Şimdi Ara

Turknet 02-08 Gündüz kullanım bölümüne yazıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
2.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bu tavırlarla çözülmez. Foruma yazıyorsunuz hallederiz yaparız ederiz diyorlar çağrı merkezini arıyoruz agresiflik iş bilmezlik her suçu hatta ve kullanıcıya yükleme gibi şeyler var. Bu interneti sorunsuz kullanacağımız kesin değil sorun çıkınca da böyle yapılıyor her zaman. Biraz kullanıcı odaklı müşteri hizmetleri yürütmeleri lazım. Eskiden aradığımız gibi düşen müşteri hizmetleri şimdi 10 dk dan önce düşmüyor. Türknet i bu yüzden insanlara önermiyorum artık. Çık az sabrım kaldı bir sorun daha çıkar da aynı sıkıntılarla başbaşa bırakılırsam benim için Türknet biter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: truva1975

quote:

Orijinalden alıntı: nirvana08

Hocam açıkçası son gelen müşteri dalgasından sonra turknet baya yoğun bir firma oldu ve yetişemiyorlar artık sorunlara işleri de iyice arttığı için artık daha agresifler. Ama bu iş böyle gitmez bu sorun tez zamanda çözülmez ve müşteri hizmetleri bu tavırlara devam ederse çok müşteri kaybederler.

Evet sıkıntılar devam ediyor, aslına bakarsak sıkıntılar aşılamayacak boyutta ve çözümsüz şeyler değil. Benim sıkıntım anlaşılamamak ve sen bilmezsin biz biliriz edası. Yoksa ben bu ufak sıkıntılar yüzünden turkneti bırakmam. Aldığım internet ve telefon hizmetinden memnunum. 2.5 ay kadar oldu bir kere bile internetim kesilmedi, telefon hizmetim kopmadı.

50gb veren bir firma yanında adamlar 250gb kota veriyorlar. Biraz tadımız kaçıyor ama adamların hakkını yememek lazım. Ben çevremdeki herkese ısrarla Turknet'e geçmelerini tavsiye ediyorum. 3 arkadaşımı şimdiden ikna ettim bile, birkaç ay sonra sözleşmeleri bitiyor ve onlarda Turknet müşterisi olacaklar.

Hizmetin şu anki durumu ( en azından benim için de sürat, ping, dolaşım vs, sorunsuz. 75 mbps tanımlı kota bitse de 25 e düşecek o da yeterli. Bunlardan şikayetimiz yok, ama tabi neden haksızlık olsun...

Daha oncede yazmıştım, müşteri dalgasını iyi korumak, muhafaza edebilmek onemli olan. Böyle yaparlarsa, bunu sağlayamazlar. Her çıkışın bir inişi olduğu ve inişin çıkışlardan çok daha hızlı olduğu da unutulmamalıdır.

• Dün aksam yine gece dl unda hesaplar karıştı. Üstüne üstlük dün gece sadece 1.5 gb lık bir DL um olmuştu, ve idm de 3-7 arası ayarlanarak bırakılmıştı. Ek te göründügü üzere gece yine DL ve UL 0.00 gözükmekte gündüze ise 15 gb geçirilmiş, böyle bir indirme de yapılmadı. Böylece kotayı bitirdiniz diye de mesajı göndermisler.
    Turknet 02-08 Gündüz kullanım bölümüne yazıyor

Bir evelki 0.00 lık satırdaki 29. gb ı da hesaplarsak, 150 Gb dedikleri AKN nn 45 gb ını gece yapıldığı halde gündüze geçirerek, AKN yi bir anlamda 100. GB a getirmiş oldular. Bu, bu sistemle 80'e de düşebilir 50'ye de. Bilemeyiz...

Ve bu anlasılan böyle gidecek. Zira MH Nuh diyor Peygamber demiyor. Yani 150 GB AKN ve vaad edilen yüksek hız biraz hikaye oluyor bu durumda. Zira gece yapılon DL kısmi olarak gündüze geçtiğinde AKN çabuk bitecek ve vaad edilen o yüksek hız da kullanıcı için -bir hafta, bilemedin 10 gün geçerli olacaktır.

