Şimdi Ara

Türkler neden oyunlarda böyle? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
2
Favori
25.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
132 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Town of Salem'de (TR) hiçbir bilgi olmadan rastgele adam asıyorlar. Adamın jester olduğu belli ama adam biji biji yazıyor herkes gidiyor adamı asmaya... Ölüm notu tutmayan şerifler, investler, doktor olduğunu unuttuğu adamı asanlar, veteran olduğu belli olan adama giden town rolleri...

Euro Truck 2'de Türklerin Hollanda yollarını kapattığı zamandan beri Türklere karşı bir ayrımcılık var. Karşı yoldan 120 ile gelenler, Skoda'larla terör estiren Türkler yüzünden durum iyice kötüleşti. Türk konvoyunda %100 hasar yemekten bıktığım için oyunu çevrimiçi oynamayı bıraktım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-023BD6D30

Bu mesaj silindi.
    Aynen öyle, sorsan hepsi müslüman ama milletin ailesine sövmeyi bilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertug24

Town of Salem'de (TR) hiçbir bilgi olmadan rastgele adam asıyorlar. Adamın jester olduğu belli ama adam biji biji yazıyor herkes gidiyor adamı asmaya... Ölüm notu tutmayan şerifler, investler, doktor olduğunu unuttuğu adamı asanlar, veteran olduğu belli olan adama giden town rolleri...

Euro Truck 2'de Türklerin Hollanda yollarını kapattığı zamandan beri Türklere karşı bir ayrımcılık var. Karşı yoldan 120 ile gelenler, Skoda'larla terör estiren Türkler yüzünden durum iyice kötüleşti. Türk konvoyunda %100 hasar yemekten bıktığım için oyunu çevrimiçi oynamayı bıraktım.
    ETS 2'de başıma gelen tuhaf olay: Türk başka bir oyuncuya trollediği için "düzgün sürsene lan mal" gibisinden bir şey yazdım anında yabancı bir admin tarafından şak diye banlandım. Elin yabancısı Türkçe mi biliyor? Adam baktı ki ben Türkçe kelimeler yazıyorum önyargıyla banladı.

• Ben ya arkadaşlarımla yada amerikan serverında türk olduğumu belli etmeden oynuyorum. Arada bu serverlarda benim kafada başka ülkelerden insanlarla tanışıyorum onlarla takılmak güzel oluyor. Avrupalılarla muhabbet edince olay nerelisine geliyor çoğu muhabbeti kesiyor ama amerikan sen ona nasıl davranırsan o da öyle davranıyor önyargıları yok kibar oluyorlar. Ayrıca avrupadada bize benzeyen oyuncular çıkıyor baya en güzeli amerikanlar. Yani biz kötüyüzde yabancılarında çoğu berbat durumda özellikle rus ve çinliler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

aslında onlarda küfür ediyo da anlamıyorsunuz adamların ağzında mother f... lafı eksik olmuyo saniye başı küfür ediyolar sadece yazmıyolar galiba sesli oynanırsa deliye dönersiniz saniye başı küfür eder mi lan insan.

Alıntıları Göster
    Bati avrupadan, birlesik kralliktan, kuzey ulkelerinden bir kere bile saglam sovene denk gelmedim. Hatta dogu avrupalilar bile o kadar kotu degil. En kotuler ruslar sonra da biziz. Aslinda biz derken buna iran gibi diger orta dogu ulkeleri de dahil.

Ben yine egitim sistemimizin ruslar kadar berbat oldugunu dusunmuyorum. En azindan yabanci bir ortamda iki kelime de olsa ingilizce konusabiliyoruz. Bazi ruslara acik acik i dont understand russian dedigim halde bana o itici kiril alfabeleriyle destan dosuyorlar. Bu bir cok kez basima geldi ustelik. Csde 4 arkadas oyundan attirmalar filan daha aklima gelmeyen turlu toxiclikleri var. Nasil izole bir ulkeyse artik su devirde 2 kelime ingilizce bilmeyen adamlar yasiyor.

• Castieello kullanıcısına yanıt
    Lol oynamasak inanacaz kardeşim. 7 yıldır oynuyorum. 4 yıl batı Avrupa 3 yıl Türkiye sunucusu geçmişim var. Sağa sola sataşmadan oynayan kişi sayısı bir elin parmağını geçmez. Lig olarak diamond 1e kadar şahit oldum. Diamond 1de pek husumet yok ama ondan aşağısı full toxic player. Özellikle platlar bronzlardan daha beter bu konuda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aynen Amerikalılar epey iyi. Skyforge oynuyordum bir ara ilk NAda hesap açtım ama oyunu öğrendikçe zaman farkından dolayı geri kalacağımı gördüm bıraktım. O sunucuyu bırakana kadar takıldığım ortam epey samimiydi. Sen yeni girdin diye hafiften bile dışlanmışlık hissetmiyorsun. Adamlara durumu açtım, anlayış gösterdiler. Olayı good luck ile kapattık.
    Durum Avrupa’ya geçince daha beter oldu. İlk girdiğim karma bir guild idi. Adamlar oyuncu arıyorlar ama guild içinde gruplaşmışlar. Çıkıp birkaç tanesine daha girdim ama orada da ciddi ortam vardı bazılarında. Ama Amerikalılarla genelde çok güzel sohbet ediliyor neşeli adamlar ya da bana öyle geliyor.

