıkışları olsun gerek Netflix problemleri olsun siz karar verin buna göre

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Türknet'in pingleri iyiyse Superonline'a geçmeyin. Superonline'da pingler rezalet. Netflix izlenmiyor.

• kesinlike geçmeyin.

benim oturduğum yerde de hem vdsl, hem kablonet hem de superonline fiber var. En iyi hizmeti vdsl üzerinden veren servis ağlayıcılar veriyor.

Komşulardan online oyun oynayanlar ağırlıklı olarak turk.net vdsl kullanıyor bense sırf denemek için comnet vdsl kullanıyorum, memnunum.

Superonline'ın modemlerinin çekim gücü sorunları, bir sürü siteye sansür ve yasaklamalar sebebi ile girememe, VPN servislerini kısıtlaması,

Netflix bağlantılarının hızlarına kısıtlama uygulaması gibi dünya kadar sorunu var.

Ayrıca da daha pahalı.

Komşulardan mutlaka geçen birileri olacaktır, mutlaka karşılaştırma yapıp öyle karar verin.

• Kullanmadığım VDSL servis sağlayıcısı kalmadı. Fiber de sol a geçtim. Bence Turkcell fiber kalite olarak hem VDSL hem TTNet fiber'in önünde bana göre.

• Tabii ki geçmeyin.

Alıntı

metni:
    Çok yüksek ihtimal Süperonline fiber alt yapısı olan yerde TürkTelekom Fiber alt yapısıda vardır. Buna rağmen Müşteriler Süperonline seçtiklerine göre süper bir özellik olmalı diye düşünüyorum.

ogulcanbb yanlış hatırlamıyorsam eskiden TT fiber abonesiydi, o süper özelliği yazmış işte, hatta özellikleri.

Pingler rezalet yazmış, bu nasıl süper bir özellik olabilir derseniz: oyuna daha az vakit ayırırsınız.

Netflix izlenmiyor yazmış: Film/diziye ayıracağınız vakti daha faydalı şeylere ayırırsınız.

İşte size süper 2 özellik. TürkNET den Süperonline Fibere geçme mantıklımı? 

• Der Meister. kullanıcısına yanıt

Evet hocam eskiden TT Fiber FTTH abonesiydim. TT iken Pingler,hız,hizmet 10 numaraydı. Fiyatlar yüzünden Superonline'a geçtim. 2 yıl taahhüt verdim. Berbat bir hizmet alıyorum. Lokal ping 16ms. Valve 70ms. Twitch donuyor. Netflix söylememe gerek yok. Modemler ölmüş. Çok çok pişmanım.

Benim gözümde Superonline fiber = TT VDSL

• quote:

Orijinalden alıntı: ogulcanbb

Evet hocam eskiden TT Fiber FTTH abonesiydim. TT iken Pingler,hız,hizmet 10 numaraydı. Fiyatlar yüzünden Superonline'a geçtim. 2 yıl taahhüt verdim. Berbat bir hizmet alıyorum. Lokal ping 16ms. Valve 70ms. Twitch donuyor. Netflix söylememe gerek yok. Modemler ölmüş. Çok çok pişmanım.

Vdsl, fiber arasında aynı bölgede, aynı firmada ping farkı 3-5 oluyor. Superonline farklı firma olduğu için çıkışları da farklı muhtemelen tt vdsl alsaydınız fiber ile çok da fark olmayan pingler alırdınız hocam.

• Man Of Earth kullanıcısına yanıt
    Orası öyle. Superonline'ın ping ve routing sorununu düzeltmesi gerekiyor. Bulgaristan konumlu sunucu kullanarak VPN ile ping sürelerini düşürmek zorunda kalıyorum. Altyapı olmayan boş bir adres bulsam direkt iptal ettireceğim bu lanet interneti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogulcanbb -- 30 Ağustos 2021; 20:26:42 >
  • Bir evde vdsl internet + 2.4ghz kablosuz modem ile csde 40 ping alırken diğer evde superonline fiber kablolu bağlantı 80 ping veriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Superonline daki routing sorunu kolay kolay düzelmez hocam. Zaten routing sorunu düzelse otomatik olarak pingler de iyileşecek.

Kaldı ki bazı protokollere uyguladığı kısıtlamalar da soğutuyor. Torrent, Netflix, steam, vpn servislerindeki kısıtlamalar ve erişimideki sorunlar da cabası.

Kısacası Fiber internet istiyorsanız Superonline

Hızlı internet istiyorsanız TurkNette kalmanız yararınıza olacaktır. TürkNET den Süperonline Fibere geçme mantıklımı? 

Edit: 5 yıllık kesintisiz Turknet kullanan biri olarak söylüyorum. Hatta kurumsal tarafla da deneyimlerim oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TekniKerim -- 3 Eylül 2021; 10:3:15 >
  • ogulcanbb kullanıcısına yanıt

Superonline da bu aralar biraz ping sorunu mu var?

• thelordof kullanıcısına yanıt

Ege bölgesinde Superonline'da genel olarak ping sorunu var zaten. Online oyunlarda pingler tatmin edici değil. VPN kullanarak online oyunlara giriyorum. Aboneliğim boyunca 10 kere modem değişti. Modemlerde ciddi bir arıza var. Wifi 6 modem getirdiler umarım sorun çıkmaz da taahhüt bitimine kadar kullanırım. Anlık ping testi sonuçları.

VPN'siz

VPN'li

aynı test sonucu ortalama 62ms çıkıyor bende (ank)

• thelordof kullanıcısına yanıt

Türknette fiber kullanıyorsanız geçmek mantıklı değil. Superonline'da valve pingleri 70-80ms de çıkabilir. Ayrıca netflix izlemek isterseniz bu işkence de olabilir sizin için. Neden Türknetten Superonline'a geçme düşüncesindesiniz? Türknetten memnunsanız superonline'a bulaşmayın.

Superonline Fiber kullanıcısıyım.

Geçme düşüncesinde olan başka arkadaş sanırım.

• netflix olayında neden böyle sorunlar var? Ayrıca bunu çözmek zormu neden birsey yapmıyor superonline?

• quote:

Orijinalden alıntı: ogulcanbb

Kullandiginiz paket nedir ?

• Pes oynayan var mi superonline ile ?:) pingler nasil

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.