Şimdi Ara

TurkNet Adsl'den Vdsl'e Ücretsiz Geçiş / 32-100 Mbps'e kadar Tüm hızlar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
327
Cevap
11
Favori
13.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: doominsert

Dostum ÇM den yada turk.net sayfasından basvuruda bulunman yeterli. Fakat port sorunu varsa aynı sorunla burda da karşılaşabilirsin. turk.net sayfasından başvuru yaparken port sorunu var ise sana bu hatayı veriyor bi kontrol et istersen

selam,
    aynen port sorunu verdi. ne yapılabilir. şuan hiç bir yerden net alamıyorum bu durumda. port eklenmiyor mu dolaba vs. mahalleye port koysalar bir sürü kişi int alacak alamıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

quote:

Orijinalden alıntı: zaltun

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zaltun

@doominsert hocam aşağıda şuanki turktelekom hattımın değerleri var.127 mbit download kapasitesi gözüküyor.Sokaktaki fiber dolap ile evin mesafesi 15 metre. Turknetten 100 mbit hız alabilir miyim?

TurkNet Adsl'den Vdsl'e Ücretsiz Geçiş / 32-100 Mbps'e kadar Tüm hızlar

ben 24mbit kullanırken snr margin 40-41db di.
    ttnet 50mbite geçince 30-31e düştü.
    şuan turknet 76mbite geçince 19db e düştü.

yarın @doominsert ilgilenecek. 100mbit deneyeceğiz bakalım. 100mbit sinyali kaldırabilecek mi hat.

bence 100 mbit için yeterli hat değerleri ama turknet verebilir mi bilmiyorum.

veremiyoruz dedi doominsert .sistem izin vermiyormuş

Buradaki yanlış algıyı düzeltmek istiyorum.

Sistem karşımıza verebilecemiz max. hızı çıkartır. Senin hattını kontrol ettiğimizde 76 mbiti görüyoruz. Doğal olarak bu hızın üstünde hız vermemize sistem izin vermiyor.
    76 yerine 102 mbit görmeydik ozaman dediğiniz olurdu ama henüz bu hızı destekleyen abone görmedim.

100mbit satışı yok dediler az önce bana turknetten aradılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    60-65 mbit üzeri hız yok zaten turknet te 100 mbit olmaması gayet normal ileride olur mu inşallah ama bildiğim kadarı ile yeni sistemde teminat ödemeleri yüksek bedeller iss yüksek hız ve trafik artıkça
    teminat miktarları da artacak iss belki buralar da mı zorlanıyorlar .doominsert arkadaşımız belki bizleri tam aydınlatır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: talip68

60-65 mbit üzeri hız yok zaten turknet te 100 mbit olmaması gayet normal ileride olur mu inşallah ama bildiğim kadarı ile yeni sistemde teminat ödemeleri yüksek bedeller iss yüksek hız ve trafik artıkça
    teminat miktarları da artacak iss belki buralar da mı zorlanıyorlar .doominsert arkadaşımız belki bizleri tam aydınlatır.

şuan için yok dediler bana .ileride olursa alabilirsiniz dediler.
    turknet turk telekom hatlarına kira ödediği için hızları kısıyor olabilir.
    valla işin aslını öğrenicez bakalım neden telekommu yapıyor bunu yoksa turknet mi hızları kısıyor modeme tanımlı değerden kayıp çok oluyor.
    turknetten telefon bekliyorum. işin aslını söylesinler bizde yazalım buradan, modeme, bakır kabloya, türlü alakasız sebeple dönülmesin aboneye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PowerPC -- 12 Ağustos 2016; 11:55:19 >
  • Turknet aboneliklerde iptal işlemi yine dilekçenin kargoya verimesi ile mi oluyor. Online iptal edilebiliyor mu?