AKN Psikolojik olarak insanı Dl yapmamaya, ya da yapacaksa geceye bırakmaya zorluyor. Ancak Gece yapılan da bir taraftan bu sekilde kısmi olarak gündüze aktarılınca, AKN sebebiyle kullanıcı olarak sıkıntıya girmek abes oluyor bana göre.
    AKN her sekilde dikkat etseniz de aniden yok yere kullanılmış olabilecektir.
    Bu durumda AKN bitecek diye 30 gün sıkıntıya girmektense, AKN yi düsünmeden davranmak, ve AKN dolduktan sonra geri kalan zamanı AKN sartlarında doldurmak daha mantıklı bana göre.
    Tabi ben 50- 70 MBPS hız alanlar için söylüyorum. Daha düsük hızlarda AKN sonrası daha fazla önem arzediyor.

Hepinize iyi bayramlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musk -- 25 Haziran 2017; 13:18:37 >

• musk M kullanıcısına yanıt
    hemen hemen aynı şeyi banada yapmışlar mh bozuk plak gibi wifi ni kapat diyor bende wifi yok dedikçe o aynı şeyi söylemeye devam ediyor.Turknet şu mh ni bir düzeltse sıkıntı kalmayacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khaos -- 25 Haziran 2017; 21:6:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khaos

hemen hemen aynı şeyi banada yapmışlar mh bozuk plak gibi wifi ni kapat diyor bende wifi yok dedikçe o aynı şeyi söylemeye devam ediyor.Turknet şu mh ni bir düzeltse sıkıntı kalmayacak

Wifi mifi boş laf. Benim wifime kimse dalamaz. şifre haricinde mac filtreleme de yapıyorum zira.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musk

Dün aksam yine gece dl unda hesaplar karıştı. Üstüne üstlük dün gece sadece 1.5 gb lık bir DL um olmuştu, ve idm de 3-7 arası ayarlanarak bırakılmıştı. Ek te göründügü üzere gece yine DL ve UL 0.00 gözükmekte gündüze ise 15 gb geçirilmiş, böyle bir indirme de yapılmadı. Böylece kotayı bitirdiniz diye de mesajı göndermisler.

Bir evelki 0.00 lık satırdaki 29. gb ı da hesaplarsak, 150 Gb dedikleri AKN nn 45 gb ını gece yapıldığı halde gündüze geçirerek, AKN yi bir anlamda 100. GB a getirmiş oldular. Bu, bu sistemle 80'e de düşebilir 50'ye de. Bilemeyiz...

Ve bu anlasılan böyle gidecek. Zira MH Nuh diyor Peygamber demiyor. Yani 150 GB AKN ve vaad edilen yüksek hız biraz hikaye oluyor bu durumda. Zira gece yapılon DL kısmi olarak gündüze geçtiğinde AKN çabuk bitecek ve vaad edilen o yüksek hız da kullanıcı için -bir hafta, bilemedin 10 gün geçerli olacaktır.

AKN Psikolojik olarak insanı Dl yapmamaya, ya da yapacaksa geceye bırakmaya zorluyor. Ancak Gece yapılan da bir taraftan bu sekilde kısmi olarak gündüze aktarılınca, AKN sebebiyle kullanıcı olarak sıkıntıya girmek abes oluyor bana göre.
    Bu durumda AKN bitecek diye 30 gün sıkıntıya girmektense, AKN yi düsünmeden davranmak, ve AKN dolduktan sonra geri kalan zamanı AKN sartlarında doldurmak daha mantıklı bana göre.
    Tabi ben 50- 70 MBPS hız alanlar için söylüyorum. Daha düsük hızlarda AKN sonrası daha fazla önem arzediyor.

Hepinize iyi bayramlar.

İşte bu sistem kaynaklı bi sorun 0Mb gözüküyor gündüzü gece bölümüne alması gerekiyor en erken saat sabah 8:20 gibi bu sorun düzeltilir çünkü ne olduğu ıspatlı ortada daha yeni bu sisteme geçmişler, nirvanada aynı sorunu yaşadı bende buna benzer bi sorunla karşılaştım bikaç kere ama sistem 15:00 kendini düzeltti ayrıca biraz saçma gelicek ama sistem saatin doğrumu bide ben sabah saat 8 gibi hemen bilgisayarımı kapatmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeknolojiveBililisim -- 25 Haziran 2017; 22:29:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: interyasin

quote:

Orijinalden alıntı: musk

Dün aksam yine gece dl unda hesaplar karıştı. Üstüne üstlük dün gece sadece 1.5 gb lık bir DL um olmuştu, ve idm de 3-7 arası ayarlanarak bırakılmıştı. Ek te göründügü üzere gece yine DL ve UL 0.00 gözükmekte gündüze ise 15 gb geçirilmiş, böyle bir indirme de yapılmadı. Böylece kotayı bitirdiniz diye de mesajı göndermisler.

