Şimdi Ara

türknet akk kaldırması sadece adsl için mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu akk kalktı olayı sadece adsl kullanıcıları için mi yoksa vdsl+adsl dahil mi? bide bu gece akk kalkacak olayı değil dimi bu 7/24 akk yok

• Aynı sorunun cevabını ben de merak ediyorum. VDSL kullancısıyım ve cuma günü ben de telefon ile arandım ama onay vermedim. Online işlemlerde AKN:0 lı bir tarife gözüküyor oradan paketi yükselti seçtim. 1 nisan da geçerli olacak diye mail geldi. Bekleyelim bakalım.
  • m_runo kullanıcısına yanıt
    Telefonla tekrar arayıp direk geçebilirsin o tarifeye , hat değerlerini paylaş ve hız testi sonucu paylaş değişen bir şey var mı internetinle ? YAPA da sinyal direk santralden verir , eğer santrale uzaksan yandın bu arada 50-60 mbit kullandığın vdsl hızı 15-20 lere düşebilir bilmiş ol
  • Bu olay hakkında bu soruya kaç kere cevap verildi bilmiyorum.
    Türknet akk kaldırdığı yerlerde tamamiyle kaldırdı.
    Peki nerelerde kaldırdı ?
    Telekomun Ortak kullanıma açtığı (YAPA) santrallerde.
    Bölgemde Yapa var ben neden kullanamıyorum ?
    Her Yapa olan bölgede Türknet e ayit cihaz ve fiber hat bulunmuyor . Yatırımlarla geliştirecekler.
    AKK sedece ADSL kullanıcılarında kalktı gibi görünüyor.
    Hayır . Şuanda ülke genelinde kurulan VDSL altyapısı YAPA eriişimine açık olmadağından genellikle ADSL kullanıcıları yararlanabiliyor.
  • Hem adsl hem vdsl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

Bu olay hakkında bu soruya kaç kere cevap verildi bilmiyorum.
    Her Yapa olan bölgede Türknet e ayit cihaz ve fiber hat bulunmuyor . Yatırımlarla geliştirecekler.
    Hayır . Şuanda ülke genelinde kurulan VDSL altyapısı YAPA eriişimine açık olmadağından genellikle ADSL kullanıcıları yararlanabiliyor.

tahmininizce bu yatirim ne zaman biterde bizde hayirlisiyla 24 mbit akkli tarifemize geceriz? ben 3 mbitte sürünmekten yoruldum artik da. iyi niyet olsa benim 150 gb kotamida 500 e cikarirdi en azindan adam gezebilsin diye ama sadece adsldekileri kaldirarak bizden negatiflik kazaniyor sadece

• quote:

Orijinalden alıntı: KaanDE34

quote:

tahmininizce bu yatirim ne zaman biterde bizde hayirlisiyla 24 mbit akkli tarifemize geceriz? ben 3 mbitte sürünmekten yoruldum artik da. iyi niyet olsa benim 150 gb kotamida 500 e cikarirdi en azindan adam gezebilsin diye ama sadece adsldekileri kaldirarak bizden negatiflik kazaniyor sadece

AKK kaldırabilmesinin sebebi kendi cihazlarının olması böylece telekom ile olan ilişkileri minimuma iniyor. AKK isterse arttıramıyor arttırınca telekom para istiyor :D adsl vdsl ayrımı yok . Forumda yapada vdsl 100 megabit alan var akksiz :D (ne şanstır arkadaş 100 akkksiz ) .
    VDSL olan bölgelerde dediğim gibi büyük bir çoğunluğu Tip 7 kabinler ve daha sonrasında varklı boy model ve bağlantı şekillerine sahip cihazlar ile telekom bağlatıya sağlıyor ve adsl dışındaki bu bağlantı çeşitleri (FTTH FTTB FTTC) büyük bir çoğunluğu Ortak kullanıma açılmış değil. Her açılan yerde de Türknet altyapısı yok. Bende 76 akk li kullanıyorum . Telekom yapaya açacakta Türknet uygun görecek te altyapı çekecek. Gelmez gözüyle bakıyorum kendi bulunduğum bölge için . Daha önceden Taahhütnamesiz telekoma 16 megabit için 90 tl ödüyordum şimdi 76 megabit 60 tl ve 150 akk . Ben kişisel olarak nankörlük yapmak istemem.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KaanDE34

quote:

AKK kaldırabilmesinin sebebi kendi cihazlarının olması böylece telekom ile olan ilişkileri minimuma iniyor. AKK isterse arttıramıyor arttırınca telekom para istiyor :D adsl vdsl ayrımı yok . Forumda yapada vdsl 100 megabit alan var akksiz :D (ne şanstır arkadaş 100 akkksiz ) .
    VDSL olan bölgelerde dediğim gibi büyük bir çoğunluğu Tip 7 kabinler ve daha sonrasında varklı boy model ve bağlantı şekillerine sahip cihazlar ile telekom bağlatıya sağlıyor ve adsl dışındaki bu bağlantı çeşitleri (FTTH FTTB FTTC) büyük bir çoğunluğu Ortak kullanıma açılmış değil. Her açılan yerde de Türknet altyapısı yok. Bende 76 akk li kullanıyorum . Telekom yapaya açacakta Türknet uygun görecek te altyapı çekecek. Gelmez gözüyle bakıyorum kendi bulunduğum bölge için . Daha önceden Taahhütnamesiz telekoma 16 megabit için 90 tl ödüyordum şimdi 76 megabit 60 tl ve 150 akk . Ben kişisel olarak nankörlük yapmak istemem.

nankörlük etmeyi bende istemiyorumda 3 mbitte sürünmekde sikinti oluyo biraz bide ben neti ailemle birlikte paylasiyorum evde telefonlar vs 3 mbit cok yetersiz kaliyo ve merak ettigim millet 50 gb akkyi 60 dan satarken türknet 150 den satip nasip zarar etmiyor?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.