Şimdi Ara

TurkNet Adsl'den Vdsl'e Ücretsiz Geçiş / 32-100 Mbps'e kadar Tüm hızlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
327
Cevap
11
Favori
13.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kablolu testler mi bunlar 76mbite down 4mbit up modem değerlerini karşılık aldığın değerler sence nasıl?
    12-13mbit kaybın download için, 0.5mbit de upload için var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PowerPC -- 10 Ağustos 2016; 0:32:25 >
  • doominsert kullanıcısına yanıt
    VDSL var hocam 50 Mt ileride saha dolabı var sıkıntı yok alt yapı destekliyor Mayısa kadar devam etmez dimi bu kampanyaSözleşme o zaman bitiyor TT ye telefon dahil 63 TL ödüyorum hem de AKK 50 GB berbat ötesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PowerPC

kablolu testler mi bunlar 76mbite down 4mbit up modem değerlerini karşılık aldığın değerler sence nasıl?
    12-13mbit kaybın download için, 0.5mbit de upload için var.

evet kablolu testler.
    24mbit turknet kullanmıştım hattım turknete taşındığı ilk 3 gün.
    speed testte tam 13mbit görüyordu o zaman.
    turknet bir limitleme uyguluyor sanırım
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    evet yani modeme tanımlı değerin bir esprisi yok bunların kendi cihazlarında routerlarında yazılımsal bir limit var.
    zaten müşteri hizmetlerinin haberi yok sıradan cevaplar veriyorlar.
    yok artık hani asıl konuda bahsedilen "bana beleş modem verdiler" diyenlerinki gibi fiber kabloyla mı veriliyor? başlıkta niye vdsl yazıyor? eğer öyleyse yakınlarımın ttnet hipernetini (yani vdsl) nasıl 2 günde türknete çevirttim?

bu arada vodafone 85 mbit gösteriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joe_Feyzullah -- 10 Ağustos 2016; 14:31:35 >
  • saha dolabı 1km ötede, 16 mbps sınırda adsl alıyorum, acaba bu hat kaç mbps vdsl2 kaldırır?
  • Bugün itibariyle turk neti arayarak geçişimin gerçekleştirilmesini talep ettim ancak bana altyapımın uygun olmadığını söylüyorlar. Halbuki ben ttnet sorgulaması yaptığımda ve müşteri hizmetlerini aradığımda altyapımın vdsl için uygun olduğnu teyit etmiştim. Konuyla alakalı kontrol sağlayabilir misiniz? Yardımlarınızı rica ediyorum.
  • Türktelekom firmasını arayarak az önce tekrar bina altyapısını kontrol ettirdim ve bana son derece iyi bir altyapıya sahip olduğumuzu ve fiber hızında hipernet yani vdsl aboneliğinizi hemen gerçekleştirebiliriz diye bilgi verdiler. Bu durumda turk net neden hala altyapı uygun değil diyor bu konu ile ilgili bana bilgi vermenizi rica ediyorum.
    Teşekkürler
  • bir de vodafone dan sorgulayın kanıtınız daha da sağlam olsun
  • Özelden irtibat yollarmısın dostum. bir de ben kontrol edeyim.
    aynı şey banada söyleniyor hem telekom hem vodafone fiber gösteriyor adsl hattım için turknet yok görüyormuş bu kadar kolay telekomun oyunlarına düşmesinler.
    bunu geç fiber göstermediği hatta vdsl alıyorum. telekoma kim inansın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PowerPC -- 10 Ağustos 2016; 18:46:07 >
  • Eğer vdsl altyapısını destekliyorsa alabilirsiniz.
    Saha dolabı Yeni dolaplardansa Vdsl desteklidir.Eski dolaplarda genellikle Vdsl sistemi yoktur.
    Bizim mesela 50 metre ötede Saha dolabı var.Bu dolap santral'e bağlı uzaklık 1.3 km görünüyor.
    Bundan dolayı yeni tipler saha dolaplarına fiber çekilerek direk oradan hizmet verilir.
  • Geçiş yapabilmeniz icin bulunduğunuz santralde boş vdsl port olması lazım veya mevcut portunuzun vdsl desteklemesi lazım

TurkNet Adsl'den Vdsl'e Ücretsiz Geçiş / 32-100 Mbps'e kadar Tüm hızlar
    100mbit kaldırır gibi geliyor bana bu hat
    Ttnette 50mbit kullanırken snr 30db di

• @doominsert hocam aşağıda şuanki turktelekom hattımın değerleri var.127 mbit download kapasitesi gözüküyor.Sokaktaki fiber dolap ile evin mesafesi 15 metre. Turknetten 100 mbit hız alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaltun -- 10 Ağustos 2016; 21:02:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaltun

@doominsert hocam aşağıda şuanki turktelekom hattımın değerleri var.127 mbit download kapasitesi gözüküyor.Sokaktaki fiber dolap ile evin mesafesi 15 metre. Turknetten 100 mbit hız alabilir miyim?

ben 24mbit kullanırken snr margin 40-41db di.
    ttnet 50mbite geçince 30-31e düştü.
    şuan turknet 76mbite geçince 19db e düştü.

yarın @doominsert ilgilenecek. 100mbit deneyeceğiz bakalım. 100mbit sinyali kaldırabilecek mi hat.

doom usta benim hat 126mbs ye kadar destekliyor. paketim 76 ya kadar
    fakat bana verilen ilk günler de 3-13 mbs gibi hızlardı.
    şimdi 25 civarında hız çıkıyor.santrale 2 metre uzaktayım.
    hattımın hız kapasitesinin 76 civarına çıkarılmasını rica ediyorum

EDİT HIZ TEKRAR 11-15 ARASINDA

• edit 2: konu hakkında destekten kayıt oluşturmuştum. kaydı sanki sorun çözülmüş gibi kapatmışlar. tesadüfen gördüm.
    tekrar tüketici şikayetinde bulundum
    rize turktelekomu da altyapı hız engelinden dolayı araştırılsın diye bimer ve btk ya şikayette bulundum
    böyle devam ederse farklı iss ye geçilecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

quote:

@doominsert hocam aşağıda şuanki turktelekom hattımın değerleri var.127 mbit download kapasitesi gözüküyor.Sokaktaki fiber dolap ile evin mesafesi 15 metre. Turknetten 100 mbit hız alabilir miyim?

yarın @doominsert ilgilenecek. 100mbit deneyeceğiz bakalım. 100mbit sinyali kaldırabilecek mi hat.

bence 100 mbit için yeterli hat değerleri ama turknet verebilir mi bilmiyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

quote:

bence 100 mbit için yeterli hat değerleri ama turknet verebilir mi bilmiyorum.

veremiyoruz dedi doominsert .sistem izin vermiyormuş

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    iyide hocam o zaman tarifelerde neden 100mbit var?turk telekom mu engelliyor acaba?sokaktaki fiber dolap evimin önünde çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaltun -- 11 Ağustos 2016; 14:15:07 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.