Şimdi Ara

Turknet CGNAT Sanal IP vermesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben aboneliği başlattım 5 gün kullandım modem ara yüzündeki IP ile myIP adresindeki IP aynıydı ama oyunlarda 10 ping fazlalık vardı ve oyunlarda paket kaybı 0 dı, sonra bunu düzeltir misiniz diye 

destek kayıdı açtım ama açmaz olaydım şimdi 100 ile başlayan IP veriyorlar, modem ara yüzündeki IP 100.xx.xx my IP deki 188.xx.xx diye başlıyor, şimdi oyunda ping düşük ama paket kaybı oluştu bununda sorun teşkil etmediğini vpn veya dns kullandığından olmuştur diyor. Müşteri hizmetlerindeki arkadaş bunun nedenini vpn ne dns kullandığın için oluyor demesi ama ben vpn veya dns kullanmıyorum. Bu cgnat havuzundan nasıl çıkarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megaster -- 7 Ocak 2021; 20:18:34 >

• Geçmiş olsun, ne diyeyim. IP to IP bağlantılarda DNS'in paket kaybı oluşturduğunu, hatta bir bağlantısı olduğunu ilk defa duydum. TurkNet'in MH'leri bakalım bizlere daha neler öğretecek. Turknet CGNAT Sanal IP vermesi 

• quote:

Orijinalden alıntı: Der Meister.

Geçmiş olsun, ne diyeyim. IP to IP bağlantılarda DNS'in paket kaybı oluşturduğunu, hatta bir bağlantısı olduğunu ilk defa duydum. TurkNet'in MH'leri bakalım bizlere daha neler öğretecek.  

cgnat kullanınca ping 60 lara düşüyor bu güzel ama bu seferde paket loss çıkıyor, diğer operatörlerde aynıydı, yani bir de garibime giden cevabı paket kaybının pingden dolayı olduğunu söyledi, 75 ping alırken 0 loss, ama 60 ping alınca %2-10 arası paket kaybı var çok ilginç

• Cng ip malesef keyfi değil zorunluluk. Ellerindeki ipv4 bittiği için (her oparatör için geçerli) cng yapıyorlar. Ve tek çözümü ipv6. Türk.net ilk kez ipv6 yı denemek isteyen kullanıcılara verdi (sınırlı sayıda ve başvurular bitti) çok yakın zamanda herkeze ipv6 verilecek. Ama o zamana kadar mecburlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • havuzdan çıkartmaları için yazdım zamanında, çünkü nas cihazım ve modemimdeki bir sürü özelliği kullanamaz hale gelmiştim sanal ip yüzünden. beni sallayıp cevap dahi vermediler.

zamanında superonline müşteri hizmetlerini arayıp bu havuzdan çıkartın evimdeki ip kamerayı kullanamıyorum dediğimde çıkartmışlardı

• Merhaba, gigafiber altyapımız dışındaki tüm abonelerimize CGNAT üzerinden hizmet veriyoruz. Maalesef bu konuda değişiklik yapılmamaktadır. Yaşanan sorunun tekrar kontrol edilmesi için www.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı oluşturabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, gigafiber altyapımız dışındaki tüm abonelerimize CGNAT üzerinden hizmet veriyoruz. Maalesef bu konuda değişiklik yapılmamaktadır. Yaşanan sorunun tekrar kontrol edilmesi için www.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı oluşturabilir misiniz?

tamam hocam cgnat verin sorun değil ama oyunlarda paket kaybını önleyin o zaman, pubg ve cs go da %2-10 arası paket kaybı oluyor ara sıra

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.