Şimdi Ara

Türknet Avcılar Kulübü (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
2
Favori
6.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Türknet Avcılar Kulübü
    Biri türk telekom onu anladım ama diğer hangi şirketin hiçbir fikrim yok.
    Bu arada bizim bina cadde üzerinde diyemi bilmiyorum ama diğer binalara (çoğu) kutu takılmadığını fark ettim. Birde Mustafa kemal paşada şu an acayip bir fiber çalışması dönüyor hangi şirket ne yapıyor anlamadım gitti doğrusu.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• GupoBS kullanıcısına yanıt

Siyah olan Türknet olması lazım. Superonline'ın bina kutusu farklı. Mustafa Kemal Paşa Mahallesinde şuanda Telekom, Türknet, Superonline ve Kablonet çalışmalar yapıyor. O yüzden hangisi kime ait kafa karışıklığına sebep olabiliyor.

Ben de İstiklal Caddesi üzerindeyim, Yıldırım Beyazıt Caddesi'yle birleşimine yakın bir yerde. Buraya şuan Superonline'dan başka kablo gelmedi.

Aslında böyle şeylerde pek sabırsız değilimdir ancak Telekom altyapısı ile sürekli sorunlar yaşıyorum ve sorunlar çözülemiyor. O nedenle gözüm yollarda fiberi bekliyorum.

• Mustafa kemal paşadaki tüm gelişmeler:
    İlk kablonet başladı:

Türknet Avcılar Kulübü

Türknet Avcılar Kulübü
    Binaların yanlarında kırmızı boru çıkarttılar ve gittiler daha sonra bir haber alınamadı.
    Türk telekom Vdsl2:

Türknet Avcılar Kulübü

Türknet Avcılar Kulübü

Türknet Avcılar Kulübü
    Kablonetten sonra bölgede Vdsl kullanmama rağmen 24 üstü bile veremeyen türk telekom abone kaybedeceğini anlayınca hemen çalışmalara başladı.

Daha sonra bir gün eve geldiğimde bina girişine beyaz kablo çekilmişti ilk başta hangi şirketin olduğun anlamadım,tabi daha sonra anlaşıldı.

Türknet Avcılar Kulübü
    Türk telekom Fiber:

Türknet Avcılar Kulübü

Türknet Avcılar Kulübü
    Bölgedeki tüm saha dolaplarını tip 9 ile değiştirmelerine rağmen ayrıca evlere fiber çektiler.
    Bilinmeyen İssler:

Türknet Avcılar Kulübü

Türknet Avcılar Kulübü

Türknet Avcılar Kulübü

Türknet Avcılar Kulübü

Türknet Avcılar Kulübü

Türknet Avcılar Kulübü
    Bir İss de turuncu kablo çekiyor bu hangisi o’da belli değil. bazı kişiler bunun için kablonet demiş ama kablonet olsa daha niye yer altına o boruları döşediler ki?

Değerlendirmelerim: Toplam 4 sağlayıcı şu anda harıl harıl fiber çalışması yapıyor.
    Turkcell superonline da var ama o bizim binamıza gelmediği için fotoğraflara ekleyemedim.
    Uzun zamandır adsl/vdsl kullanan bu bölge için çok iyi bir çalışma bence. Herkese hayırlı olsun umarım en kısa zamanda hepsi aktif olur.

• DemirKipi kullanıcısına yanıt
    Evet hocam ben de türknet olduğunu düşünüyorum, superonline olsaydı kutusunda yazardı diye düşündüm çünki.
    Ben Yıldırım beyazıt Cad. sindeyim bizede sadece superonline kaldı gelmeyen,umarım herkes kavuşur fibere.

• @TurkNetDestek Merhaba bu kutu sizinmi acaba? Sizinse ne zaman aktif edeceksiniz?

Türknet Avcılar Kulübü

• Merhaba bende Yıldırım Beyazıt Caddesine yakınım Lale Sokaktayım şimdilik sadece bina içine siyah kablo çekildi. Onun da hangi iss olduğu belli değil.

• wantar W kullanıcısına yanıt

Yüksek ihtimalle Superonline'dır o. Türknet henüz Yıldırım Beyazıt Caddesi'ne ulaşmadı.

Merhaba, görseldeki kutu bize ait değildir. İyi günler dilerim.
  • Bu siyah kutu Türknete ait değilse geçen hafta çekilen siyah kablolar da Türknete ait değil demektir. Durdulr durdular hepsi birden başladılar altyapı çalışmasına kafalar karıştı

Superonline kutusu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gokhankeskin1983 G kullanıcısına yanıt
    Eminmisiniz hocam?

• Türknet Avcılar Kulübü

Bu fotoğraftaki kutuyu ben haftalar once sormuştum ve nitekim de Superonline fiber kutusu çıktı. Üstündeki yazılara bakarsak aynı firmanın kullandığına kanaat getirebiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıldırım Beyazıt Caddesine yakın yerler özerk bölgemi anlamadım ki hiç bir iss nin kutusu gelmedi daha Beyoğlu caddesine kadar evlerin çoğuna kutu takılmış moralimi sinirlendiriyorlar yaaa

Hocam peki sizde türk telekomun çektiği beyaz kablodan var mı?

• gokhankeskin1983 G kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam, evet büyük ihtimal superonline dır o zaman.
    Ve bu kutuda ana dağıtıcı gibi bir şey sanırım.

Hocam bugün turladım bir bölgeyi, 2 gün önce kalın turuncu fiber çeken bir iss’e binaların önüne gri bir kutu takmaya başlamıştı.

• Yok hocam yaa Lale sokaktayım sadece bir siyah kablo çekildi başka birşey yok en sonun da yapa alt yapısından vae ye geçiş için başvurdum. @GupoBS

Bu kutunun aynısından bulunduğum apartmana takılmış bugün. Bina dışına Superonline bu kutuyu takıyor anladığım kadarıyla.

İyi yapmışsınız hocam, telekom yeni saha dolaplarını aktif etti çoğu sokakta. Vaeden daha yüksek hızlar alabilirsiniz.

• DemirKipi kullanıcısına yanıt
    Evet hocam, şu an %100 emin değiliz ama yüksek ihtimal superonline’a ait bu kutular.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.