Şimdi Ara

TürkNet Hız Problemi (Ana Konu) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
4
Favori
8.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Marmariste oturuyorum . Burada her yer Tip7 . Telekomdan başka sağlayıcı yok. (var ama isim hepsi telekom yinede )
    İlçede her kazı çalışmasında artık apartmanların önünde 2 kanala sahip telekominikasyon için hatlar bırakılıyor (Mavi kanal boruları )
    TürkNet Hız Problemi (Ana Konu)
    bu borular fiber hatların içinden geçmesi için. 2X1 kullanıyorlar burada. istenirse şuanda evlere gpon çekilebir kazı çalışmasına gerek yok ama büyük ihtimal telekom izin vermez

• ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Telekom izin vermezden ziyade maliyet açısından bakıyorlar genelde bölgedeki binalarda 12+ daire yoksa ölü yatırım direk ftth altyapı için bende ftth taraftarıyım ama türkiyede çoğu bölgede az daireli binalar var buralara düzgün bir fttc altyapı oluştursalar sıkıntı çıkmaz birde olayın başka boyutu var hattım 100megabit desteklediği halde türk telekom bana inatla 68 megabitten fazla alamazsın diyip duruyor adamlar doymuş artık yüksek pakete geçirtmiyorlar
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    oturduğum apartmanda 16 daire + dükkan var .
    Fiber çekilecekse her apartmana fiber sistem kurmak gereksiz maliyetli.
    Benim fikrim onun yerine nasıl adsl den vdsl dönüşüm yapıldı saha dolapları artık kablo dağıtım merkezi olmaktan çıktı direk erişim noktası oldu.
    Bir sonraki adımda vdsl donanımını sökmek ve eve giden bakır kabloları gpon değiştirmek olsa maliyet açısından eminim daha uygun olacaktır.
    Bulunduğum ilçe için konuşuyorum onunda altını çizeyim .Benim saha dolabı ile aramda 60 metre kablo var . Saha dolapları gayet sık olduğundan ortalama kablo mesafesi 120 metreyi geçeceğini zannetmiyorum.
    Bazı iller ve ilçelerde ise benim kablo mesafem 60 metre dedim adamın kuş bakışı uzaklığı 120 metreyi geçiyor birde kablo dolanacak işte o zaman maliyetli.
    Hocam demek istediğinizi tam anlayamadım ama vdsl kartını söküp gpon donanımını nasıl kuracaksınızki?
  • doominsert kullanıcısına yanıt
    Durum iyica kötü hal almaya başladı akşam saatlerinde 3 megabiti zor görür olmaya başladım bazen. Tamam ucuz etin yahnisi yavan olur ama 3 megabit de nedir ya. Her zamanda gece 1den öğlen 3 kadar mı kullanacağım ben interneti . NCC iletirseniz sevinirim.
  • Turknet kullanan herkes aynı sorunu yaşıyor zaten bildiğim kadarıyla (ben de yaşıyorum).Siz yine iyisiniz upload hızınız yüksek benim oda yok :(
  • 6-11 civarı hızlar rezalet durumda oluyor daha 11den sonra düzeliyor benim.
    İnternet konusunda master yapmış biri olarak 1 yıl kullandıktan sonra YAPA sisteminden dolayı 2 ay boyunca çektiğim sıkıntıların sonucunu yazıyorum.

Eskiden kullandığım VAE sistemi:

YAPA sistemini istemeyip VAE sistemine yane eski sisteme geri dönmek istedim fakat bunun mümkün olmadığını ve hat değerlerini düşürün dediğimde sadece download değerini düşürebildiklerini upload değerini düşüremediklerini söylediler sınırları zorlayarak devamlı kopma sağlayan bu upload değerlerini düşüremeyen yetkililer o koltukta boşuna oturuyorlar.

Şimdiki YAPA sistemi:

10 dakika DSL ışığı sabitlenmeyen ve devamlı kopma yaşanılan internet:

Sunucularının bakımını ve optimizasyonunu düzgün şekilde yapmaları veya eski cihaz ise değiştirmeleri yerine Türk Telekom ekibini gönderip hattıma baktıran Türknet'e son noktayı koydum

Türknet 1 yıl sonunda benim için bitmiştir.Yetkililer hiç ilginemiyor forumda ancak kendi firmaları övüyorlar biz memnunuz diye insanlara öneriyoruz artık Türknet devri bu saatten sonra benim için kapanmıştır isterseniz bedava verin bir dahada almam!

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    MAyıs ayından sonrasını merak ediyorum . Olumlu sonuçlar alırsam kalacağım .
    TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Üstat bağlı olduğum serveri nasıl öğrenebilirim? tracert de 2 satır 172.17.1.212. 1 hafta öncesine kadar 2 mb 1 mb düşüyordu. 1 haftadır akşam en yoğun 19:00 24 25 mbps altı almıyorum. İnşaallah düzeltmeye başlamışlardır. Yoksa tam bende iptal dilekçesi hazırlıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 2 Nisan 2017; 8:53:33 >
  • Son durum nedir hocam? @ULTILIX

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

MAyıs ayından sonrasını merak ediyorum . Olumlu sonuçlar alırsam kalacağım .

75mbps vdsl porttan 16mbps adsl yapa porta mı geçirdiler sizi ?
  • Son durum bazı yetkililer bana hak verdiler bazı yetkiller sadece lafı doladılar. Bugün uzun bir şekilde konuştum peki dedim kanıtları size nasıl ulaştırabilirim dedim ve mail yoluyla iletebileceğimi söylediler.
    Hızım 24 altına düşmese bana yine yeter.
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    bulunduğum bölgede kendi santralleri olamaz . FTTC şeklinde fiber hizmeti alıyoruz. Ayrıca o kadar saha doalabına yakınken ADSL den vdsl geçmem :D
  • quote:

bulunduğum bölgede kendi santralleri olamaz . FTTC şeklinde fiber hizmeti alıyoruz. Ayrıca o kadar saha doalabına yakınken ADSL den vdsl geçmem :D

diğer arkadaşın mesajı ile karıştırmışım pardon
  • quote:

Marmariste oturuyorum . Burada her yer Tip7 . Telekomdan başka sağlayıcı yok. (var ama isim hepsi telekom yinede )
    İlçede her kazı çalışmasında artık apartmanların önünde 2 kanala sahip telekominikasyon için hatlar bırakılıyor (Mavi kanal boruları )
    bu borular fiber hatların içinden geçmesi için. 2X1 kullanıyorlar burada. istenirse şuanda evlere gpon çekilebir kazı çalışmasına gerek yok ama büyük ihtimal telekom izin vermez

çanakkalede var o borulardan. klima suyu gideri olarak kullananlar var :)
    senelerdir duruyor boş boş.3-4 dairelik apartmanlara bile borular çekili.

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    İleride GPON için kolaylık :)
  • quote:

İleride GPON için kolaylık :)

çok ilerisi için ama olsun :)
    ihtiyacı olan yerler için iyi oluyor . örneğin bankalara.
    bir de bizim bazı sokaklarda telefon hatları dışarıdan gidiyor.yeni hat çekileceği zaman yer altı borularını kullanıyorlar.
  • Konuyu Uplamak gibi olacak fakat Hala hız sorunu devam etmekte.
    Nereye şikayet edilebilir ?
  • 2 saat falan oldu internet acilali 1,5 2 mb indirme yapiyodum hiz testide yaptim 13 mb cikti az önce kullanamaz hale geldim internet gitti yeni girdim hiz testi yaptım 3,4 mb arasi degisiyo 9, 10 oluyo bi iniyo bi cikiyo anlamadim biseu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.