Hepinize iyi bayramlar.

İşte bu sistem kaynaklı bi sorun 0Mb gözüküyor gündüzü gece bölümüne alması gerekiyor en erken saat sabah 8:20 gibi bu sorun düzeltilir çünkü ne olduğu ıspatlı ortada daha yeni bu sisteme geçmişler, nirvanada aynı sorunu yaşadı bende buna benzer bi sorunla karşılaştım bikaç kere ama sistem 15:00 kendini düzeltti ayrıca biraz saçma gelicek ama sistem saatin doğrumu bide ben sabah saat 8 gibi hemen bilgisayarımı kapatmıyorum.

sistem saatim elbetteki doğru. Bu zamanda sistem saati hatalı olsa zaten bilgisiyardaki birçok program su koyverir.

İspatlı olmasına gelince bu ispatlar MH için bir şey ifade etmiyor. Önceki gece yapılan DL sabah saat 8-8.30 arası gündüzden geceye aktarılıyor. Ama bazan bu sekilde hata olusuyor, defalarca ifade ettik ama bunu MH anlamaz, anlamıyor. Yani bu durumlarda bir şey düzeltilmiyor. Orda da gözüktüğü gibi 45 gb 2 gecede hatalı olarak gündüze yazılmıştır.
    Bu hata ilk olustuğunda 2 kez aradım. Birincisinde kayıt açıldı, 24 saat dolmadan kayıt sorgusuz sualsiz silindi. İkinci aradığımda karşıma çıkan kişiye tekrar gece dl larını kontrol eden sistemlerinin hata yaptığını söylediğimde, karşımdak elemanın tavsiyesi, modemi kapatıp açmamı ve hız testi yapıp sorun olduğunda kendilerine bildirmem... oldu.

E ben daha bu adama ne anlatablirim ki? Bir daha aramadım zaten. Zira bu tür bilgisiz kisilerle bu sorunları çözmeye çalışmak abesle iştigaldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musk -- 26 Haziran 2017; 1:30:39 >

• Keşke Türknet kullananlar YAPA sistemine geçsede bu tür problemlerden kurtulsa ama malesef Türk Telekom sağolsun

Gerçek sınırsız interneti yüksek hızda ve uygun fiyata kullanan Türkiye'de nadir kullanıcıyım teşekkürler Türk.net

• quote:

Hocam bu tavırlarla çözülmez. Foruma yazıyorsunuz hallederiz yaparız ederiz diyorlar çağrı merkezini arıyoruz agresiflik iş bilmezlik her suçu hatta ve kullanıcıya yükleme gibi şeyler var. Bu interneti sorunsuz kullanacağımız kesin değil sorun çıkınca da böyle yapılıyor her zaman. Biraz kullanıcı odaklı müşteri hizmetleri yürütmeleri lazım. Eskiden aradığımız gibi düşen müşteri hizmetleri şimdi 10 dk dan önce düşmüyor. Türknet i bu yüzden insanlara önermiyorum artık. Çık az sabrım kaldı bir sorun daha çıkar da aynı sıkıntılarla başbaşa bırakılırsam benim için Türknet biter.

Başın göklere erdimi Turknet 02-08 Gündüz kullanım bölümüne yazıyor
    Evet başıma bugün benimde bugün geldi birden 85 gb veri eklenmiş hemde 3 gün önce :D ama Mh geçenlerde söylediğim gibi 15-20 gün önce sisteme geçtiklerini söylemişti, beyler aklıma bişey geldi şundan olabilirmi ipv4 bittiğinden aynı ip havuzunu kullanıyoruzya Ceo söylemişti ipv4 bundan kaynaklı bi sıkıntı olabilirmi, geçen bi sistemde ban yemediğim halde ip ban yemişim gözüküyordu sisteme giremiyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeknolojiveBililisim -- 26 Haziran 2017; 10:59:38 >

• quote:

quote:

Başın göklere erdimi Turknet 02-08 Gündüz kullanım bölümüne yazıyor
    Evet başıma bugün benimde bugün geldi birden 85 gb veri eklenmiş hemde 3 gün önce :D ama Mh geçenlerde söylediğim gibi 15-20 gün önce sisteme geçtiklerini söylemişti, beyler aklıma bişey geldi şundan olabilirmi ipv4 bittiğinden aynı ip havuzunu kullanıyoruzya Ceo söylemişti ipv4 bundan kaynaklı bi sıkıntı olabilirmi, geçen bi sistemde ban yemediğim halde ip ban yemişim gözüküyordu sisteme giremiyordum.

