Şimdi Ara

Türkmenistan'da Roaming Kullanımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Turkmenistan İletişim Bakanlığı BCTI şebekesinin GSM lisansını 21 Aralık 2010 tarihi itibariyle 1 aylığına dondurmuştur Türkmenistan bizim TOP 10'unumzda yer alan bir operatör olup şu an GSM servisi verememektedir. BCTI dışında roaming servisi veren bir operatör bulunmadığından abonelerimiz bu süre zarfında roaming servisi alamayacaktır. Yalnız bu durum diğer operatörler açısından da aynıdır.

Bu süre zarfında oradan geçici olarak "Altyn Asyr MC" kartı almalarını önerebilirsiniz. "Altyn Asyr MC" roaming servisine sahip değildir.

• kobi bu çok kötü haber 19 ocakta türkmenistana gidiyorum yandık umarım açılır o tarihe kadar...
  • 5 ocakta mts tekrar hizmete girecekmiş diye bir duyum aldım ben ancak ne kadar doğrudur bilmem, şu anda devletle pazarlık halinde oradaki mts yetkilileri. bizim operatörlerde bir zahmet şu tmcell ile gidip anlaşsın artık. mts çalışana kadar kısa süreli oraya giden vatandaşlarımız sıkıntı yaşamasınlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevimlican

kobi bu çok kötü haber 19 ocakta türkmenistana gidiyorum yandık umarım açılır o tarihe kadar...

oranın hattını alır kullanırsın hem daha ucuz
  • arkadaşlar mu mts hala kapalımı ne çünkü kardeşim şu an türkmenistanda ve hiç bie şekilde ulaşamıyoruz 2 gündür kardeşim de hem vodafone hemde avea var ikiside ulaşılamıyor vodafone mh yi aradım sorun nedir diye onlarda tam olarak birşey bilmiyolar sadece hattın mts şebekesinde kayıtlı olduğunu söylüyolar ve eğer sorun varsa ordaki, şebeke ile iletişime geçmemiz gerektiğini söylüyolar ayrıca sistemlerinde mts de herhangi bir sorun olmadığını roming e açı olduğunu ellerinde şebeke ile ilgili herhangi bir kapanma yada sıkıntı olmadığını solediler sadece japonyadaki depremden dolayı japonyada roming de sıkıntı olduğunu türkmenistan ile herhangi bir sıkıntının olmadığını soylediler ama biz gittiğinden beri ulaşamaıyoruz hani diyecem ki şu an bulunduğu yerkapsama alanı dışında ama eğer oyle olsaydı bile uçaktan iner inmaz şehirde iken mutlaka aradı bizi ayrıva 1 ay önce kadar gene türkmenistana gitti o zaman sıkıntı yok tu kullanıyordu hatlarını 2 ahttan da ulaşıyorduk kendisine ama şu an da ulaşamıyoruz bir biler varsa lütfen cevap versin korkmaya başladık çalışığı şirket de ulaşamıyor muş
  • mts şirketinin duyurularında bir değişme yok.http://www.mts.tm/news/2010-12-20-992318/ adresinden bakabilirsiniz. buna göre halen şirket hizmet dışı. zaten orada olan tanıdıklarım da altın asır kullanıyorlar bu yüzden. belki altın asır şebekesi geçici ayrıcalık tanıyıp roaming yapanlara kullanım hakkı tanımış olabilir. ancak şunu söylemeliyim ki altın asır çok az yerde çekiyor. bu yüzden de ulaşamama sıkıntısı yaşamış olabilirsiniz.
  • geçen ay türkmenistandaydım...şu an hiçbir turk operatörünü orada kullanamıyoruz...daha doğrusu roaming hizmeti yok...mts kapalı bu gidişle de açılmayacak..Herkes Altın asıra geçiyor, Altın asır kapsamasını biraz daha geliştirmiş fakat roaming hizmeti vermemekte inat ediyor nedense
  • cevap verdiğiniz için çok saolun işin ilginç yanı bu gün vodafondan aradılar sorun hala devam ediyor mu diye ben de evet dedim onların bu konuda hiç bir bilgisi yok mts nin kapalı olduğunu bile bilmiyolar adamlar belki kapsama alanı dışındadır diyor ya dedim kapsama alanı dışı falan değil dedim mts şu an da hiç bir şekilde hizmet vermiyor siz nasıl olurda bu konu hakkında hiç bilginiz olmaz adamlar inatla bana dedikleri şun biz o operatör ün durumunu bilemeyiz biz burdan müdahala edemeyiz diyolar ya dedim herhalde siz müdahale edemezsiniz edipte kapalı şirketi aktif hale getirecek haliniz yok ama burdan giden abonelerinizi mağdur etmemeniz gerekir en azından kamoyuna bilgi vermeniz gerekir işte türkmeniztana giden abonelerimiz orda şu an da roming hizmeti veremiyoruz ordaki diğer şebekeden geçici hat alın kullanın diye siz bunuda yapmıyorsunuz hiç bir şeyden haberiniz yok bihaber ortalıkda iş yapmıya çalışıyorsunuz ayrıca bu şebeke daha öncede kapandı o zaman kamoyuna duyuru yaptınız bu sefer neden bilgi vermediniz diye baya bir atıştık mh temsi,lcisi ile anlamamkta ısrar ediyor robot gibi aynı şeyi tekrar edip duruyor lar ya deli oldum varya yanında olsam boğazına sarılacaktım onların geri zekalımıdır nedir ya bunlar

