Şimdi Ara

Türklerle yabancılar arasındaki devasa fark.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Subeye yarı yarıya türk ve yabancı geliyor. Yabancılar bankada gayet sakince sırasını bekliyor. Derdini güzelce anlatıyor. Gülüyor. Nasılsın diyor. Tesekkür ediyor.

Bizimkiler tam tersi. Cok bekliyoruz diye kavga cıkarıyor, beni önden alabilir misin isim acelem var diyor, somurtuyor, suratına bile bakmıyor, 3 kurus parası var diye kendini bir halt sanıyor. Ulan elin gavurunun hesabinda 500.000 gbp var, ama sirasini bekliyor. Bizimkinin vadelide 100.000 tl'si var. Ben bu banka icin cok degerliyim, parami cekerim diye tehdit ediyor.

Ufkum burasiyla kisitli degil. Amerika'ya da gittim. Durumu daha iyi anladim.

Ulke olarak da millet olarak da bitmisiz. Sabirsiz, mutsuz, egoist insanlarin teki olmusuz. Hep oyleydik gerci de artik zoruma gidiyor kendi ırkımdan birilerinle ugrasmak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yaşam kalitesinden dolayı. Irkla değil Ülkeyle alakası var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 21 Eylül 2017; 1:49:37 >
  • cok haklisin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amerika'da genel olarak Meksikalı ve Latinler bizi andırıyor. Belki bizimkiler kadar sabırsızlık göstermiyorlar ama illâ ki sırada insanın dibinde bekliyorlar.

Yaklaşık 45 gündür sadece bir defa el kol hareketi yapan gördüm. O da yanıp sönen sarı trafik ışığında yavaşlayıp geçmek isteyen araca bir defa korna çaldığı için.

Halbuki yanıp sönen sarı trafik ışığında durmak isteyen durabilir.

Neyse, insanlar genel olarak çok sabırlı. Özellikle trafikte sakinler. Gözlemlerim böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shintai -- 21 Eylül 2017; 5:31:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • abd nın turgut ozal ve sonrakı sıyasetcılere yaptırımlarından dogan sonuc bu
  • bizim insanımızın kendisiyle ilgili sorunları var...ilk başta kendini sevmiyor, kendine saygı duymuyor, aklı fikri kısa yoldan iş bitirmek, çakallık yapmak, seks düşünmek...bu duygular hep insanımızın hayattaki yetersizliklerinin ürünü...ezikliğin dışa vurumunun laciverti...dört bir tarafı çaresizlikle kuşatılan homineosturcous, bu tarz vahşi davranışlarla ben de varım demenin hazzını yaşamaktadır...bu insancıkların kendine, ailesine ve topluma hayrı olmamakla birlikte zararlı bir haşere olarak hayatlarını idame ettirdikleri gözlemlenmektedir...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.