Şimdi Ara

Turknet ADSL'den VDSL'ye nasıl geçerim hat destekliyor, modem var (geçiş sağlandı ama hız 7mbit)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kontrol ettiğimde bizim buraya VDSL geldiğini öğrendim. Turknet online işlemlerden baktığımda ise hattıma 100mbit'e kadar internet tanımlı.Adres sorgulaması yaptığımda da VDSL gözüküyor, geçen ay gözükmüyordu. Benzer şekilde turktelekomdan da sorgulamada VDSL geçen ay yoktu fakat artık gelmiş. Ben de VDSL modem aldım fakat ADSL kullanıyorum hala.
    "
    Sitede vdsl'e geçmek için bir ibare bulamadım. Müşteri hizmetlerini de arayamıyoruz, arıza kaydı bırakmayı da henüz beceremedim bu işi nasıl hallederim? Twitter'dan yazdım "hizmetiniz 100 Mbps'e kadar VDSL'dir. Altyapınızın desteklemesi durumunda modeminizi resetleyerek VDSL kurulumu yapmanız halinde VDSL hizmet alabileceksiniz." cevabı verdiler.

Sanki VDSL geldiğinde bana vermeyi denediler ve o sırada ADSL modemim var diye sinyal gelmedi beni ADSL'de bıraktılar gibime geliyor.(fazla mı salladım hehe)

Turknet ADSL'den VDSL'ye nasıl geçerim hat destekliyor, modem var (geçiş sağlandı ama hız 7mbit)Turknet ADSL'den VDSL'ye nasıl geçerim hat destekliyor, modem var (geçiş sağlandı ama hız 7mbit)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELDRUN -- 3 Mart 2019; 23:11:14 >

• Öncelikle VDSL modem edinin. Daha sonra online işlemlerden destek kaydında bulunun (VDSL'e geçmek istiyorum şeklinde).
  • YAPA santralleri hem ADSL hem VDSL olarak çalışır. ADSL modem takarsan ADSL VDSL modem takarsan VDSL. Şaşırtıcı ama gerçek.

Sıkıntı yok VDSL modemi takın. Hat modunuz VDSL olarak değişecektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • santral binasına yakınsan yapa vdsl alırsın, uzaksan yapa adsl alırsın. vae vdsl iste, vermezlerse başka firmadan vae vdsl alabilirsin.
  • VDSL modem taktım ama hala adsl bağlantı alıyorum, kurulum da yaptım ama sonuç değişmedi.
  • ELDRUN kullanıcısına yanıt
    modem hat değerlerine ve oim teknik bilgilere bakalım. modem ne kadar hızda buluşuyor ? yapa da belli bir mesafeden sonra vdsl gelemez
  • Tam olarak nereden bakacağım. TP link w9970 modem var. Şöyle bir ekran görüntüsü almıştım dün.

Turknet ADSL'den VDSL'ye nasıl geçerim hat destekliyor, modem var (geçiş sağlandı ama hız 7mbit)

VDSL ve ADSL profili oluşturdum. VDSL seçtiğimde şöyle oluyor. Bağlanıyor yazıp bağlanmıyor kesiyor, zaten hız değerleri ve snr çok saçma.

ADSL'ye döndüğümde bağlanıyor değerler normal.

Başka bir detay soruyorsanız nerden bakmam gerektiğini yazabilirseniz ekran görüntüsü alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELDRUN -- 2 Mart 2019; 20:10:36 >

Yapa da mesafeden dolayı vdsl alamaz bence bu hat. Ya modemi bina girişindeki kutuya bağlayıp değerlere bakacaksınız ya da vdsl olmaz diyeceksiniz.

Diğer sorgu siteleri vae bakıyordur.

Ana santral (tt binası) yakın mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nereden öğrenebilirim santral yakınlığını. Evin yakınlarında fiber kutuları var, 400 metre kadar ötede devasa fiber kutular var. Apartmanın karşısında ufak fiber kutusu var. Karşı apartmanda VDSL kullanıyor insanlar artık. Bizim telefon hattının bağlı olduğu kutuyu da söktüler geçen ay ve normal telefon kutusu kalmadı. Zaten o eski kutu varken ben netten kontrol ettiğimde VDSL bağlantı göremiyordum, şimdi hem VDSL bağlantı desteği var diye görebiliyorum turknette, mahalledeki turktelekoma gittiğimde onlar kontrol ettiklerinde 76mbit'e kadar sana VDSL verebiliriz diyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELDRUN -- 3 Mart 2019; 1:51:7 >
    Destek kaydı açın vae ye geçiş talep edin ki çok zor. Ya da aboneliği kapatıp vae vdsl olarak tekrar başvurun.

Kabinler değişse de siz hala eski bakır dan hizmet alıyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YAPA'dan VAE VDSL'e geçiş yaptırmak çok zor. Benim arızamı çözememelerine rağmen ancak 2 ay sonra zar zor kavga kıyamet geçirdiler. Şuan hat değerlerim ve hızım dahil hiç bir sıkıntım yok ki arızayı her kapattıklarında ev tesisatı arızalı diyorlardı.
  • Bugün VDSL sinyali vermeyi başardılar ve VDSL bağlanabiliyorum. Fakat hızım 7mbit download, 1.5mbit upload, ping yüksek. Upload 1mbit üstünde olmasa vdsl olduğuna inanmayacağım yani. Bunu çözdürmeye çalışacağım.

Aynı zamanda ADSL ile de bağlanabiliyorum sanırım YAPA'dan dolayı böyle oluyor, kafama göre adsl veya vdsl bağlanabilmem normal midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELDRUN -- 3 Mart 2019; 23:17:13 >

Santral binasına çok uzaktasınız veya dairenize gelen kablo çok kötü durumda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yapa ise geçmiş olsun

• Santrale uzaklığım 1290metreymiş. Dediğiniz gibi yapa, vae ye geçirmelerini isteyeceğim.

• VAE'ye geçmeniz neredeyse imkansız. Bir çok kişi geçmek istiyor ancak geçirmiyorlar. Bu yüzden başka bir sağlayıcıya geçin derim.
    https://netgalaksi.com.tr/internet-kampanyalari
    https://www.netspeed.com.tr/tumtarifeler/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.