Şimdi Ara

türknet çanakkale 2gündür dalga geçiyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
4.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Kullanamazsınız dediğimi görmüyorum yazdığım yerde, ayrıca 1.87 mbit upload 680p falan yayın yaptırır herhalde... Ayriyetten TT Prime üyesi olduğum için her sorunum hızlı şekilde çözülüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vivalavida59

Kullanamazsınız dediğimi görmüyorum yazdığım yerde, ayrıca 1.87 mbit upload 680p falan yayın yaptırır herhalde... Ayriyetten TT Prime üyesi olduğum için her sorunum hızlı şekilde çözülüyor.

uploadla işim yok o yüzden önemli değil benimde sorunum her türlü çözülüyor şahsi sorunlarım en azından kişisel sadece benle ilgil bir sorun olunca türknete bir arıza kaydı telekomdakiler tanıdık olduğundan bir telefon hop kapımda sence kullanmayayım da ne yapayım birazda imkan meselesi ben taahhüt sevmem hayatım boyunca faturalı bir hat bile kullanmadım akk de yok tercih ediyorum bu kadar basit :D
  • vivalavida59 V kullanıcısına yanıt
    192 lira bağlantı ücreti şu an 200 kusur lira oldu

40 lira kampanya katılım ücreti

Her ay 20 lira yalın adsl erişim ücreti

10 Lira devre hazırlama ücreti

60 liralık paketin normalde 100 lira olması yani 40 Lira her ay indirim.

8 inci ay iptal ettir

192 lira + 40 lira + 20 x 8 ay + 40 x 8 ay

Benim hesabımla cayma bedeli senin hesabınla 60 liradan fazla çıkıyor. İnanmıyorsan bana Türk telekom u ara aboneligimi sonlandırmak istiyorum kaç para cayma bedeli öderim de. Bakalım ne diyecekler

Türk Telekom alt yapı sağlayıcı. Normal şartlarda bir kişi için bile port açması lazım ama yeri geliyor onlarca kişi aynı muhitte port bekliyor aylarca. Bir yılı uzun süredir port bekleyen insanlar var.

3-4 sene alt yapı bekleyen insanlar var.

Paketleri e kadar olarak tanımlanır. Siz bana bu hızi veremiyorsunuz dediğinizde biz zaten bu hızı garanti etmiyoruz derler. Anca tüketici hakem heyetine gideceksin Btk ya yazacaksın uğraşacaksın o şekilde belki cayma bedeli ödemeden iptal ettirebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcrew -- 20 Mart 2018; 7:30:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çanakkale de en sorunsuzu malesef ttnet. Superonline kullanıyordum 2 sokak aşağı taşındım. Hattimi bir turlu tasiyamadilar. Sürekli arıza kaydı acıyorum, sorun bizimle ilgili degil hattinizda fiziksel bir arıza var ttnet ekipleri ilgilenmesi gerekiyor mail atacağız ya da onlarla konuşun diyip başlarından savdilar. Hergun aynı yoldan geçen tt ekip arabasını çevirip gelin surayla bi ilgilenin diye yalvariyordum artık. 1 ay internetim kesikti, elemanlar ttnet olsaydı çoktan hallederdik demişlerdi. Olayı sosyal medyaya taşıdım anca ilgilendiler. Sorun hatla alakalı değilmiş adres yanlış girilmiş sadece. Tamamen superonline in ilgisizliği. Çanakkale de bayileri bile yok.

• -Demokritos- kullanıcısına yanıt
    kötüleyen liseliler demişsin kendin ilk okul

mezunu bile değilsin sanırım.. bir şey bilmeyip iskembeden atıp tutmussun türk telekom ile türk net ayni kablo üzerinden internet sağlıyor ve türk net bir arıza olduğunda dolaylı yollardan sorunu türk telekom üzerinden cozuyor yanı senin anlayacağın ttnet senin internetin ile istediği gibi oynuyor ;) ttnet’ten geçiş yapanlar hep bu yüzden sorun yaşıyor turknet ne zaman kendi kablosunu ceker kapına kadar o zaman rahatlarız

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

192 lira bağlantı ücreti şu an 200 kusur lira oldu

40 lira kampanya katılım ücreti

Her ay 20 lira yalın adsl erişim ücreti

10 Lira devre hazırlama ücreti

60 liralık paketin normalde 100 lira olması yani 40 Lira her ay indirim.

8 inci ay iptal ettir

192 lira + 40 lira + 20 x 8 ay + 40 x 8 ay

Benim hesabımla cayma bedeli senin hesabınla 60 liradan fazla çıkıyor. İnanmıyorsan bana Türk telekom u ara aboneligimi sonlandırmak istiyorum kaç para cayma bedeli öderim de. Bakalım ne diyecekler

Türk Telekom alt yapı sağlayıcı. Normal şartlarda bir kişi için bile port açması lazım ama yeri geliyor onlarca kişi aynı muhitte port bekliyor aylarca. Bir yılı uzun süredir port bekleyen insanlar var.