Bir siteden banlanma ortak ip sebebiyle olması çok yüksek ihtimaldir. Ancak dl da yapılan hataların bununla alakası olduğunu sanmıyorum.
    Bir de bu problemi yaşayanların modeme tanımlı hızlarını merak ediorum. Acaba çok yüksek olanlara mı oluyor bu, yoksa düşük hızlı olanlarda yaşıyorlar mı?. Benim 75 Mgps tanımlı örneğin.

Sen enson mhyi aradınmı bunla ilgili aradıysan en son ne dediler.Bu arada bendeki sorun bugün yansımış 3 gün önce normal gözüküyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeknolojiveBililisim -- 26 Haziran 2017; 12:49:4 >
  • Arkadaşlar daha sonra ne olur bilmem ama Turknet in sistemi hem telefonda hem internette su şekilde işliyor.

İnternette;

Önce gece yaptığınız indirme eğer gece saatleri arasında ise once normal indirmeye ye yazıyor sonra gece ye alıp 150 GB kotanızdan düşüyor.

Telefonda ise; konuştuğumuz önce para olarak sisteme geçiyor. Sonra gün içinde 0 TL olarak görünüyor.

Benim şimdiye kadar bir sıkıntım olmadı.

• Kardeş söyledik söyledik dilimizde tüy bitti Türknet ile uçuyoruz fırlıyoruz falan diyordunuz durduk yere kotam gittikten sonra fezaya fırlasam nolur 500 GB kotam olsa nolur hızı düşmeyecek mi? O 85 gb gitti daha da gelmez ben sana diyeyim adamlara anlatmaya çalışıyoruz münferit hata herkeste yok diyor e bak yavaş yavaş herkeste çıkıyor ama forumda yazınca kardeş senin Türknet le derdin ne diyorlar Yav benim ne derdim olacak adamlar işlerini yapmıyor işte gece gündüz Türknet ne sorun çıkarsa da iptal etsem diye düşünüyorum sanki
    Zaten artık türknet beni ilgilendirmiyor ne yaparlarsa yapsınlar 2 seneye kadar düzeltirlerse kendilerini geçerim tekrar ama 2 sene boyunca Tt kullanacağım artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nirvana08 -- 26 Haziran 2017; 15:35:31 >
  • quote:

Sen enson mhyi aradınmı bunla ilgili aradıysan en son ne dediler.Bu arada bendeki sorun bugün yansımış 3 gün önce normal gözüküyordu.

Benim listemde gözüktüğü üzere, ilk problem 14 haziranda oluştu. Bununla ilgili detaylı görüsmeler hakkında bilgi yazmıstım.
    Verilen cevaplar o kadar saçma sapan olunca bir daha aramadım.
    Sen de arar sorunu anltmaya çabalarsan ne demek istediğimi anlayacaksın.
    İnsallah sen derdini anlatabilir halledebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musk -- 26 Haziran 2017; 15:39:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wasabi121

Arkadaşlar daha sonra ne olur bilmem ama Turknet in sistemi hem telefonda hem internette su şekilde işliyor.

İnternette;

Önce gece yaptığınız indirme eğer gece saatleri arasında ise once normal indirmeye ye yazıyor sonra gece ye alıp 150 GB kotanızdan düşüyor.

Telefonda ise; konuştuğumuz önce para olarak sisteme geçiyor. Sonra gün içinde 0 TL olarak görünüyor.

Benim şimdiye kadar bir sıkıntım olmadı.

