Şimdi Ara

TurkNet beni yanılttı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
1
Favori
35.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
139 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dediğimi anlamamışsınız.

Öyle bişey olsa heralde sinyali alamayız. Yani öyle bişey olsa sinyal gelmez diye düşünüyorum anlamında dedim.

'' Alamayız heralde '' derken ters ve ukala konuşmadım yani. Yanlış anlamışsın bişey abartmadım

Ayrıca modem ışıklarından adsl mi vdsl mi olduğunu anlama işine yok artık dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vforfreedom -- 11 Ekim 2018; 14:22:49 >
  • vforfreedom kullanıcısına yanıt
    Olabilir. Dediğim gibi arayıp görüşmeden net sonuç elde edemezsin. Ya çözüm bulacaklar yada kapattır geç.
  • Lxde kullanıcısına yanıt
    Karar verdim kapattırıcam
    SNR Margin yüksek, Line Attenuation düşük olacak. Bu işin kuralı budur hocam istediğiniz yerde okuyun.

Bu arada 100 Mbps'e kadar ile 100 Mbps arasında büyük bir fark var. Adamlar 100 Mbps diyorsa, 100 Mbps vermek zorundalar. Ama 'E KADAR ibaresi varsa, alacağınız hız ne yazıyorsa odur. Mesela benim hattım 13 Mbps destekliyor ben de 16 Mbps'e kadar olan paketi seçiyorum. Sözleşmenizi okuyun, böyle bir madde illa ki vardır.
  • sen yanlış yere sövüyon

https://teknoseyir.com/durum/964398
  • Ben 75 alıyorum turknet candır can . Bu fiatta tt net 275 tl dedi ben 65 tl den akk siz 75 alıyorum çok memnunum valla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taahhüt yok zaten adamlar en azından 2 yıl bağlamamış seni kendine. Bence iyi bir müşteri temsilcisine denk gelirsen halledersin işini

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Katılıyorum, 10 aydır telefon sinyali yok. 20 gündür kayda dönüş yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • HellRazor H kullanıcısına yanıt
    Aga 13 alabilecek adama 75 mbite kadar demezsin. 16 mbite kadar dersin o zaman dimi mantıken ? . Sokak başında telekom kutusu var.

10 kez sordum bakın vdsl alıcam dimi port var dimi vs diye evet merak etmeyin port var vdsl alcaksınız dedi. 13 mbit vdsl olmaz mantıken :)

Hat zayıflama neden olur ? santral uzakdaysa olurmu misal ?
    Hocam o konular hakkında hiçbir şey diyemem çünkü satıcıların ne kadar düzenbaz olduğunu biliyorum, köprüyü geçene kadar mantığını kullanmış olabilirler. (Çok afedersiniz)

Evet hocam. Kablonun mesafesi arttıkça zayıflaması da artar. Ben öyle biliyorum, istiyorsanız yine de birkaç foruma bakın. SNR Margin arttırmak basit ama Line Attenuation biraz zor.
  • HellRazor H kullanıcısına yanıt
    Türknetin beni internete bağladığı santral benden 1.5 km uzakta şimdi öğrendim sağolsun bir arkadaş gösterdi. inanılır gibi değil ya
  • 1.5 km ilerdeki santrale bağlamışlar beni. Sokak başında telekom kutusu var. Yapa diye taa nerden vermişler
  • quote:

Orijinalden alıntı: vforfreedom

Türknetin beni internete bağladığı santral benden 1.5 km uzakta şimdi öğrendim sağolsun bir arkadaş gösterdi. inanılır gibi değil ya
    aaaaaaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D70F677D1 -- 30 Nisan 2020; 5:31:40 >
  • Evden direk uzakdaki yapaya gidiyomuş ve oraya bağlanıyomuş. Yapa ve 75 mbit işi büyük yalan yani. Netspeede geçiyorum ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: vforfreedom

Evden direk uzakdaki yapaya gidiyomuş ve oraya bağlanıyomuş. Yapa ve 75 mbit işi büyük yalan yani. Netspeede geçiyorum ben
    Hocam hani adamlar yatirim yapsa gitseler fiber hat dosetip onun uzerinden yapa verseler neyse diyecegim. Bi yerde saha dolabina vdsl var dibimizde ama gidip 1.6 km deki santrale dogrudan bakir hatla baglaniyorum. Netspeed'i cok ovuyorlar umarim memnun kalirsiniz hocam. Bende gecmeyi dusundum ama modem almam, elektrikci cagirmam, ankastreyi adam etmem gerekeceginden masrafli gelir diye dusundum.

• quote:

Orijinalden alıntı: thsnblt

Ben 75 alıyorum turknet candır can . Bu fiatta tt net 275 tl dedi ben 65 tl den akk siz 75 alıyorum çok memnunum valla
    75 tl den vodafon fiber alıyorum 100mbps 240gb akn 16'ya düşüyor. Kampanyasızı 92 lira ama 200gb kota. Eve fiber geliyor. Ne koptu nede hızı düştü 6 aydır. Ttnet cezasınıda düştüler. Kafam rahat.

• Türknetden gelen cevap :D

''Modem arayüz ayarını yanlış yapıyorsunuz ''

Evet modem ayarlarını yanlış yapıyorum ve yanlış şey yazmama rağmen internete bağlanıyorum :D harika ya
    yapadan ayrıl
    Sizinle PM üzerinden de iletişim içerisindeydim. Modeminizin sonuna turk.net yazmanız gerekirken siz turknet(noktasız yazmışsınız) bunu sistem üzerinden görebiliyorum. Yanlış bir kurulum var. Arkadaşlarıma size modem kurulumu konusunda yardımcı olması için gün içerisinde iki kere arattırdım. Sanırım müsait değildiniz ve size ulaşamadık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Sizinle PM üzerinden de iletişim içerisindeydim. Modeminizin sonuna turk.net yazmanız gerekirken siz turknet(noktasız yazmışsınız) bunu sistem üzerinden görebiliyorum. Yanlış bir kurulum var. Arkadaşlarıma size modem kurulumu konusunda yardımcı olması için gün içerisinde iki kere arattırdım. Sanırım müsait değildiniz ve size ulaşamadık.
    Sanırım ben delirdim gidip polise teslim olucam.

Peki bunu yanlış yazınca internete nasıl giriyorum allahınız aşkına bunu açıklayın bari ne olur ya.

Turk.net yazdığıma eminim. Hadi emin değilim yanlış yazdım .. nasıl internete giriyorum ya nasıl giriyorum ya
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.