Şimdi Ara

Türkiye'nin En Yaşanılası Şehri Sizce? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
0
Favori
15.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

işten çık denizde dinlen mangal yak :))
  • 20 yılı aşkındır antalya dayım..Antalya değil ondan eminim:)

İstanbul gibi bir şehir varken, diğerleri teferruattır
  • Kesinlikle İçel yani Mersin
  • ANTALYAA
    İZMİR
    İSTANBUL
  • Benim cevabım kesinlikle İstanbul. İstanbul dünya şehri beyler. Öyle küçük düşünmeyin. Dünya da sayılı şehirlerdendir demiyorum, eşsiz bir şehirdir İstanbul. Bütün dünyayı gezmiş, görmüş, öğrenmiş bir insana sıralayın deseniz şu şehirleri ilk 3 bilemedin ilk 5'e alacaktır.

Kocaeli diyenler başka şehir görmediler galiba. Ne var Kocaeli'nde bu kadar yaşanılası ben anlayamadım arkadaş. Kocaeli'nin tek artısı İstanbul'a yakın olmasıdır bence. Canın sıkıldı mı atla İstanbul'dasın. Doğal Güzelliği ormanları falan çok güzel hakkaten ona lafım yok Belgradla kıyaslamayın gerçekten tarihi devasa ağaçların olduğunu doğallığın üst düzey olduğu ormanlar var. Benim acayip hoşuma gidiyor bu. Tabi herkese yetmez bu.

Bunun dışında neresi olur yaşanılası derseniz Karadeniz'in ortasına ve doğusuna doğru hafiften yol alın derim. Kastamonu ve Giresun güzeldir.(memleket )

•  Türkiye'nin En Yaşanılası Şehri Sizce?

Türkiye'nin En Yaşanılası Şehri Sizce?

• 1.Antalya
    2.İzmir
  • quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

quote:

Orijinalden alıntı: admiral9999

tabiki antalya

hayâlim... :-)

şu anda dışarıdan bir gözle bakınca Ankara ve Eskişehir gibi görünüyor.

orta karar bir yer.çünkü halkın büyük çoğunluğu zengin değil bu ülkede ve orta direk ailelere en iyi hitap eden yerin Ankara olduğunu düşünüyorum. ?????

Yanlış düşünüyorsun bence. Bu mantıkta Eskişehir'de haklısın bence ama Ankara hakkında yanlış düşünüyorsun. Ankara uzaktan memur şehri vs. gözüyle görülüyor. Ama öyle değil. İt-kopuk serseri başıboş kafayı çeken keş gençlik yuvası Ankara. Her yerde bu insanlardan var İstanbul'da da çokça var. Ama Ankara'yı sadece böyle görebilir misin? Bence evet.

Benim teyzemler Ankara'da oturuyor. Çok gittim kaldım oralarda. Ama bu fikri orda takıldığım süre içinde edinmedim. Teyzemlere gittiğimde aynı sen gibi bir görüş oluşmuştu. Vay memur şehri, rahatlık var, huzurlu etraf gibi gelmişti. Hakkatende öyleydi. Çünkü oraya çalışmaya gelen memurların vs. oturduğunu sitelerde kalmıştım hep. Ankara'lılar şimdi kızabilir bana tabi ama onlar da biliyordur bence. Bir taraf sürekli yeni yapılan ve yakında yapılacak sitelerle dolu. Buralarda ortalama hayat süren insanlar oturuyor.(memur vs. dediğin) Geri kalansa bence çok kötü.

• quote:

Orijinalden alıntı: freezone_dh

MARDİN ULAŞIM 1 TL EN LÜKS YERDE YEMEK SALATA KOLA VS TATLISIYLA MAX 10 TL KİRALAR MAX 350 ŞEHİR KÜÇÜK 1 DEPO BENZİNLE BİR AY NET ŞEHİRİÇİ ULAŞIMI..TARİH KOKAN SOKAKLAR..İYİ NİYETLİ İNSANLAR..TEK EKSİĞİMİZ DENİZ

Mardin gıbı bı yer varmıkı gıtmek ıstedıgım tek bır yer orası
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Benim kriterlerime göre en güzel yaşanası şehirde şu özellikler olmalı;

1- Mavi olmalı
    2- Yeşil olmalı
    3- Temiz hava olmalı
    4- Yazın sıcaktan kaçacak delik aranmamalı
    5- Kışın soğuktan donulmamalı
    6- Trafik sorunu olmamalı
    7- Fiyatlar genel seviyesi ortalamanın üstünde olmamalı.

Sonuç: Kastamou-Artvin arasında denize kıyısı olan herhangi bir il olabilir.
    Geçim sorunum olmasa Trabzon Uzungöl Köyü'ne yarın yerleşebilirdim.

Saygilar...

Dostum dediklerine büyük ölçüde katılıyorum. Şimdi diğer mesajlarımla çelişir gibi olacak ama değil. O da şöyle; insan sürekli hızlı yaşamayı bir şeyler yapmayı falan istiyorsa İstanbul diyorum. Ama kimisi bir süre sonra bu metropolitan hayattan sıkılıyor. İşte o zaman gidilip yaşanılacak yerler; buralar.

Kastamou-Artvin arasına ben de katılıyorum. Anne tarafı Kastamonu baba tarafı Giresun. Kastamonu'ya belki Giresun'dan çok gitmişimdir. Anne tarafı diye gidilmiyor sanmayın. Büyük ölçüde oraları biliyorum(Kastamonu ve doğusu). Çokça yerine gittim, kaldım. Uzungöl'de de bulundum. Dediğin gibi geçim derdim olmasa yılda 2-3 ay orda kalabilirim(Yazın tatil için değil yanlış anlaşılmasın).

• paran varsa İstanbul akar

paran yoksa memleket akar(bknz. avatar)
  • Antalya, İstanbul, Eskişehir, Ankara ya gittim.
    1- Eskişehir
    2- Antalya
    İstanbulda paran çok olmadığı sürece yaşanılmaz hayat çok pahalı
    Ankarayı saymıyorum bile
  • Şu hatay (şehir hatay değil )metro inşaatı 8 ay sonra bitse (ki İnşallah) işte o zaman görün siz izmiri
  • İZMİR ÇOK KÖTÜ BİR ŞEHİR.KESİNLİKLE GELMEYİN

herkese izmiri önermeyin ya nüfus gitgide çoğalıyo sonumuz istanbula benzemez umarım.Gelmeyin buraya artık ya.Bu dediklerimden yanlış anlayanlar çıkacaktır ama kötü niyetimden söylemiyorum.İzmir TÜRKİYE nin en iyi şehridir bence.Ama artık mümkünse buraya göç olmasın.Şimdide ben övdüm ama durum böyle yani.Sonumuzun istanbula benzemesinden korkuyorum
  • Antalya'da yasıyorum
  • Hayatım boyunca Antalya kadar havası kötü bi yer görmedim. Kesinlikle tatile bile gitmem bi daha. Bence Trabzon ya da Rize...
  • Rize
  • quote:

Orijinalden alıntı: Impavide

Bence İzmir.Kordonda bira içmenin zevkini hiçbirşeye değişmem.

Demek İzmir'de de şarapçılar varmış. Artık oradada yaşayamayız. Bence İstanbul kardeşler.
  •  Türkiye'nin En Yaşanılası Şehri Sizce?

Kastamonu-Hanönü
    :)

Şaka tabii Bursa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakanki -- 28 Haziran 2010; 23:00:52 >
  • İzmiiirrrr
    ama Edirne'yide çok seviyorum
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.