Şimdi Ara

Türkiyenin yurtdısı internet cıkış kapasitesi : 1200Gbps!(30 ocak 2012)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
55
Cevap
0
Favori
4.092
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> Türkiyenin yurtdısı internet cıkış kapasitesi : 1200Gbps!(30 ocak 2012)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2238 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: lustral

quote:

Orijinalden alıntı: SNIPER82

Youtube üzerinden 1080p video takılma olmaksızın izlenebiliyor. Hayırlı olsun...

Niye temmuz ortasına geldikte benmi farkında değilim?

Doğru diyorsun illa temmuz ortası olacak değilmi yani sistemi böyle parça parça değilde temmuzun ortasına gelince saniyesi saniyesine devreye sokacaklar haklısın (!) benim gördüğüm de esasında 1080p değil 240p video doğru diyorsun daha temmuz ortasına girmedik kurdela ile açılışı yapmadılar ben hayal gördüm... Hey Allahım ya illa muhalefet edeceksiniz ya boş boş yorum yazıyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

chester bennington

• Yüzbaşı
    862 Mesaj
    karpatlardan bi 20cm salmakla bu iş oluyor beyler, 1m salsalar demek ki..

filtre ne zaman geliyor bu arada..
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: ladresfb

Avrupaya fiber optik kablo döşeyip, Türkiye de bakır kabloyla fiber internet sağlayan kurum

+1

işte durumumuzu özetleyen en iyi yorum.cok dogru söylemişsin gercekten.

malum bu bakımdan sonra stabil baglantım bozuldu,pingler tavana vurdu.
    demin arıza kaydı için aradıgımda ısrarla kotayı gectiniz o yuzden hızınız dusmustur vs deyip arıza kaydı acmayı reddettiler.ne kadar alakası yok bu sorun kotadan degil dediysem de operatörün antipatisini kazanmayı ve kavga dövüş arıza kaydı actırmayı basabildim.

simdi bunu adet edinmiş ttnet.direk arıza kaydı acıp bolgedeki santrali yönlendirecegi yerde kişiyi telefonda süspanse ederek yada gereksiz formaliteyle bezdirerek arıza kaydı acılmasını azaltmak istiyor akılları sıra.

neyseki bu kez benim gibi sert kayaya denk geldiler kadının teknik bilgisi ve acıklaması yetmeyince bana "ping sorununa biz bakmıyoruz"gibi bisey dedi:) ama bunu söyledigine de bin pişman ettim tabi:)sövme yok küfür yok sadece teknik bilgi ve kibar konusarak ezikledim kızı:)
    mecburen arıza kaydı açtı,azmin zaferi

arıza icin aradıgınızda kotayı gecmişssiniz vs vs deyip kayıt acmayı zorlastırırlarsa pes etmeyin,ısrarla hakkınızı arayın arkadaslar.
    |
    |

• Binbaşı
    1166 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

Youtube üzerinden 1080p video takılma olmaksızın izlenebiliyor. Hayırlı olsun...

Doğru diyorsun illa temmuz ortası olacak değilmi yani sistemi böyle parça parça değilde temmuzun ortasına gelince saniyesi saniyesine devreye sokacaklar haklısın (!) benim gördüğüm de esasında 1080p değil 240p video doğru diyorsun daha temmuz ortasına girmedik kurdela ile açılışı yapmadılar ben hayal gördüm... Hey Allahım ya illa muhalefet edeceksiniz ya boş boş yorum yazıyorsunuz.

Bence sen boş konuşuyorsun, an itibariyle Türkiye çıkışlarında hiç bir artış yok, 3 ay önce neyse şimdide o. Bir haber görüpte psikolojik olarak nasıl bu kadar etkileniyorsunuz onu anlamak zor. Siteler gözünüze dahamı hızlı açılıyor nedir anlamadım valla. Ayrıca 1080p lerde 4-5 aydır takılma zaten yok.
    |
    |

• Yarbay
    2238 Mesaj
    @lustral
    Son cümlenle birlikte zaten boş yorum yazdığın ortada. Sen kurdelayı beklemeye devam et. Son 3-4 aydır yaşanan gelişmelerden bu kadar haberi olup da bu kadar anlamsız cümle kuruyorsun ya bi şey demiyorum Yurtdışı kapasitesi artmasa 3-4 aydır 1080p videoyu nasıl takılmadan izlediğini bana bi anlatsana engin bilginle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SNIPER82 -- 25 Haziran 2011; 17:34:29 >
    |
    |

chester bennington
  • Yüzbaşı
    872 Mesaj
    beyler ttnet icin birbirinizi kıracak gerecek laflar etmeyin.hepimiz aynı taraftayız ve haklı tüketiciyiz.
    bari bu topici gereksiz -18 muhabbetleri yuzunden kaybetmeyelim.amacımız bilgilenmek ve hakkımızı aramak.bu yolda gereksiz kırgınlıklara prim vermeyelim.

varsın olsun içimizde belki ttnet sempatizanı yada arab sempatisi olanlar vardır.onlarda kalkıp zaten tnnet cok iyi vs diyemez,biz nasılsa ne oldugunu biliyoruz ttnetin.amacımız bilgi paylasımı kuru kabadayılık değil.

