Şimdi Ara

Turknet anlık kopmalar-adsl kullananlara turkneti tavsiye etmiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Altyapım adsl. Aldığım hız 10-12mbit. Son zamanlarda çok fazla kopma oluyor. Gelen turknet çalışanı YAPA da sorun var dedi. Hala telekom altyapısına geçiremiyoruz diyolar. Oysaki telekom altyapısı kullandım yıllarca.

Altyapısı adsl olanlar kesinlikle başka aboneliklere baksın. Sorunu şu kadar günde çözüyoruz filan yalan zaten. 1 haftada sorunun kendilerinde kaynaklandığını kabullenmekle geçiyor. Kaçtane arıza açtım bitanesi bile benden kaynaklanmadı her sorun açtığında yok modemi kontrol edin yok ankastre vs oyalıyor.

KESİNLİKLE TURKNETİ TAVSİYE ETMİYORUM.

2-3 haftadır anlık kopma oluyor. Hızda hiçbir sorun yok. 10-11mbit hız alıyorum. Fakat anlık kopmalar oluyor. Online oyunda 10 saniyelik gidip geri geliyor ara ara. Veya whatsapp,zoom görüşmelerinde anlık video donuyor geri geliyor. Destek kaydı açtım bişeyden anladıkları yok. Şu kadar saattir şu kadar hız alıyorsunuz diye mesaj atıyolar. Türknet ekibinden biri gelsin misafir olsun 1 gün. Mutlaka bu sorunu yaşayan türknet kullanıcıları vardır. Sorunu çözdüyseniz nasıl çözdünüz. Modem turknetten aldığım zyxel modem., kablolarda vs de sorun yok. Turknetten çıkcam çıkamıyomda. Altyapımı kendi altyapılarına geçirmişler başka internete geçmek istersem bağlantı ücreti ödemem gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmt9417 -- 11 Mayıs 2021; 1:30:46 >

• YAPA'dan çıkmak için talep oluşturdunuz mu?

• Merhaba, hattınızda kopma yaşadığınız anda destek kaydı oluşturarak kayıt numaranızı PM üzerinden benimle paylaşır mısınız? Teknik ekibimiz ile kontrol ederek yardımcı olmak isterim.
  • Evet oluşturdum.

Verdikleri cevaplar:

1.Telekom alt yapısında uygunluk bulunmadığı için alt yapı geçişi sağlayamamaktayız.

2.Bulunduğunuz lokasyonda Vae alt yapısı olmadığından kaynaklı geçiş işleminizi sağlayamıyorum.

Turknetten önce yıllardır turktelekom altyapısını kullandık. Kimi kandırıyolarsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmt9417 -- 26 Nisan 2021; 23:33:27 >
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Ben sürekli destek kaydı oluşturamam. Her seferinde otomatik cevap atıp kapatıyolar zaten. Oraya destek kaydı aç çözmesinler donanımhabere aç çözmesinler. Twittera yaz çözsünler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmt9417 -- 26 Nisan 2021; 23:34:17 >
  • ahmt9417 A kullanıcısına yanıt
    Merhaba, daha önce oluşturduğunuz destek kaydı numarasını konu linki ile birlikte PM üzerinden paylaşır mısınız?

43201525

Hattınızı kontrol ettiğimde 20 saat 20 dakika bağlantınız görünüyor. Bu süre içerisinde bir kopma sorunu yaşadınız mı?

evet yaşadım. anlık kopmalar oluyor 4-5 saniyelik, aralıklı şekilde. Daha önce sorunsuz kullanıyordum.

Merhaba, yaşadığınız sorunu teknik uzmanlarımızın ve saha ekiplerinin kontrol edebilmesi için www.turk.net/oim sayfamızdan sık sık kopma sorunu statüsünde destek kaydı oluşturabilir misiniz?
  • Açtım zaten sizin gibi şu kadar saattir onlinesınız deyip kapatıyolar.

Hocam, arızanızı saha ekiplerine iş emri numarasıyla ilettim. Saha ekipleri ve teknik uzmanlarımız gerekli kontrolleri ve çalışmaları yaparak size bilgi verecektir. Konuyu ben de yakından takip edeceğim.
  • Sorun hala çözülmedi ayın 15 inden beri interneti yarım yamalak kullanıyoruz . Umarım aynı parayı ödemeyiz.

Merhaba, yaşadığınız sorunun çözüm sürecinin uzaması üzerine önceliğini teknik uzmanımıza ilettim. Arkadaşlarım yerleşik operatör ile iletişim halindedir. Ortak çalışma yaparak size bilgi verecekler. Konuyu ben de yakından takip ediyorum.
  • Turknet anlık kopmalar-adsl kullananlara turkneti tavsiye etmiyorum.

buda kanıt olsun.

Merhaba, kaydınızla ilgilenen teknik arkadaşım 11.05.2021' de size arama yaptı ancak ulaşamamış. Arızanızla ilgili gelişmeleri sizinle paylaşacağız.
  • O gün arıza için turk telekom ekibi eve geldi zaten. 3.kere gelişleri kendi taraflarında arıza yok. Gelmelerinide gerek yok. Turknet tarafında arıza var. Pocket loss sonucunu koydum üste.

Sonucu destek kaydınızın içerisine de eklemişsiniz. Hattınızı tekrar kontrol ederek teknik arkadaşım size bilgi verecek.
  • hayatınızda aksiyon eksikse

hiç derdiniz yoksa dert arıyorsanız

bir sorun olur ve kendım çözerim hemde bana hobi olur diyorsanız.

internet sürekli kopsun ama zaten hep kullanmayacağım diyorsanız.

bir derdiniz olunca kimse sizi kaale almasın ve sizinle ilgilenmesi istiyorsanız.

eğer tüm bunlara cevabınız evetse hiç düşünmeden türknete gelin.

• Kesinlikle katılıyorum. Hiç bir soruna en ufak bir çözümleri yok aradığınız andakinden de daha kötü yapıp bırakıyorlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.