Şimdi Ara

türknet 50mbpss (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iller arası ve ülkeler arası bağlantının kalitesizliğinden mağlesef çok kayıp oluyor . ona kalırsa ttnet de 16 megabit kullanırken 2/mb sn görmem lazım ama göremedim :) zaten 2MB/sn asla gürlümemez internet yasalarına aykırı . OSI layer diye incelerseniz oradaki header ları görürsünüz. 1500 bayttan 8 i atm sonra kalan 1492 bayttan da kayıp oluyor ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

10,72 bırak 80 megabit yani 10 mb/sn olsa yine iyi ama iller arası ve uluslararası omurgada berbat :) speed testte 85 görsem bile uzak konumda düşük. MAğlesef bu Türkiye genelinde böyle .

Bunun iller arasiyla ilgisi yok.

Türktelekomun cebinde akrep var. isirmasin diye elini cebine atmaya korkuyor.

Sehir ici hatlar bile 200 ms cekenler var. yogunlugu siz düsünün.

Uzak konumda düsük olmasida tamamen alakasiz birsey.
    Eger ki gidip Türkiye baglantisini isvece tasiyip ordan dagitirsaniz tabi düser..

Ama yakin konumlu az pingli. hat cikislari güzel olan bir ülkeden cikarsa.. ne ala..

Sahsen kendi adima Romanyadan belli serverlerden 7,6 mbyi direkt cekebiliyorum.

Bunun omurgadan cok anlasmali olduklari sirketlerle de ilgisi var. hangisi en ucuz biz oraya gidelim olayi var.

• Sayın forumdaşlarım siz nerde oturuyosunuz böyle yav 80 90lar havalarda uçuyor ben ttnete 16 parası verip yaklaşık 1 senedir 4 hız alıyorum malesef sizi görünce ekrana ekmek banasım geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ButWhoHan

Sayın forumdaşlarım siz nerde oturuyosunuz böyle yav 80 90lar havalarda uçuyor ben ttnete 16 parası verip yaklaşık 1 senedir 4 hız alıyorum malesef sizi görünce ekrana ekmek banasım geliyor

Bina içi kabloların çürüktür.
  • Bluepower kullanıcısına yanıt
    Ttnet servisi de öyle dedi kabloları değiştirdim hala aynı

Semte max 16 geliyor. 50mb ve üstü hız gelebilen temiz hesaplı bir semt arıyorum yardımcı olur musunuz

• KaanDE34 K kullanıcısına yanıt
    dediğiniz iller arası ile uluslar arası omurgaya çıkıyor beyfendi :)
  • quote:

dediğiniz iller arası ile uluslar arası omurgaya çıkıyor beyfendi :)

:) Beyfendi Ben istanbuldayken gayrettepe pop noktasina 600 ping alirken uluslarasina 10 milyonla baglanmadigima sükretmem lazim :D
    sizin gördüğünüz o ping değeri serverin yanıt verme süresi . Üzerinden geçen bağlantı ile alakası yok
  • quote:

sizin gördüğünüz o ping değeri serverin yanıt verme süresi . Üzerinden geçen bağlantı ile alakası yok

Yaniti veremiyorsa üstünden baglanti fiber hizinda gecmiyordur saniyorum ne dersiniz?
    Şimdi orada farklı durumlar mevcut siz bir servere istek gönderdiğinizde o buna cevap veriyor fakat üzerinden bağlantı geçerken farklı işlemler uygulanıyor hatta sistem kitlense bile üzerinden bağlantı geçebiliyor çeşitli durumlarda . Burada kernel , işlemci ve ağ yönetim cihazları arasındaki bağlantıya göre değişir.
    Örnek olarak 149 farklı internet Exchange noktasına bağlı olan Hurricane electric ele alalım.
    türknet 50mbpss