3-4 sene alt yapı bekleyen insanlar var.

Paketleri e kadar olarak tanımlanır. Siz bana bu hızi veremiyorsunuz dediğinizde biz zaten bu hızı garanti etmiyoruz derler. Anca tüketici hakem heyetine gideceksin Btk ya yazacaksın uğraşacaksın o şekilde belki cayma bedeli ödemeden iptal ettirebilirsin.

Yalın ADSL ücreti indirime dahil olmadığı için taahhüt bedeline girmez.
    Kimse sana 40₺ indirim yapmıyor max taahhüt indirimi 20₺ (Fiberler harici), örneğin benim paket normalde 79₺ fakat taahhütte 59₺ oluyor.
    Şimdiye kadar hiç kampanya katılım bedeli ödemedim.

Siz arayıp sorarsanız kol gibi fiyat çekmeleri normaldir. Sizin politikanızla dahi 40*8 olur, ki 192₺ bağlama ücreti genellikle ilk başta zaten alınır, 8*8 de yalın kullanım indiriminden gelir.

İlk başta alınan ücretleri katmanız çok saçma çünkü o saydıklarınızın çoğu Türknette de mevcut onlar toplu olarak 200 küsür alıyorlar hatta.

İlla bilgisayarı açayım tek tek fotolarını çekeyim buraya yükleyim uğraştır beni diyorsun yani.

Türk Telekom un web sitesine girip taahhütsuz paketlere ve hepsi dahil kampanyasındaki şartları okumanı tavsiye ederim. Eğer yine ısrar edersen tek tek çekip fotograflarini buraya yükleyeceğim.

Türknet 200 lira toplu almaz. Sadece ön ödemeli çalışır.

Ayın 15 inde İnterneti bağladın. 15 gün sonra 15 günlük İnternetin bedeli 30 lira bir sonraki ayın bedeli 60 lira toplamda 90 lira gelir ilk ay.

Ondan sonra her ay 60 lira gelir. Öyle 200 lira peşin alma gibi bir şey yok.

• bariskus.17 B kullanıcısına yanıt
    Yalan söylemekten cekindiklerini hiç görmedim ki. Yalanlarını tek tek sayınca en son mesajıma cevap bile vermedi bu eleman.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

İlla bilgisayarı açayım tek tek fotolarını çekeyim buraya yükleyim uğraştır beni diyorsun yani.

Türk Telekom un web sitesine girip taahhütsuz paketlere ve hepsi dahil kampanyasındaki şartları okumanı tavsiye ederim. Eğer yine ısrar edersen tek tek çekip fotograflarini buraya yükleyeceğim.

Türknet 200 lira toplu almaz. Sadece ön ödemeli çalışır.

Ayın 15 inde İnterneti bağladın. 15 gün sonra 15 günlük İnternetin bedeli 30 lira bir sonraki ayın bedeli 60 lira toplamda 90 lira gelir ilk ay.

Ondan sonra her ay 60 lira gelir. Öyle 200 lira peşin alma gibi bir şey yok.

Sonuçta ödedin mi ödedin?

TT bunu direk alıyor cayma bedelinde istemiyor bu yüzden. Bilgisiz ya hu! Gelip burada yaptığın tek iş marka karalamak, bravo ayrıca KabloNet kullanıyorsun sanırım? Eğer kablonet kullanıyorsan git önce kendi ISS ni düzelt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vivalavida59 -- 20 Mart 2018; 11:56:49 >

• Turknet in yalanları yüzünden bile çalışan hattı iptal ederim bu ne böyle
    kablonet de en azından mahalle arası esnaf gibi fiyatı 80 liradan açıp 55 lira olur abime demiyor. He sorarsan Türk Telekom şu an kablonetten daha iyi hız ve daha uygun fiyat veriyor.

şöyle anlatayım sana resimli olarak. Ömrü Türk Telekom'un web sitesinde geçen abonelik şartların neredeyse tamamına hakim biri olarak da bilgisiz olduk. Neyse en çok sen biliyorsun biz bilgisiz.

Türk Telekom internet bağlattığında direk hiç bir şey almaz. Aldığı tek şey bildiğim kadarıyla bir kereliğie mahsus damga vergisidir. Taahhüt imzaladığın için bir çok şey ücretsizdir. Ama taahhütü bozarsan o ücretsiz ve yüksek miktarda indirimli olan şeyler sana acı bir şekilde yansıtılır. MEsela hepsi dahil kampanyasına üye oldun diyelim. 24 mbps 50 gb akn li tarifesi yalın adsl erişim ücreti her şey içinde 24 ay taahhütlü fiyatı 64 liradır. Resimde ve linkte gördüğün gibi
    türknet çanakkale 2gündür dalga geçiyor
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/Sayfalar/fiber-hizli-hepsi-dahil-kampanyasi.aspx