Dilerim Bundan sonra da olmaz. Ama bu konuda iyimser değilim.
    Listeni devamlı kontrol et.
  • nirvana08 kullanıcısına yanıt
    Uçmakla ne alaka ben bu sorunun sistem sorunu olabileceğini defalarca söyledim ilk önce kotayı gündüze sonra geceye yazıyor geceye alamayıncada sistem arızası olabileceğini söylemiştim ve benim başımada bugün geldi 3 gün öceki kotam 85gb gündüzden yükselmiş çarşamba dönünce Mhyi arayıp size benim durumu söylerim.Ne güzel hergün resim çekiyordum ama bırakmıştım bikeresinde bana Mh resim varsa iş değişir demişti.Bu arada nirvana08 sürekli şunu kast etmek istedim gece 0Gb yazıyor farkına varabiliyoruz en azından ıspatlanabiliyor ya düzgün hesaplamasa araya 3-5gb serpiştirse ne yapacaktık işte buyüzden bana kasıt var gibi gelmiyor ve bunun düzeltilebileceğine inanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeknolojiveBililisim -- 26 Haziran 2017; 18:6:9 >
  • Ya kardeşim bak anlatamadığım kısm şu resim varsa iş değişir diyen adam hikaye anlatıyor. Ben forumdaki yetkiliyle konuşuyorum kota geri alınamaz diyor akn ye girince söyle çıkaralım diyor. E bugün çıkardın yarın çıkardın her zaman akn ye takılıp mesaj mı atacağız çıkarın diye. Benim de elimde fotoğraf vardı 3 tane destek kaydını hiçbir şeklide sorunun kendilerinden kaynaklandığını kabul etmeden kapattılar. Uçma konusunda söylemeye çalıştığım şey bu her şey güzel gibi anlatmak sorunu çözmüyor böyle bir sorun var ve bu sorun çözülmeyecek kabul etmedikleri sürece. Siz isterseniz video lu kanıtla gidin bi tek sizde var bu sorun der kapatırlar suratınıza btk ya şikayet yazdım 15 gündür dönen yok ciddiyet bu kadar bunlarda

• Sonuç olarak kasıt olması veya olmamasının hiç bir önemi yok. Önemli olan burada bir yanlışlık var ve bu yanlışlığın kabul edilmemesi.
    Kanıtın da pek onemi yok görünen o ki. Burda elli tane kanıt teşkil edecek ekran görünümü var. Buradaki Turknet yetkilisi de bu satırları okuyor. Neden bir yorum getirmiyor acaba?
    Sorgulanması gereken sorulardan biri de bu...

Bu arada, 14 haziranda ilk sorunu yaşadığımda MH bilgilendirdikten sonra ( ki o ilk muhatap olduğum eleman durmu açıklıkla yazıyorum, büyük ihtimalle gerekli düzeltmenin yapılacağını söylemişti) Sürekli olarak detay sayfasına girip bakıyordum. Bu sayfadaki o günkü veri 2 dk da bir değişiyordu. İki kez olması gereken şekle döndü, sonunda yine eski haline geri geldi. Bunu sistemin otomatik yaptığını hiç sanmıyorum. Ha yapıyorsa zaten sorun düşünülenden de büyük. Bu sistem kafasına göre iş görüyor demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musk -- 26 Haziran 2017; 19:56:59 >

Hocam hikaye anlatıyorlar bana da dönen elemana diyorum ki gece yaptım 8 de bilgisayar kapanıyor bana diyor ki akşam beş buçuk da yapmışsınız ki o saatte indirme yapsam dahi 60 gb indirime gibi bir durumum asla söz konusu değil yani. Diyorum ki ne yapacağız yapacak bir şey yapamayız gündüz görünüyor diyor. E sistemi ayarlayan siz kotayı yazan siz biz ne zaman yapsak siz ister geceye ister gündüze yazar istediğinizi yaparsınız o zaman kim nasıl kanıtlayacak bunu? Adama dedim ki şikayet edeceğim başka yardımcı olacağımız konu var mı diyor agresif sesle. Yani Şurda koca pazar payının %1 i elinizde bir kaç böyle hata yapsanız silinip gideceksiniz piyasadan hala yanlışta ısrar edip müşteri hizmetleri kalitesinin yerlerde sürünmesine göz yumuyorlar. Geçen gün Türk Telekom a geçtim arıyorum çat diye açıyorlar düşer düşmez e burda bu kadar kurumsal işini yapabilen bir firma var çözmüyorlarsa da en azından sistem bu diyip suratımıza telefon kapatmıyorlar. Sistem bu ister kullan ister kullanma havası Türknet i yakında bitirir zaten

• Bekleyeceğiz, Bu durum buraya yazan 6-7 kişiye özel bir durum değildir elbette, ve yarın başkalarına da olacak ve bu başlığa geleceklerdir.
    Şikayetler arttıkça gözünü, kulağını yumanlar da harekete geçmek zorunda kalacaklardır heralde.
    Zaman gösterecek...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.