Şimdi Ara

Türknet alabildiğiniz kadar hız yalanı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet 10tl farkla alabildiğiniz kadar internet olayı tamamen yalan yanlış bir şey aynı hatla aynı portla hiç iptal ettirmeden türktelekomdan buraya geçtik hattımız 75-85 arasını destekliyordu ve türktelekomun 50mbps paketinden 60 mbps kaldırıyordu hattım sıfır kopma sıfır sorun. kendileri de söyledi bunu türktelekomdan da zamanında kampanya önerisi almıştık daha fazlası için her neyse göz göre göre yapılan bir şey var ortada böyle olmasını beklemiyordum açıkçası türknet ilk ay ücretsiz kullanım bittiği gibi iptal ettiririm demek istiyorum da o 1 faturayı ödetmeden bana bir şey yaptırmazlar eminim .

50 kere test yaptım sonuç hep aynı sabitlenmiş resmen alt yapı kontrolü yaptığımda kendi binamdaki başka bir daireye yine 75 mbpsye kadar desteklediği yazıyor zaten benim hattım 60-65leri görüyordu kimse gazel okumasın test yapılırken evdeki bütün internet kesilmiştir test yapılan pc hariç sadece hız testi sitesi açıktır ilk günden itibaren aramaların ses kayıtlarını gelen smsleri ss aldım davalık olursak eğer kullanmaktan çekinmem umarım işe yararlar.

• Modem arayüzünden hat değerlerinizi atar mısınız? Hattınızın tam olarak kaç mbps desteklediğini oradan görebiliriz, sorgulama sistemindekiler tahmini hızlardır.
  • nomadio N kullanıcısına yanıt
    nereye tıklamam gerekiyor tam olarak modemim Air5650TT
  • Modem arayüzüne girdikten sonra sol menüden internet sekmesine tıklayın. Açılan yerden bunu atmanız gerekiyor:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomadio -- 11 Kasım 2019; 20:30:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nomadio

Modem arayüzüne girdikten sonra sol menüden internet sekmesine tıklayın. Açılan yerden bunu atmanız gerekiyor:

• Hat değerlerine göre şu an son kapasitede kullanıyorsunuz. Ulaşılabilir hız 50mbps olarak gözüküyor. SNR değeriniz de 8db yani sınırda diyebiliriz. Bundan yükseğine çıkmanız mümkün görünmüyor şu anlık.
  • quote:

Hat değerlerine göre şu an son kapasitede kullanıyorsunuz. Ulaşılabilir hız 50mbps olarak gözüküyor. SNR değeriniz de 8db yani sınırda diyebiliriz. Bundan yükseğine çıkmanız mümkün görünmüyor şu anlık.
    neden böyle? ben türktelekom da görüyordum 60-65 leri aynı modem aynı ev
  • Valla bilemiyorum. Zaman içerisinde böyle düşüşler olabilir. Bağlı olduğunuz santrale yeni aboneler katıldıkça sizin hızınızda düşüş olmuş olabilir.

Ayrıca modem hat değerlerini tam olarak doğru göremiyor olabilir. Turknet online işlemelere girip "internet arıza, sık kopma" kısmından yalandan bir destek kaydı açın. Destek kaydına aşağıda attığım gibi bir mesaj gelecek. Orada da hat değerleri yazıyor olacak. Onu atın bir de oradan bakalım. O mesaj geldikten sonra destek kayını yanlışlıkla açtığınızı belirterek kapatın.

• quote:

Valla bilemiyorum. Zaman içerisinde böyle düşüşler olabilir. Bağlı olduğunuz santrale yeni aboneler katıldıkça sizin hızınızda düşüş olmuş olabilir.