şekilde gözüktüğü gibi kendine gelen isteğe 40 MS de cevap veriyor sunucu ama gerçekte aradaki bağlantının aktarım süresi 60 MS . Bu bağlantı 60 MS den fazla olsa bir sonraki nokta daha erken sürede cevap veremez zira böyle bir şey olursa uzay zamanda dalgalanma olmuş demektir . neyse işin içine fiziği çok bulaştırmayalım normal koşullarda server ile olan bağlantı cevap verme süresine her zaman eşit olmayabiliyor yani.
    Türkiyede ise veri sıkıştırılarak iletim sağlanıyordu yanlış hatırlamıyorsam. üstüne üstelik kullanılan ekipmanlar yetersiz kalmaya başladığından artık dar boğaz yapabiliyor ve buda verinin beklemesine ve geç gitmesine sebep olabiliyor.
    Sizin tracert üzerinde gördüğünüz her il ilçe ismi yanıltmasın . örnek muğla istanbul bağlantısında van görmem verinin vana gittiğini ifade etmez.
    döner bir kavşak düşünün bu kavşağınızın bir ucu muğla bir ucu van bir ucu da istanbul . muğla dan istanbula giderken bu 3 lü kavşak üzerinde siz van kavşağınında önünden geçersiniz fakat bu vana gidip oradan istanbula gittiğiniz anlamını taşımaz .

• Arseyus kullanıcısına yanıt
    bügn 76mbps hız tanımlandı ve az önce yaptığım testte 60 mbps gördüm 55 60 arası gidiyo şimdiliktürknet 50mbpss
  • quote:

Orijinalden alıntı: ButWhoHan

Ttnet servisi de öyle dedi kabloları değiştirdim hala aynı

Semte max 16 geliyor. 50mb ve üstü hız gelebilen temiz hesaplı bir semt arıyorum yardımcı olur musunuz

Vdsl'de hız şans işi garanti yüksek hız istiyorsanız dairelere kadar fiber döşenmiş yüksek katlı apartmanlardan birine taşınacaksınız.
  • gajelxx G kullanıcısına yanıt
    55 60 olması önemli değil önemli olan mayıs sonrası akk hızı 16 yerine 24 olması.

Yalnız upload aynı hala..
  • Arseyus kullanıcısına yanıt
    upload yeni geçiş yapanlarda 2 olarak bırakmışar :( tt ile aynı yapmışlar
    speed test yaparken görev yöneticisine girip oradan da bakarmısın anlık kaç göreceksin
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Sadece 2 değil ayrıca %20 kesinti derken 1.6 veriyorlar.
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    akşam saatlerinde olan bu türknet 50mbpss gece veya yarın sabah görev yöneticisinden bakmaya çalışırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arseyus

55 60 olması önemli değil önemli olan mayıs sonrası akk hızı 16 yerine 24 olması.

Yalnız upload aynı hala..

interneti çoğunlukla akşam saatlerinde kulanıyorum o saattede gündüz 55 60 mbps olan hız zaten 10mbps kadar düşüyo 24 olsa bile akşam saatlerinde yine düşücek yarın arayıp akşam saatlerıdnekı hiz düşüklüğü için konuşucam bakalım sonuç alabılecekmıyız.
    O akşam olan hız düşüklüğü müşteri hizmetleri çözemiyor bilgine.
    Dün çağrı merkezine sorunu anlattım onlarda beni üst kademeye aktardılar . Aynı sorunu anlattım ve onlarda bana hak verdiler Türknette çalışana ileteceğinden bahsetti. Bu akşamda bakayım sıkıntı devam ederse yarın tekrar arıyacağım. Sözleşmeye göre yasal haklarımız mevcut :)
  • quote:

O akşam olan hız düşüklüğü müşteri hizmetleri çözemiyor bilgine.
    Dün çağrı merkezine sorunu anlattım onlarda beni üst kademeye aktardılar . Aynı sorunu anlattım ve onlarda bana hak verdiler Türknette çalışana ileteceğinden bahsetti. Bu akşamda bakayım sıkıntı devam ederse yarın tekrar arıyacağım. Sözleşmeye göre yasal haklarımız mevcut :)

Bazen oluyor bazen olmuyor hız düşmesi akşamları

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.