24 mbps 50 gb akn li tarifenin taahhütsüz liste fiyatı ise 88 liradır. Buna ilave olarak 18 lira da yalın internet erişim ücreti alınır. Aşağıdaki linkte ve resimde gördüğün gibi.
    Fiyatlara % 18 KDV ve % 5 ÖİV dahildir. Yalın İnternet hizmetinde aylık paket fiyatına ek olarak Yalın İnternet Aylık Erişim Ücreti (vergiler dahil 18 TL) alınır.
    diye yazmış
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/destek/Sayfalar/turk-telekom-yalin-internet.aspx
    türknet çanakkale 2gündür dalga geçiyor

88 lira + 18 lira = 106 lira olan bir paket sana 24 ay taahhütle otomatik olarak 64 liraya gelir. Yani her ay sana 42 liralık bir paket indirimi yansıtır. 106 liralık paket 24 ay taahhütle neredeyse yarı fiyatına geliyor. Garip değil mi? He tabi sorarsan bu konuda Türk Telekom yine insaflı. 200 liradan 60 liraya düşüren bir milleni.com.tr olamaz.

ondan sonra gelelim ücretsiz sunduğu şeylere. Maddeleri tek tek yazıyorum. 24 ay taahhütle ücretsiz sunulan şeyler.

Yeni aboneliklerde alınan 216 TL (KDV dahil) bağlantı ücreti, 24 ay boyunca aylık 9 TL olup kampanya ücretlendirme tablosundaki fiyatlara dahildir.
    Yalın İnternet hizmeti başvurularında, sabit telefon hattı ve in​ternet hizmeti aboneliği olmayan yeni müşterilerden bir defaya mahsus olarak alınan 10 TL (vergiler dahil) Devre Hazırlama Ücreti, kampanya kapsamında ücretsizdir.
    Kampanya kapsamında modem kurulumu, bağlantı kontrolü ve internetin çalışır teslim edilmesi dahil olmak üzere hafta içi mesai saatlerinde değeri 90 TL; hafta içi mesai saatleri dışında veya hafta sonu değeri 150TL olan evde kurulum hizmeti ücretsizdir.

hadi şimdi 8 inci ay iptal eden biri için hesap yapalım

bağlantı ücretinin aylık 9 TL x 16 ay kalan kullanan ay sayısı = 144 TL
    devre haızrlama ücreti 10 tl
    internetin çalışır teslim edilmesi hafta içi yaptırdık 90 tl
    8 ay boyunca 42 lira indirimden faydalandık 336 TL

ücretsiz modem falan aldıysak zaten işin içinden çıkamazsın 100 liraya satılan modemin rayiç bedeli 240 lira onları hiç hesaplamadım

144 + 10 + 90 + 336 TL = 580 TL son faturayla da birlikte gönderiyor cayma bedelini 660 tl fatura çıkıyor en iyi ihtimal.

• mcrew kullanıcısına yanıt
    Total indirim 28₺ + 9₺

35*8=280₺ paket için verilir.
    Ekstra olarak totalde 150 daha ödenir
    10₺ devre parası

280+150+10= 440₺ yapar. Modem geri iade edilerek rayiç bedel ödenmez.
    Ben web sitesinden alintiliyorun. Tüm değerleri tek tek yazıp siteden kaynak gösteriyorum.

Sen kendin hesap yapıyorsun. Sonra da bilgisiz biz oluyoruz. Ben kusuratina kadar hesap yapıyorum. Sen yuvarliyorsun.

Türk Telekom modemi bakır da direk satar. Parasını alır. Geri de almaz.

Fiber de modemi verir abonelik sonunda da geri alır. Parasını almaz. Cihaz türk Telekom un mülkiyetinde olur.

Hadi senin hesabına göre 440 lira artı 60 lira o ayın faturası iptal ettin diye 500 lira fatura gelecek. Aylik 60 lira fatura ödeyen biri için 500 lira az para mı?

• mcrew kullanıcısına yanıt
    Dostum safa yatma şurada taahhütte indirimler sadece geri ödenir orada indirimle alakası olmayan şeyleri dahi ekleyip neyin kafasını yaşıyorsun? Eğer adam sana kesintisiz internet veriyorsa 500₺ çok geliyorsa bitmesini beklersin, aksi taktirde her gün veremiyor kesintiler oluyorsa zaten müşteri hizmetlerini arayıp kesinti sürelerinin fatura ücretinden düşümünü sağlayabilirsin. Hız konusunda sıkıntı yaşatıyorsa tüketici haklarına başvurursun.

Bunların dışında o kullandığınız ISS ler size 10-15₺ indirim ve taahhüt dışında ne sağlıyor? TT'nin bana sağladıkları saymakla bitmez hem yurt dışı hem yurt içi.Yurt dışında 200DK 4GB 200SMS bedava kullanıyorum o verdiğim 15₺ sayesinde, çoğu yerde indirimim var, doğum günümde geçen sene çikolata sepeti gönderdiler bir de sağ olsunlar.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.