Şimdi Ara

TurkNet beni yanılttı (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
1
Favori
35.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
139 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önce ADSL tanımlanır sonradan VDSL ye geçilir sorun TTnet'de az uğraşın nekadar ekmek okadar köfte
  • Aynı durum bana da söylendi 75 MBPS VDSL alabiliyorsunuz fakat 35 bağlıyoruz dediler kabul ettim. Şu anda "Belgeleriniz elimize ulaştı, kontrol ediyoruz. Kontrol sonucunu size SMS ile ileteceğiz. Ardından bina içi kurulum işlemleri için sizi arayacağız." aşamasında başvuru ama dün telekomdan adamlar gelip hattı taktılar neyin kurulumunu yapıyor bunlar daha anlamadım 80 kere sordum adama VDSL bağladınız değil mi diye ama içimden bir ses hat açılınca ADSL bağlanacak ve foruma atacağım kendimi diyor.
  • ayıp yahu
  • Türknet'e üye olmadan önce TTNet'e bölgede VDSL var mı diye sormuştum, yok demişlerdi. Türknet var dedi, ben de onlara geçtim.İlk bağlantıda VDSL değil 16 Mbit ADSL bağlandığını fark ettim. Müşteri hizmetleri santralde şu an VDSL portu olmadığını söyledi,şimdilik 16 ile idare etmemi, port açılınca bağlayacaklarını belirttiler.4-5 Hafta sonra telefonuma mesaj geldi, santralinizde iyileştirme çalışması yapılıyor, internete 1 gün bağlanamayacaksınız diye. İnternet geri geldiğinde bağlantımın VDSL'ye döndüğünü gördüm. Bağlantı şifrem de değişmişti, müşteri hizmetlerindem öğrendim şifreyi ve bağlandım. Hat yaklaşık 80 Mbit gösteriyor.Karşı taraf desteklerse 50-55 Mbit hızda bağlanabiliyorum. Aradan geçen 1.5-2 senede hiçbir problemim olmadı.
  • Destek sayfasından VDSL'i aktif edin demeniz yeterliydi. Forumdaki arkadaşlar yazmış zaten. Telekom ADSL portuna takarsa ADSL çalışır. Hata yapmış olabilirler. Ortada bir yalan söyleme durumu yok. E tabi sütten ağzı yanan :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turknet hızla bu sorunları çözmesi gerekli yoksa durum kötü gözüküyor bana da vdsl yapa bağlıcaz dediler 12 ekim cuma günü Türk Telekom ekipleri gelmiş belirlemiş portu

Bende söktüm Turknet e burdan söylüyorum YERSE gelirsiniz bağlarsınız bak o zaman ne oluyor... yalancı şirket kimse aldanıp ta geçmesin benden söylemesi
  • 17 mbps ile ayda yarım terrabayt indirme yapiyorum 😂 memnunum

• Gezen Tavuk G kullanıcısına yanıt
    Destek kaydı sayfasında böyle bir yer yokki beni vdsl geçirin diye yazı yazabileceğimiz bir alan

• Lathander 19 L kullanıcısına yanıt
    siz önce modeminizi değiştirin ondan sonra VDSL'e geçin.
  • CriticalWave kullanıcısına yanıt
    1.8 km ötedeki yapaya bağlamışlar beni. Sokak başında tt kutusu var. Sırf maliyeti daha düşük diye ve kendi yapalarında kalıyım diye bunu yaptılar muhtemelen

1.8 km den 13-14 mbit almam bile mucize bence..
  • TMRT kullanıcısına yanıt
    Yaşadığımı yaşarsınız muhtemelen hocam :)
  • tazzmann kullanıcısına yanıt
    T.T en azından muhattap oluyor seninle. Tamam aknli pahalı tarifeler ama en azından stabil bir internet geliyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: vforfreedom

Yaşadığımı yaşarsınız muhtemelen hocam :)
    Yok hocam yaşamadım allahtan. Net dün geldi ben aşırı ötesi memnunum dünya varmış dedirtti bana allah bozmasın hatta konu bile açtım.

https://forum.donanimhaber.com/turknet-e-tesekkurler--135410898

• Valla bana vdsl var dediler üye oldum. Sonra vdsl deklemiyor dediler :D Sonra twitter dan hızım düşük dedim bi baktım vdsl'e çevirdiler. şimdi 45 download 25 upload alıyorum. Sitesinde alabilcegim en yüksek hız 35 gösteriyordu. Çok memnunum :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vforfreedom

1.8 km ötedeki yapaya bağlamışlar beni. Sokak başında tt kutusu var. Sırf maliyeti daha düşük diye ve kendi yapalarında kalıyım diye bunu yaptılar muhtemelen

1.8 km den 13-14 mbit almam bile mucize bence..
    Evet Yapa altyapısı açtıkları bölgedeki herkesi Yapa'ya alıyorlar arada ciddi bir hız farkı yoksa VAE ye çevirmezler ama 75mbps alıyorum ben Yapa'ya geçtimde 15 e düşersem olay çıkarırım :) Müşteri hizmetleri ile sürekli destek kodu atın gerekirse 79TL lik pakete geçin
  • CriticalWave kullanıcısına yanıt
    13 veriyolar hala.. yapa 1.8 km olduğu için imkansız yüksek hız almam.. vaede vdsl portu varsa geçiricekler bakalım bi geçiyimde
  • mackali6161 M kullanıcısına yanıt
    ben hala 13 :)
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.