• Hiç bana rastlamamışsın ben Selam aleykum diyorum. Roket lig.

Edit Türk çok gördüm küfür edende var benimle bir olup oynayanda küfür eden bir kaç taneye kızdım ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joyned -- 29 Temmuz 2018; 6:9:52 >
  • Sadece oyunlarda böyle değiller :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fulton

ETS 2'de başıma gelen tuhaf olay: Türk başka bir oyuncuya trollediği için "düzgün sürsene lan mal" gibisinden bir şey yazdım anında yabancı bir admin tarafından şak diye banlandım. Elin yabancısı Türkçe mi biliyor? Adam baktı ki ben Türkçe kelimeler yazıyorum önyargıyla banladı.

Alıntıları Göster
    Maalesef hocam Türk olduğunu öğrenince adminler de anında ban atıyor, gerçi onlar da haklı, sonuçta oyuncular için huzurlu bir ortam sağlamaya çalışıyorlar.

• Bazı kişiler Ruslara saydırmış ama

tamam adamlar ingilizce özel olarak konuşmuyor rusça yardırıyor ve salakça oynuyorlar ama asla seni satmıyorlar.

dota 2 de.

5 kişinin arasına girmişim fark etmedim öldüm . benim öldüğümü gören invoker (rus) tek başına 5 kişinin arasına daldı ve öldü. bunu gören diğerleri ( ruslar) onlar da karşıya ayıp olmasın diye teker teker girip öldüler. Hiç bir Türk oyuncu sen ölünce 5 kişinn aarsına dalmaz.
  • Konusmassan asılıyosun.Rolecall istersen asılıyosun.Town İnvesler info vermiyor eskort kime gittiğini söylemiyor saçma saçma oynuyolar.TwoPerfectSkimm'in oyununa bakıyorum ilk günden herkes rolleri söylüyor invesler info veriyor baya farklı oynuyolar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30 yaşındayım 4 yıl önce dead trigger denen oyun steam da bedava olmuştu millet saldırdı bende aldım indirdim, ilk online oyunum, takım halinde zombi öldürmeye gidiyoruz, bölüm bitene kadar yemediğim küfür kalmadı veletlerden, bidaha online oyunla işim olmadı. Hoş oyun işlerinide bıraktık artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jervis kullanıcısına yanıt
    Saydırsaydın daha iyiydi oynayamıyorlar çokta hoş olmamış.

• quote:

Orijinalden alıntı: joyned

Saydırsaydın daha iyiydi oynayamıyorlar çokta hoş olmamış.
    hoşuma gitti hocam ben adam öldü biz de ölelim kafasındalar. dereceli oyun umurlarında değil
  • tamda bu sebepten Türklere sunucularını kapatan oyunlara o kadar büyük hak veriyorum ki, benim nick Götümcek, gelen her aptal önce bana kütrediyor, tabi bazıları geyik yapıyor eyv ama küfür ? sırf seçtiğim bi nickten dolayı. Mesela nickim hoşuna gitmediği için R6'da bi Türk takım arkadaşım beni vurmuştu, işte bu kadar salak ve eğitimsiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lupin_ -- 29 Temmuz 2018; 13:16:1 >
  • Castieello kullanıcısına yanıt
    Maalesef dediğinize katılmıyorum çünkü en fazla küfrü LoL'de yemiştim.
    2-3 yıl önce ilk kez LoL oynamaya başlamıştım. Botlar falan derken... Oyuncuya karşı oyuncu moduna girmeye başlamıştım.
    Tabii, o zamanlar yeni yeni öğreniyorum feeder, yetenekler falan.
    Adamlar bana küfretmişti, ben de susmuştum.
    Eğer bu adamlar bana küfredip cesaretimi kırmasaydı LoL'ü severdim, öğrenirdim. :(
  • türkler ruslar ve çinliler tüm online ortamları mahvediyor. özellikle kafeden girenler. çünkü kafelerdeki hesaplar kendilerine ait değil. ne yapsalar yanlarına kalıyor.

bunu nadir olduğu ortam dota ortamı sanırım. cep telefonu girip cep telefonu girenlerle oynuyorsun neredeyse hiç sorun çıkmıyor.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.