Ayrıca modem hat değerlerini tam olarak doğru göremiyor olabilir. Turknet online işlemelere girip "internet arıza, sık kopma" kısmından yalandan bir destek kaydı açın. Destek kaydına aşağıda attığım gibi bir mesaj gelecek. Orada da hat değerleri yazıyor olacak. Onu atın bir de oradan bakalım. O mesaj geldikten sonra destek kayını yanlışlıkla açtığınızı belirterek kapatın.

son ana kadar aldığım hız 60 mbps türktelekomdan. nasıl o kadar düşüş olabilir geçiş süreci direk oldu türktelekomdaki hattımı iptal ettirmeden geçtim buraya arada bekleme süresi bile yok portumu kaybetmiş olamam kendileri söylemişti böyle geçiş olursa port aynı kalacak diye bitmesini beklersek port düşüşü yaşanacağını söylemişlerdi

• Burada da aynı gözüküyor. Dediğiniz doğru. Port aynı, her şey aynı. Bu yüzden hız değişimi olmaması gerekiyor. Açıkçası ben de çok anlayamadım ama hat değerlerinde gözüken bu. Yani hattın kaldırabileceği max hız 50mbps olarak gözüküyorsa Türknetin yapacak bir şeyi kalmıyor.

Ancak hat değerlerinde bir gariplik var gibi. Hat zayıflaması 0db olarak gözüküyorsa max hızın 50mbps olması garip geldi bana. En az 100mbps falan olması gerekirdi.

Hız profili kısmında da kbps olarak download hızı/upload hızı yazması gerekiyor ama seninkinde VDSL2_88M_4096 yazıyor. 4096 upload hızı. 88m yazan kısım ne onu bilemiyorum. Aklıma gelen şey 88mbps olabileceği ama tamamen sallıyorum :D

Performans kısmından bir destek kaydı açın. Hat değerlerinizin ve hız profilinizin kontrol edilmesini isteyin. Türk Telekom'dan geçtiğinizi orada daha yüksek hız aldığınızı falan ekleyin durumu anlatın bir baksınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomadio -- 11 Kasım 2019; 21:10:14 >

• quote:

Burada da aynı gözüküyor. Dediğiniz doğru. Port aynı, her şey aynı. Bu yüzden hız değişimi olmaması gerekiyor. Açıkçası ben de çok anlayamadım ama hat değerlerinde gözüken bu. Yani hattın kaldırabileceği max hız 50mbps olarak gözüküyorsa Türknetin yapacak bir şeyi kalmıyor.

Ancak hat değerlerinde bir gariplik var gibi. Hat zayıflaması 0db olarak gözüküyorsa max hızın 50mbps olması garip geldi bana. En az 100mbps falan olması gerekirdi.

Hız profili kısmında da kbps olarak download hızı/upload hızı yazması gerekiyor ama seninkinde VDSL2_88M_4096 yazıyor. 4096 upload hızı. 88m yazan kısım ne onu bilemiyorum. Aklıma gelen şey 88mbps olabileceği ama tamamen sallıyorum :D

Performans kısmından bir destek kaydı açın. Hat değerlerinizin ve hız profilinizin kontrol edilmesini isteyin. Türk Telekom'dan geçtiğinizi orada daha yüksek hız aldığınızı falan ekleyin durumu anlatın bir baksınlar.
    Dediklerinizi yaptım ya şu ülkede bir şey sıkıntısız gidemez mı illa uğraşıcaz aile boyu sovdurecekler dinden imandan çıkicam bıktım ülkedeki sorunları kovalamaktan her şeyde bir sorun sıkıntı hata var intihar edicem artık sadece internet değil her şey böyle ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşın dediği gibi max seviyedesin il neresi bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

Arkadaşın dediği gibi max seviyedesin il neresi bu arada
    istanbul kardeşim max seviyesi filan değil resmen sınırlamışlar işte hattı 60-65 mbpsleri görüyordum aynı hatla 49 sabit kilitlenmiş ne altına düşüyor ne de üstüne çıkıyor hattımın desteklediği hız 75-85 arası

görüyordum dediğim aylar yıllar öncesi değil 2 gün öncesi türktelekom kullanırken taahhüt biteceği için buraya geçtik başladı işte sorunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asmendus -- 12 Kasım 2019; 2:42:57 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.