• benim vdsl hattımı geçirmeyin dediğim halde adsl'e geçirdiler hocam onu ne yapacağız berbat bir müşteri hizmetleriniz var. sırf yazlıkta olduğum için zorunluluktan kullanıyorum taahhüt olmadığı için
  • quote:

Orijinalden alıntı: PowerPC

bende vdsl fiber göstermeyen hatta vdsl kullanıyorum DSLAM/FTTC saha dolabı yani. aynı şeyi diğer hattım için istediğimde yok diyorlar vdsl modemi bağladım duruyor öyle. gerçekten check edecek mekanizmaları yok gibi görünüyor telekomdan ne derece doğru bilgi alınır orası meçhul. çalışıyoruz diyorlar bekliyoruz bizde.

ama şu videoyu izlerseniz neler döndüğünü anlarsınız.

Konusu:https://forum.donanimhaber.com/m_119007494/tm.htm

Videonun özeti kişi vodafone aboneliğini tamamlıyor vdsl kullanıcı adını ve şifresini alıyor ama telekom bir türlü sinyali vermiyor türlü yalanlar uyduruyor bina tesisatı vodafonda sorun var yalanları sıkıyor. Sonra vodafone aboneliği varken aynı kişi ttnete başvuruyor tak sinyal geliyor hemde vodafone kullanıcı adıyla.

şimdi T11A kutusu var ve bende bu olduğu halde bu alıntıdaki gibi var zannediyorlar sanırım. doominsertin yönlendirdiği arkadaş da dönecekti dönmedi

• KcRasco K kullanıcısına yanıt
    Hocam bu durumda yapılacak tek iş; bölgenizdeki turk telekom bölge müdürlüğüne giderek yazılı dilekçe vermelisiniz. ek port tanımlayacak olanlar onlardır
  • Mevcut ADSL müşterisiydim. Bugün ADSL'den VDSL'e geçişim tamamlandı.

TurkNet firmasına ve bu forum üyelerine elinden geldiğince yardım etmeye çalışan doominsert nick'li arkadaşa çok teşekkürler.

Not: Bu arada doominsert hakkında bu forumda atıp tutanlar oldu, "o aslında firma yetkilisi değil" filan diye. Kendilerine "hadi oradan!" diyorum. Bugün yaşadığım bir olay sonrasında, doominsert'ün kesinlikle TurkNet yetkilisi olduğuna şahitlik edebilirim.
  • Dostum bu konu hakkında bilgim yok ama güzel bir konuya deyinmişsin. araştırıcam.
    ama şöyle bir durum var, forumda yada pm den gelen vdsl taleplerini karşılarken önce hız profilini kontol ediyorum yani alabileceğiniz max. hızı. Burada sistem karşıma bi hız çıkartıyor. Tamamen örnek veriyorum suan diyelim ki 60 mbps hız çıkardı karşıma.
    Şimdi burada tanımlayabileceğim hızlar belli; (24-32-35-51-76-100 mbit) sistem bana işlem yaparken diyorki, Abonemiz 60 mbit alabilir bunun üstü bir hız tanımlayamazsın ama 60 mbite en yakın alt hızı tanımlayabilir.
    Bende 51 mbiti tanımlıyorum bu doğrultuda.

Şimdi 102 mbiti tanımlayabilmem için, ilk hız profilini kontrol ederken 100 mbitin üzerinde bir hızı kaldırabileceğini göstermesi lazım sistemin bana. Bu hızı henüz ben burdaki abonelerde görmedim.

şimdi altta size bir görsel paylaşıcam bu görselde sistemin bana verdiği hıza göre tanımlayabileceğim hız profilleri var yani demek istediğim 102 mbps var aslında.

Bu arada @e_capkan arkadaşım söylediği " ÇM 100 mbit paketin olmadığını söyledi" bilgisini, geri bilgirim olarak kabul ediyorum. Kendisinede teşekkür ederim. Bunu ÇM sorumlusuna ileteceğim bu yönde gerekli duyuru çıkılsın.

