Şimdi Ara

Türkler En Tembel Millet

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
58
Cevap
0
Favori
3.001
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1085 Mesaj
    Yıllarca böyle bizi kandırdılar ama son rapora göre saat bazında en çok çalışan millet Türklermiş.

1. Turkey, 47.9 hours a week
    2. Colombia, 47.9
    3. Mexico, 45.2
    4. Costa Rica, 44.9
    5. Chile, 43.4
    6. South Africa, 43.1
    7. Israel, 40.6
    8. Poland, 39.9
    9. Hungary, 39.6
    10. Portugal, 39.4

https://www.iflscience.com/editors-blog/these-are-the-hardestworking-countries-in-the-world/

• Verimsizliğin sebebi,

+Çok çalışılması,
    +Az maaş,
    +Şirketlerin kâr hırsı,
    +Devletin vergi hırsı,
    +Kaliteli beslenme olmaması,
    en çok tatil yapan biziz
    en tembel biziz.

at yalanı

bu çürüdü

sırada bu aşağıdaki yalan var.

verimsiz çalışma

3 kişilik işi 1 kişiye yüklüyorlar

sonra verimsiz miş.
    hadi oradan
  • Yüzbaşı
    315 Mesaj
    kendimizi kandırmayalım farklı ülkeleri gördüm , verimsiz çalışıyoruz maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Verimsizliğin sebebi,

+Çok çalışılması,
    +Az maaş,
    +Şirketlerin kâr hırsı,
    +Devletin vergi hırsı,
    +Kaliteli beslenme olmaması,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 18 Ağustos 2018; 19:28:07 >
    mgora kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

BİLİRKİŞİ
  • Teğmen
    196 Mesaj
    en çok tatil yapan biziz
    en tembel biziz.

at yalanı

bu çürüdü

verimsiz çalışma

sonra verimsiz miş.
    hadi oradan
    quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

HOLLANDA GÜNDE 6 SAAT 4 GÜN TOPLAM 24 SAAT ÇALİŞİYORMUŞ DOĞRU MU
    Aslında 5gun çalışıyorlar.Ama dediğiniz gibi 6saat çalışıyor . Ortalama birisi 2000dolar alıyor. Daha iyi meslekte çalışanları siz düşünün. Ama yaşam pahalı biraz da. Bunu da göz ardı etmemek lazım.

|
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    360 Mesaj
    Zekilik ve dehalik bizim milletin hala damarlarinda var, ama ortaya cikarilmiyor, uyutuluyor,uyusturuluyor,deger verilmiyor, ben inaniyorumki bilimi gundemde ilk siraya koysaydi ulkemiz, suan bir cok ulkeye biz vize vermiyor olurduk

Cok degil akıllıca calisacaksin sermayedarlarimiz hep kisa donem düşünüyor hic büyüyeyim nesilden nesile efsanelesmis bir marka olayim gibisinden uzun donem dusunen yok zaten ulkedeki zenginlerin yarisi insaatla son 10 yilda zengin oldu

Cininki kac saat onu göremedim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    [19 Eylül 2020 23:31:53 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    Katma değer yaratmadıktan sonra çok çalışmanın bir anlamı kalmıyor. Sanayi Devrimi yıllar önce gerçekleşti ama Türkiye Cumhuriyeti'nde henüz uğrayamadı.
    |
    |
    bu istatistik daha beter;

Haftada 60 saatten fazla calisanlarin oranlari:

1. Turkey (20.9 percent of the workforce)

2. Colombia (17.2 percent)

3. Costa Rica (16.7 percent)

4. Mexico (14.7 percent)

5. Indonesia (14.3 percent)

6. India (13.6 percent)

7. South Korea (12.8 percent)

8. South Africa (11.8 percent)

9. Greece (11.7 percent)

10. Japan (8.2 percent)

benim fransiz bir tanidigim vardi, haftada 35 saat calistiklarini ama 37 saate cikarildigini soyledi ve bunun uzerine calisanlar greve gitmis. sonucunu bilmiyorum ama muhtemelen istediklerini almislardir

|
    |
    Gigabyte B450M S2H | AMD Ryzen 5 1600 AF | XPG 8GB*2 3000MHZ DDR4 GAMMIX D10 | Sapphire Radeon RX5500 XT PULSE OC 4GB | SanDisk 500GB Ultra 3D SSD | Western Digital 1TB Blue 7200RPM | SilverStone Strider Essential 600W | Zalman N3 Mid Tower | Philips 243V 24" | Microsoft Wired Desktop 600 | Gigabyte Aorus M2
  • Binbaşı
    1614 Mesaj
    Verimsiz calisma var bu yuzden mesai saatleri uzuyor. 3 kisilik isi 1 kisi yapabilir ama planlamasinin duzgun yapilmasi lazim. Ben tek basima aylik 90 gunluk (gunluk 8 saat hesabindan) fatura kestigimi bilirim.

