Şimdi Ara

Turknet almayıı düşünüyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • binamızda turktelekom fiber bulunduğunu soylediler acaba vdsl olarak 100mbit hız alabilirmiyiz birde eve gelen telefon kablosu vdsl i destekler mi ? nerden anlarız.

• saha dolabınını uzaklığına bağlı bişey o 100 mbps alman 20 metredir 100 gelir ama 300-400 metredir 70-80 gelir arayıp sorun ne kadar desteklediğini veya türkneti arayın 1 aylık ücretsiz deneme veriyorlar bi deneyin derim 60 tlye kotasız internet olur eğer yapa varsa sizin ordada
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkaninn59

saha dolabınını uzaklığına bağlı bişey o 100 mbps alman 20 metredir 100 gelir ama 300-400 metredir 70-80 gelir arayıp sorun ne kadar desteklediğini veya türkneti arayın 1 aylık ücretsiz deneme veriyorlar bi deneyin derim 60 tlye kotasız internet olur eğer yapa varsa sizin ordada

peki ucretsiz 1 ay deneme varmış dediğiniz gibi bakalım nası olacak
  • Eğer binanızda ki interneti türktelekom size fibernet olarak satıyorsa şansınıza küsün Türknetle paylaşmıyor o sistemi türktelekom eğer hipernet olarak sunuyorsa paketleri alabilirsiniz Türkneti . Türkneti arayarak bir kontrol ettir ama evet demezler büyük ihtimalle , derlerse abonelik sürecin bitmez en sonunda bağlayamıyoruz derler bazı arkadaşlara aynısı olmuştu burada yazıyorlardı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jrsmurfs

Eğer binanızda ki interneti türktelekom size fibernet olarak satıyorsa şansınıza küsün Türknetle paylaşmıyor o sistemi türktelekom eğer hipernet olarak sunuyorsa paketleri alabilirsiniz Türkneti . Türkneti arayarak bir kontrol ettir ama evet demezler büyük ihtimalle , derlerse abonelik sürecin bitmez en sonunda bağlayamıyoruz derler bazı arkadaşlara aynısı olmuştu burada yazıyorlardı .

hadi ya ne yapacaz kayıt oldum turknete yeni hiç yollamasak mı ?
  • whitelated kullanıcısına yanıt
    Dediğim olayı bir kontrol et ona göre hareket et , internetsiz kalma ihtimalin olabiliyor o durumlarda ve sonunda bağlantı sağlayamıyoruz diyorlar boşuna beklemiş oluyorsun .
  • quote:

Dediğim olayı bir kontrol et ona göre hareket et , internetsiz kalma ihtimalin olabiliyor o durumlarda ve sonunda bağlantı sağlayamıyoruz diyorlar boşuna beklemiş oluyorsun .

simdi baktım türk telekomdan hiper hızlı fibernet var vodafone da adsl vdsl görünüyor turknet vdsl 75mbit diyor vodafon 80mbit diyor bugun tt bayilerindede sordum vdsl var dediler
    Tamam sorun yok hipernet varsa türknet verebilir sana interneti , hayırlısı olsun
  • quote:

Tamam sorun yok hipernet varsa türknet verebilir sana interneti , hayırlısı olsun

peki bağlantıyı direk vdsl mi verirler yoksa adsl olarak mı başlatırlar bazı kişilerde oyle olmuş sanırsam
    Telefonda vdsl olarak anlaştıysanız direk vdsl olarak başlatmaları lazım . Umarım adsl olarak başlatmazlar sonra vdsl portuna felan taşıtmak adsl portu hep sıkıntılı işler , tt sıkıntı yapabiliyor yani.
  • quote:

Telefonda vdsl olarak anlaştıysanız direk vdsl olarak başlatmaları lazım . Umarım adsl olarak başlatmazlar sonra vdsl portuna felan taşıtmak adsl portu hep sıkıntılı işler , tt sıkıntı yapabiliyor yani.

internetten aldım vdsl sectim..
  • Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    ADSL/VDSL port diye bir şey yok. Santral hangi sinyali gönderiyorsa onu alırsınız.

Turk.net otomatik algılıyor. ADSL2 / VDSL2 gönderiyor ona göre.

Ttnet direkt adsl ya da vdsl gönderiyor.

Diğerlerini denemedim. Ama yaşadığım sorunlardan dolayı en sağlıklısı TTnet yaptığı. Turk.net daha gelişmiş gözükse de o sistem sürekli sorun çıkarıyor benim adıma...
  • acbold kullanıcısına yanıt
    User Interface
    96 ADSL/ADSL2+/SHDSL interfaces or 64 VDSL2 interfaces or 192 POTS(VoIP) interfaces
    Transmission Distance
    eminmisin :D
    anladığım kadarıyla Bazı anakartlardaki gibi vdsl kullandıkça aktif olan port sayısı azalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

User Interface
    96 ADSL/ADSL2+/SHDSL interfaces or 64 VDSL2 interfaces or 192 POTS(VoIP) interfaces
    Transmission Distance
    eminmisin :D
    anladığım kadarıyla Bazı anakartlardaki gibi vdsl kullandıkça aktif olan port sayısı azalıyor.

haha doğrudur.

Demek istediğim port yok bahanelerinin adsl vdsl de olmadığı. Benim bildiğim bu şekilde sadece fiber de bu tarz beklemeler oluyor diye biliyorum.

Sinyal olayı şuan benim başımı bayağı ağırtıyor.Oradan biraz hakimim olaya :-D

Bir süredir Netgear D7000 ADSL/VDSL modem router ile Turk.net internete ulaşamıyorum araya modem koydum. Turk.net aktardım çözüm için bekliyorum.

Ttnet takınca direkt çalışıyor modem. Turk.net ile çıkamıyor modem ip alamıyor :X
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.