sorun olur şebeke kapanır lisansı iptal edilir herşey olur normal kerşılarım bunların o konuda yapacak bişileri yok bunu anlarım ama siz inatla başınıza daha önce gelmiş bir olaydan ders almazmı koskoca şirket ya bu ne kadar amatörce bi yönetim şeklidir orda başka şebeke ile yap anlaşamnı bi şekilde yapılamaz mı yapılır hem ne biçim bi devlet türklmeniztan ya acayip insanlar ya koskoca şebekeyi neden kapatıuon hadi kapattın niye diğer şirkete baskı yapıp poming hizmeti verdirmiyorsun anlamadım gitti ne tuhaf işler dönüyor orda bilmiyorum ama iyiki bizim ülkemiz de onlar gibi değil yaptıkları saçmalıktan başka değil bu artada altın asırmıdır nedir bi bakayım dedim nette adamların internet sitelerini bile bulamadım yokmudur ne ne biçim şirket ya valla orda işler nasıl yürtülüyo anlayabilmiş değilim neyse daha fazla başınızı ağrıtmayayım tekardan cevap veren herkese teşekkür ederim bu arad 1 ay önce birader gene ordaydı ve sorunsuz kullanmıştı hattını ne olduysa gene sonm 1ay içinde olmuş
  • kardia sana biraz bilgi vereyim...
    Türkmenistan eski Rus kominizminin etkisinin sürdüğü tamamen herşeyin devlet tarafından yapıldığı özel sektörün olmadığı bir ülke...MTs rus gsm operatörü türkmenistandaki abonelerin yüzde 80 nine sahipti...Birde altın asır diye devletin gsm şirketi var çok az kullanılan...Türkmenler birkaç senedir ruslarla sorun yaşıyorlar, rusyaya doğalgaz satıyorlar parasını alamıyorlar...Birde Mts üzerinden devlet büyülerinin dinlendiği ile ilgili iddialar çıkınca ne yaptı Ruslara rest çekti ya bize şirketin yüzde 51ini verirsin yönetim bizde olur ortak oluruz ya da senin gsm lisansını iptal ederiz dediler ve bir gecede işletme lisansını askıya aldılar...Halk hatsız kalınca ne yapsın devletin gsm operatörünün önünde uzun kuyruklar oldu herkes altın asır hat aldı mecburen....
    Roaming işine gelince vodafonun müşteri temsilcisinin haberi olmaması çok ilginç....Turkcellin sitesinde Türkmenistanda geçici olarak hizmet verememekteyiz yazıyor...
  • valla sevimlican kardeşim hiç hebrleri yok türkmenistanda ki olaylardan ben soyledim şaşırdıular aaaa ciddimisiniz ya olur mu ole şey falan diye ama neyseki genede iyi niyetliler her gün arıyolar beni durum ile ilgili bilgi veriyolar
  • Nisanlım türkmenistana gitti kendisine ulamaıyorum turkcell ve vodafondan görüşülemiyor bilgisi olan acıl bir cevap verebilirmi ne olur ulaşamıyorum kafayı yicem
  • Turkmenistanda şu anda yurt dışı ile roaming anlaşması olan operator yok bu yüzden dışarıdan gelenler hat kullanamıyor.ancak ve ancak oradan devletin operatörünün hattını alıp sizinle iletişim kurabilirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler beni aramsını beklemekten başka çarem yok sanırım çok sıkıntılı bir durum
  • İnternet üzerinden line, whatspp veya imo vasıtası görüşmek mümkün ve telefondan daha kaliteli, görüntülü de mümkün. imo kullanırsanız VPN' gerekli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.