Şimdi Ara

TurkNet Abone Olduğum 35 Mbit Hız Yerine 16 Mbit Hız Veriyorlar. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
3.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    kardeş ben müşteri temsilcileriyle uğraşmaktan bıktığım için burada türknete karşı kitlesel farkındalık oluşsun diye konuyu açtım. hatta 2 shiftdelete webtekno gibi forumlara da açtım konuyu. müşteri temsilcisi sorunu çözmek yerine paket bilgimi 35mb den 16 mb'a çekti resmen şok oldum. bende bkt ya şikayet ettim internet üzerinden müsait olduğumda THH ne de şikayette bulunacağım.

vdsl modem aldım adsl profilinde kullanabiliyorum. vdsl profilinde ip vermiyor. sebebi türknet ile alakalı, modem de sıkıntı yok. arkadaşımda aynı modem var ve o da türknet kullanıyor 35 mb hız alıyor problem yaşamıyor. gerekirse onunda müşteri numarasını verebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saliih.aliis -- 20 Şubat 2018; 19:1:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

Teknik olarak sıkıntı yok. Modemi arkasındaki delikten resetleyip kurulum yaptığınız halde(hızı kısan ayarlar var) hızınız daha yukarı çıkmıyor ise tanımlamasal sıkıntı olabilir veya bölgesel kapasite yetersizliği olabilir. Hız performans sorunu arıza kaydı açın 13 mbit den yukarı alamadığınizi tanimsal kontrollerin yapılmasını rica edin

türklekom dayken 34mbps alıyordum. sonra aynı hizmet numarasıyla türknete taşıdım internetimi. Türknet e ilk geçtiğim haftaarda hiç sıkıntı yoktu gene 34mbps falan alıyordum. ne zamanki şu telefon hattını aktif ettiler işte o vakit hızım düştü hatta kopmalar oluyordu. şuan kopma yok ama hız düşük.
    verdikleri telefon hattı da çalışmıyor çızıltılı ses geliyor. telefon numarasını aradığımdada çalıyor gözüküyor ama telefonum çalmıyor. ne güzel yalın vdsl internette takılıyordum problem olmuyordu zorla telefon hattı yaptılar bari çalışsa.

telefon hattının çalışmaması türknetin kronik sorunu o yüzden üstelemedim hiç bu zamana kadar.
    internetin yavaşlığı bu telefon aboneliğinin doğru yapılamayışından kaynaklı olabilir mi?

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Yalından ev telefonuna geçer iken TT personeli sizin hattı vay sen misin bizi terk eden al sana adsl port diye değiştirmiş olabilir.

Dediğiniz gibi saha dolabından bağlantı hatası da olabilir. Ev telefonunun verilme sebebi niyedir bilinmez TT nin pstn(ev telefonu) + dsl port kira ücretinin (örnek 13 TL) yalın dsl port kira ücretinden ( örnek 19 TL) daha ucuz olduğu için. Çevir sesi yok ve dsl de hiz performans problemi yönünde arıza kaydı açın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende şubat 11 de ttnet taahhütüm bittiği için türknete geçiş yaptım hattı taşımak 4 gün sürdü ancak banada adsl2 bağlamışlardı müşteri hizmetleine vdsl 2 istediğimi belirttim cumartesi öğleden sonra dsl sinyali tümden gitti 2 gün internetsiz kaldık sonra pazartesi günü tam ümitleri kesmişken saat 16:30 da modeme vdsl2 sinyali verildi anladığım kadarıyla ttnet kendi aboneleri haricindekilere vdsl portu vermek istemiyor isteyen turknet mh lerine vdsl2 baş vurusu yapabilir ancak süreç ne kadar sürer bölgenizde boş vdsl portu var mı varsa bile ttnet verir mi bu belli olmaz ..
  • Muhtemelen vdsl portu yok. Türk Telekom bu port olayını anlık takip edemiyor. Bu tarz çok sıkıntı çeken abone var. Sadece Türknette de değil.

Sen abone olduğunda Türk Telekom vdsl veririz diyor. Başvuru yaptıktan sonra aaa vdsl portlari dolmuş diye cevap geliyor.

Tavsiyem iss değiştirmen. Aynı şekilde netspeed i de deneyebilirsin. Gerçekten sadece adsl portu varsa netspeed 16 mbps limitsiz i 46 liraya veriyor. En azından daha az fatura ödersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, arkadaşlarım yaşamış olduğunuz sorununuzu detaylıca incelemişler. Sistem üzerinden talebinize istinaden VDSL'e geçiş talebinizi incelemişler ancak Türk Telekom ile yapılan incelemelerde alt yapınız VDSL hizmeti desteklemediğini tespit etmişler. Altyapınızın desteklemediği için şuan 16 Mbps e kadar hızlı internet tarifenizden yararlanabilirsiniz.
    Bu sadece bize özel bir durum değil. DiğerİSS'lerde size bu hızdan daha fazlasını altyapınız desteklemediği için veremez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, arkadaşlarım yaşamış olduğunuz sorununuzu detaylıca incelemişler. Sistem üzerinden talebinize istinaden VDSL'e geçiş talebinizi incelemişler ancak Türk Telekom ile yapılan incelemelerde alt yapınız VDSL hizmeti desteklemediğini tespit etmişler. Altyapınızın desteklemediği için şuan 16 Mbps e kadar hızlı internet tarifenizden yararlanabilirsiniz.
    Bu sadece bize özel bir durum değil. DiğerİSS'lerde size bu hızdan daha fazlasını altyapınız desteklemediği için veremez.

toplu cevapta benim sorumada cevap verdin mi bari ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, arkadaşlarım yaşamış olduğunuz sorununuzu detaylıca incelemişler. Sistem üzerinden talebinize istinaden VDSL'e geçiş talebinizi incelemişler ancak Türk Telekom ile yapılan incelemelerde alt yapınız VDSL hizmeti desteklemediğini tespit etmişler. Altyapınızın desteklemediği için şuan 16 Mbps e kadar hızlı internet tarifenizden yararlanabilirsiniz.

bu ne şimdi bütün mahallenin alt yapısı adsl destekliyor ama vdsl alınabilir mi gözüküyor ? karşı komşum abonelik alsa ona da mi 16 mb verilecek.? madem öyle neden 35 olarak gözükmekte .? bu neyin kafası arkadaşım biz neden o zaman vdsl modem almak durumunda kalıyoruz. böyle bir anlayışı tüm öfkemle küfürlüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saliih.aliis -- 21 Şubat 2018; 17:27:25 >

• TurkNet Abone Olduğum 35 Mbit Hız Yerine 16 Mbit Hız Veriyorlar.

Evin 200 metre civarında bu saha dolabından varsa size vdsl hizmeti veremiyoruz saçmalığını duymak isteniyoruz.
    port yokmuş bahaneleri de boş. bu saha dolabı kaç tane port kapasidedeki port yok deniliyor.
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt
    bu saha dolabına bağlı olmayabilirsiniz. ben sınır bir bölgede oturuyorum yolun bizden tarafı üsküdar karşısı kadıköy kabinlerimiz ayrı hep (bizimkiler binanın içinde onları ki sokakta mesela)
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.