bu arada bırakın 1080p video izlemeyi,istanbula pingim 360,ankaraya 150 ,yurtdısını söylememe gerek bile yok sanırım...
    |
    |
  • Yarbay
    2796 Mesaj
    Beyler youtube.com ping yapar mısınız? Bende 60ms. O yüzden 1080p bile akşam saatlerinde az takılıyor. Onun haricinde hızlıca doluyor.
    |
    |

İstikbal
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

quote:

duyduguma gore 15 temmuz gecesı saat 23:59:59 a kadar bırsey yapılmıcak. O kadar hızlı bı sırket kı 1 sn de 27 bın fıberoptıgı baglıcak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

@lustral
    Son cümlenle birlikte zaten boş yorum yazdığın ortada. Sen kurdelayı beklemeye devam et. Son 3-4 aydır yaşanan gelişmelerden bu kadar haberi olup da bu kadar anlamsız cümle kuruyorsun ya bi şey demiyorum Yurtdışı kapasitesi artmasa 3-4 aydır 1080p videoyu nasıl takılmadan izlediğini bana bi anlatsana engin bilginle.

Senin hattında düzelme olmuştur ne bileyim ben, Bende zaten 3-4 aydır sorun yoktuki hiç youtube 1080p lerde. Neyse tartışmanın anlamı yok sen yurtdışı çıkışlarının arttığını düşünüyorsan ve bu seni iyi hissettiriyorsa diyebileceğim birşey yok. Umarın sen haklısındırda çıkışlar artmıştır.
    |
    |

• Yüzbaşı
    924 Mesaj
    quote:

quote:

@lustral

Senin hattında düzelme olmuştur ne bileyim ben, Bende zaten 3-4 aydır sorun yoktuki hiç youtube 1080p lerde. Neyse tartışmanın anlamı yok sen yurtdışı çıkışlarının arttığını düşünüyorsan ve bu seni iyi hissettiriyorsa diyebileceğim birşey yok. Umarın sen haklısındırda çıkışlar artmıştır.

böyle birşey varsada fiyatları 2 ye katlarlar.Bu dediğinizi bu fiyattan almamızda 10 seneyi bulur heralde .
    |
    |

• Yüzbaşı
    409 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ladresfb

Avrupaya fiber optik kablo döşeyip, Türkiye de bakır kabloyla fiber internet sağlayan kurum

Düzeltme : TT Avrupaya Fiber optik kablo felan döşemedi , Avrupada - BATMAK ÜZERE OLAN - Bir Net Sağlayıcısının Mevcut - Fiber Optik - Altyapısını - SATIN ALDI - .

TT Avrupada da Türkiyede'ki gibi hazıra kondu .
    Önce bunu bir kavrayalım .

|
    |
    Cem yılmazlı fiber avrupa reklamı tam ttnet lik reklamda bile bağnazlık var sen alplere git tamam oldu neredesin abi alplerdeyim tüh ben senin.. hakketen işte telekom bu zihniyette millet indirim beklerken ttnet bindirim yapıyor, alpler dağına git diyor, alp isimli arkadaşına gidiyor sonra nerdesin olm alplere git dedik ee abi ben zaten alplerin evine geldim kahve içiyorum gibi uzar gider.
    |
    |
    keşke üç tane cep telefonu operatörünün düştüğü durum bundada olsa.Alternatifler gelişsede bizde rahat bir nefes alsak.Aslında cep tel operatörlerinin sayısıda az ama neyse..
    |
    |
    Arkadaşlar nedir son durum baya zaman geçti ! Yutr dışı çıkışları 40 kat daha iyileştirildi ping değerlerinde bir iyileşme sezdiniz mi. Mutlaka bir fark olmazı lazım değil mi 40 kat artması fark yaratır düşüncesindeyim ?

Orijinalden alıntı: srcnx

Arkadaşlar nedir son durum baya zaman geçti ! Yutr dışı çıkışları 40 kat daha iyileştirildi ping değerlerinde bir iyileşme sezdiniz mi. Mutlaka bir fark olmazı lazım değil mi 40 kat artması fark yaratır düşüncesindeyim ?

Gelişme yok desek yalan söylemiş oluruz...Ama fiyatlar gerçekten cep yakıyor...

|
    |

• Binbaşı
    1047 Mesaj
    Yani açıkcası kapasitenin 40 kat daha artması diyince baya bir fark olur düşüncesindeydim ama sanırım yurtiçi altyapısının yetersiz olmasından kaynaklı bir durum.
    |
    |
    |
    |

Akşam 7.12 arası net iptal şimdi hemen zıplayan birkaç kişi olabilir bizde sıkıntı yok diye madem kapasiteyi 40 kat arttırdınız neden malum saatlerde ping 150 den aşşağı inmiyor bırakın sallamayıda adam gibi hizmet verin.
    |
    |
    "Hz. Ebubekir (r.a) bir gün bir ceviz için kavga eden çocukların arasına girer. Durun, ben ikinize de pay edeyim der... Cevizi kırar içi boş çıkar. Mübarek çocuklara döner: "Biliyor musunuz" der... Uğruna dövüştüğünüz dünya bu işte..."
  • Yarbay
    2796 Mesaj
    40 kat artmış olabilir. Bu yeterli anlamına gelmiyor demek ki. Gerçi eskisi gibi yurtdışı sorunları bazı özel günler harici sorun olmuyor. Biraz da vatandaşın internet kullanımının analiz konusunda profesyonelleştiler galiba.
    |
    |

İstikbal
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
son dakika
haberler
üniversite
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.