Bu arada bu kendi hizmetimin altyapısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doominsert -- 12 Ağustos 2016; 17:12:09 >

• quote:

Dostum bu konu hakkında bilgim yok ama güzel bir konuya deyinmişsin. araştırıcam.
    ama şöyle bir durum var, forumda yada pm den gelen vdsl taleplerini karşılarken önce hız profilini kontol ediyorum yani alabileceğiniz max. hızı. Burada sistem karşıma bi hız çıkartıyor. Tamamen örnek veriyorum suan diyelim ki 60 mbps hız çıkardı karşıma.
    Şimdi burada tanımlayabileceğim hızlar belli; (24-32-35-51-76-100 mbit) sistem bana işlem yaparken diyorki, Abonemiz 60 mbit alabilir bunun üstü bir hız tanımlayamazsın ama 60 mbite en yakın alt hızı tanımlayabilir.
    Bende 51 mbiti tanımlıyorum bu doğrultuda.

Şimdi 102 mbiti tanımlayabilmem için, ilk hız profilini kontrol ederken 100 mbitin üzerinde bir hızı kaldırabileceğini göstermesi lazım sistemin bana. Bu hızı henüz ben burdaki abonelerde görmedim.

şimdi altta size bir görsel paylaşıcam bu görselde sistemin bana verdiği hıza göre tanımlayabileceğim hız profilleri var yani demek istediğim 102 mbps var aslında.

Bu arada @e_capkan arkadaşım söylediği " ÇM 100 mbit paketin olmadığını söyledi" bilgisini, geri bilgirim olarak kabul ediyorum. Kendisinede teşekkür ederim. Bunu ÇM sorumlusuna ileteceğim bu yönde gerekli duyuru çıkılsın.

Bu arada bu kendi hizmetimin altyapısı

Koyduğun ekran görüntüsüne göre 100mbps var gözüküyor ?

• aktwitter kullanıcısına yanıt
    Hocam bana pm den irtibat yollarsan hemen ilgilenelim
  • didim D kullanıcısına yanıt
    Dostum ÇM arayarak sözlü talebini iletiyorsun daha sonrasında yazılı dilekçeni fax yada mail yoluyla ulaştırıyorsun
    evet dostum. paket turunun uzerinde alabilecek max. hız gozukuyor. 83,968 . bunun üzerinde hız tanımlıyamıyoruz.

o görselde 100 mbit çıkıyor ama seçmek istediğimde izin vermiyor.
  • quote:

evet dostum. paket turunun uzerinde alabilecek max. hız gozukuyor. 83,968 . bunun üzerinde hız tanımlıyamıyoruz.

Teşekkürler
    Kullandığın modemden dsl hat değerlerini paylaşabilir misin

• quote:

quote:

Teşekkürler
    Kullandığın modemden dsl hat değerlerini paylaşabilir misin

Tamamdır dostum. şuan şirketteyim. müsait bir zamanda evdeki değerleri burada paylaşacağım.

Edit: Vdsl modemim olmadığı için vdsl hizmetine geçmedim ben. şuan adsl kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doominsert -- 12 Ağustos 2016; 17:29:05 >
  • doominsert kullanıcısına yanıt
    pm yollandı hocam. iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktwitter

pm yollandı hocam. iyi günler

Peki hocam, ilgileneceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Eğer vdsl altyapısını destekliyorsa alabilirsiniz.
    Saha dolabı Yeni dolaplardansa Vdsl desteklidir.Eski dolaplarda genellikle Vdsl sistemi yoktur.
    Bizim mesela 50 metre ötede Saha dolabı var.Bu dolap santral'e bağlı uzaklık 1.3 km görünüyor.
    Bundan dolayı yeni tipler saha dolaplarına fiber çekilerek direk oradan hizmet verilir.

saha dolabında elektrik sayacı var ve fibere bağlı. 1 km mesafede eğer vdsl2, adsl2+ dan daha iyi olamayacaksa hiç uğraşmayacağım.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.