Şimdi Ara

Turknet artık Türk Telekom altyapısını kullanarak Fiber internet hizmeti veriyor. (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.131
Cevap
39
Favori
164.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Iyide millenicom modemi göndermedin diye parasını isterse ne olacak. Müşteri temsilcisi niye o zaman modem göndereceğiz dedi hayrat bişey

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nosname N kullanıcısına yanıt
    Turknet desteğe yazdım saçma sapan cevaplar veriyor.

Yok mahalle adınızi kontrol edin, yok Türk Telekom müdürlüğünü sorun.

Türk Telekom adres sorgulamanın ekran görüntüsünü atıyorum bakın burda çıkan mahalle sizde çıkmıyor diyorum.

Millenicom, netspeed vs hepsinde çıkıyor sizde yok diye onların ss'ini atıyorum hala müşteri hizmetlerini arayın falan diyor.

Tek yapmanız gereken evet adres sistemimiz güncel değil, ilgili birime iletiyorum guncellesinler demek.

Hiç bulasmamakta fayda var. En iyisi yine Superonline.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

İlk ay almıyor ilk faturayı alırken önceki ay kullandığın kadar fatura çıkan ayın ise tamamını önden alıyor.
    Ya ben yanlış yazdım ya sen yanlış anladın ya da meramım anlaşılmadı. Bahsettiğim olay kullanmadığın internetin parasını peşin veriyorsun. elektrik-su-doğalgaz kullanıp ay sonu oluyor adam sana fatura kesiyor. Yani kullanıyorsun ondan sonra parasını ödüyorsun. Ama uyanık Türknet senden parayı peşin alıyor. Sen önce hizmeti ver ondan sonra parasını al kardeşim. Ben ocakta abone oldum şubatta 3 adet fatura geldi. 2 tanesini ödüyorsun 1 tanesi kurulum ücreti. Kullanmadan ödüyorsun. Ben doğru bulmuyorum. Türkneti neden tercih etmezsin diye sorsalar bu faturalandırma sistemini sayardım-internetinin beklediğim verimi sağlayamamasını sayardım-vdslden-fibere geçirmemesini sayardım. Benim bunlara kızdığım nokta kullanıcı dostu gibi görünmeleri. Benim gözümde değiller.

• quote:

Orijinalden alıntı: joster35

Değerleriniz çoğu VDSL kullanıcısına göre güzel, Saha dolabına epey yakınsınız galiba. Fiber paket'e geçseniz bile değişen tek şey faturanız olacak, sizin yararınıza tabi Şu aşamada Türk Telekom müdürlüğüne gidip durumu anlatarak daireye kadar fiber talep edebilirsiniz ancak yapacaklarını pek sanmıyorum.
    Hocam diyeyim size mahsuru yok ise 😊 vdsl download hızım 100 mgbit, upload 8 gibi, bu hızı neredeyse kayıpsız alıyorum. Ping 5. 6 değişiyor. Şu durumda fiber e geçersem ne kadar fark olabilir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fyilmaz kullanıcısına yanıt
    Bugün bende aradım ups kargoyla yollayacağız dedi 😊 herkes bi şey diyor kimse net bi şey demiyor . Olan bize olacak milenicom modemi ister ağa

• Mylove kullanıcısına yanıt
    Download ve upload aynı kalır, ping genelde 1-2 civarında çıkıyor fiberde. Fiberin avantajı eğer ilerde 100Mbps'den yüksek paketler çıkarsa onlara geçebilirsiniz ancak VDSL'de 17A modülasyonu kullandığı için geçemezsiniz.

• Bilisimci1903 kullanıcısına yanıt
    Millenicom modemi gönderenden bile modem parası istemiş forumda konusu var bizden kesin ister en sağlamı TurkNet in yeni modem göndermesi

• Renault Sport kullanıcısına yanıt
    Tamamen aynı durumdayız, ben diğer firmalardan deneme amaçlı ucuz olan birine başvuracağım

• quote:

Orijinalden alıntı: joster35

Download ve upload aynı kalır, ping genelde 1-2 civarında çıkıyor fiberde. Fiberin avantajı eğer ilerde 100Mbps'den yüksek paketler çıkarsa onlara geçebilirsiniz ancak VDSL'de 17A modülasyonu kullandığı için geçemezsiniz.
    Teşekkür ederim hocam. Fiyat performans olarak fiber destekli modem tavsiye edebilir misiniz?

Bu ara forumda keenetic modem çok revaçta ama Asus varken çok da mantıklı gelmiyor bana.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mylove kullanıcısına yanıt
    Fiber tarifelerde modem firma tarafından zorunlu olarak veriliyor, almanıza gerek yok. Farklı şeyler icin istiyorsanız daha ucuz yollu bir router almak daha mantıklı olacaktır. Keenetic markası benimde radarımda, tasarım olarak pek hoş durmuyorlar ancak yazılımsal olarak bence gayet iyiler. Bir şans verirdim açıkçası.

• TT modemlerini abonelik sonunda neden diğer firma teslim alıyor ? Millenicom tt'un modemini ne yapıyor ?
  • Arkadaşlar aktivasyon süreci tamamlandı az önce. Millenicomun modemi takılı önce modeme baglanmadi, modem otomatik olarak fabrika ayarlarına dönmüş sanırım wifi şifresi modemin arkasında ki varsayilan şifreye dönmüş modemde yazan wifi parola ile modeme giriş yaptım Turknet kullanici adı ve şifresi otomatik olarak girilmiş modeme şuan internet aktif ve hız testi paylaşıyorum ekte.

Check out my Speedtest result! How fast is your internet?https://www.speedtest.net/result/a/6509023514

Turknet artık Türk Telekom altyapısını kullanarak Fiber internet hizmeti veriyor.

Modemin ne olacagi ise belli değil hala ZTE mi kalacak Zyxel mi gelecek bakalım hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fyilmaz -- 16 Eylül 2020; 20:17:57 >

• yuzyirmi Y kullanıcısına yanıt
    telekoma iade ediyor amaç müşteri takibini mileni vb firmalara yaptırmak farklı iss lere verdiği modemin peşinden koşmamak
  • qAddAr kullanıcısına yanıt
    Kısıtlama olacak. Fiber altyapı Türknetin değilse altyapı sağlayıcısının izin verdiğinden fazlasını veremez Türknet.

• fyilmaz kullanıcısına yanıt
    10 mbps kayıp nasıl oldu?
  • Valla bilmiyorum her halükarda biraz kayıp olmuyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: fyilmaz

Valla bilmiyorum her halükarda biraz kayıp olmuyor mu
    Hocam eve kadar fiber giriyor normal kullanıcılar 100 mbps pakette hız sınırlanmadığı için 130 görüyordu.
  • Hocam evde prizden cat 6 ethernet kablosu çıkıyor bizde eve kadar fiber mi bu yani bildiğin ağ kablosunu takıyorum modeme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fyilmaz -- 16 Eylül 2020; 20:24:23 >
  • hrnatcn H kullanıcısına yanıt
    hocam bende biraz once onay ıcın arandıgımda netspeed ten gectigimi eskı modemın ne olacagını sordum yeni modemi ups kargo ile gonderceklerini eski modemı ıade etmem gerektıgını soyledı ::(
  • 14.09.2020 de 0 abonelik için online basvurumu yaptım ve kimliğimi online islemlere yükledim
    15.09.2020 de evraklarimi kargoladim
    16.09.2020 de arandım ve suan aktivasyon surecim başladı baska arkadaslara bilgi olmasi amaciyla süreci yazacağım.

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.