Cozumler basit aslinda, kahveymis, sigaraymis iptal edilecek. Gunde 15 x2 toplam 30 dakika kahve sigara molasi, yarim saatte yemek molasi olacak. 9 saat mesai yapacak bu sekilde. Yoneticisi de 1 saat dinlenme, 8 saat is olarak plan yapacak. Isci kaytarirsa, is yavaslatirsa, arkadaslariyla geyik yaparsa bedavadan mesaiye kalacak, ama tam performans calisip planlanan is yetistiremezse parasiyla mesai yapacak, o da kritik bir is ise.
    |
    |

Orijinalden alıntı: kozmos beni sevmiyor

en çok tatil yapan biziz
    en tembel biziz.

at yalanı

bu çürüdü

verimsiz çalışma

sonra verimsiz miş.
    hadi oradan
    bi de sunlar var:

Turkler is begenmiyor

Kalifiyeli eleman yok( bu kulliyen yalan sanki cok kalifiyeli is yapiyolar da kalifiyeli eleman yokmus peh)

Dikkat edin Türkiye'de çalışıyorsanız bir problem var ise iş bilmeyenler ve plan yapamayan yöneticiler yüzünden saatlerce boşa kürek çekersiniz. Bugün yaparsınız, yarın değiştirirsiniz, bir hafta sonra yine bir şeyler değişir. Bunu göreçalışan svihs deyip işi sallamaya, kaytarmaya bakar. Bilir ki aynı şey ile tekrar yine uğraşacak.

Bu işi bilmeyenlerin yönetme durumu üst makamlara çıktıkça daha da artar. Devlet yönetiminde en üst seviyededir. Kısaca bu ülkede en büyük problem liyakat.
    |
    |
    |
    |

güneş ve rüzgar oyuncak işi bebelere yönelik yani sana.ben lafımı çaktım o zaman ben tartışmam yazabilirsin ancak. -em2018
  • Yüzbaşı
    400 Mesaj
    Bu çalışanlar için bir rakam sanırım..18-60 yaş arası kişi başı ortalama çalışma saati miktarını hesaplamak lazım gerçeği görmek için

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Theologist sandım, gidiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Desktop: MSI Z97S SLI PLUS // i5 4690k (Turbo Boost 3.9 GHz.) // Hyper 212 Evo CPU Soğutucusu (160 mm) // Gigabyte G1 GTX 970 ; stok hız 1380-7010 mhz // Corsair Vengeance PRO 2x4 DDR3, 1600 mhz // CORSAIR SPEC-02 MidT // Corsair VS 650 PSU (12v = 50A) // Samsung 850 Evo 120 GB // Seagate Barracuda 1 TB 64 mb 7200rpm (ST10000DM003-1CH162)
  • Yüzbaşı
    510 Mesaj
    Türkiyede tembellik lafı tamamen uydurma.8 saat mesai 8 saatte bitmez.
    Patron kesimi çalışanları maraba olarak görür ayrıca sanki işçinin kendi işiymiş gibi çalışmasını bekler. Maaşla çalışan biri neden işyerini kendisininmiş gibi görsün? Sen patronsan daha çok çalışacaksın işçi çok çalışınca kara ortak mı oluyor?
    |
    |

Liyakat eksikliği.

Eti senin kemiği benim..

Stajyer çalıştır para ödeme..

İş öğreniyor ayağına yıllarca ayak takımı gibi çalıştırılan insanlar..

Çok çalış, işine 4 elle sarıl vs!! (Eğitim verilsin işini öğren düzgün yap!!)

İşçi dürüst olup sigarayı, çayı, kimi durumlarda telefonda internette gezmeyi bırakıp yapmak için para aldığı işini yapmalı

bunun karşılığında da belli bir norm içinde çalışmaalı!!! Bu ülkede kimi zaman sekreter mühendis bile aranıyor!

Ülkede dikkat ettiyseniz bir iş hemen yapılmalı, fatura kesilmeli para hemen kazanılmalı vs vs.. iş metodu bu çünkü maliyet bir türlü kurtarmıyor

ondan sonra bir bakıyorsun adam bmw x5 ile geziyor!! İşçi hep fakir patron hep dertli!!
    |
    |
Reklamlar
Media Sözlük
Canlı Tv izle
kolayoto.com
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.