Şimdi Ara

TÜRKİYENİN ELEKTRİĞİ KESİLDİ.!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
1.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 35
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 11
  • Ortalama Mesaj Aralığı 36 gün 2 saat 33 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • L0NEW0LF (11 mesaj) yigit105 (3 mesaj) Dijitalevren (2 mesaj) alimakkaya (2 mesaj) antonidas (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (18 mesaj) Mobil (14 mesaj) Tablet (3 mesaj) Mini (4 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> TÜRKİYENİN ELEKTRİĞİ KESİLDİ.!!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    Enerji bakanının açıklaması

Elektrik kesintisi için üzgünüm.Malesef gerekli önlemlerin alınamayışı ve şebekedeki açıktan dolayı 71 türü bilinemeyen kedi serverlarımıza saldırı düzenlenmiştir.Bir gazetecenin yakaladığı görüntüde 50 mden atlayan kedi bunu yapabiliyor.Açık ve net söylemeliyim ki daha önce böyle birşey görmedim.Trafo saldırısı rastgele gelişen olaydı.Ancak şimdi ki şebeke saldırısı ile terör örgütüne ait olduğunu düşünüyorum.Büyük ihtimal Paralel Devlet,Fetulah Gülenin desteği sayesinde bunlara cesaret edebiliyorlar.Nediyim artık kedileri Allaha havale ediyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    4273 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: L0NEW0LF

Hükümetin bana göre bu olayda bir suçu yok suçlu olan ÖZEL ŞİRKETLERDİR.!
    hükümet eğer bu günkü Milyar Dolarlık zararın faturasını bu firmalardan çıkarması gerekir.
    inş. Milletten çıkarmaya kalkmazlar...

insallahla maşallahla yürüseydi bu işler :)
    |
    |
  • Yarbay
    8014 Mesaj
    Tum mesajlari okumadim ama buyuk turkiyenin gelisimini Kabul edemeyen dis mihraklar yapmistir diye teori ortaya atildi mi Merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    398 Mesaj
    Savaş ve ambaryo durumlarındaki yağ ve şeker karneleri, kuyrukları gibi olağan konuları diline dolamış olan bazı uzun kulaklı güzel gözlü arkadaşlarımızın 21. yüzyılda, 2015 yılında ülkenin 77 şehrinde komple elektriğin gitmesi, trafik lambalarından metrolara kadar hiç bir yerde elektrik olmaması karşısında konuşamaması insana iğrenç geliyor.

Tekrar ediyorum tam 77 şehirde aynı anda saatlerce elektrik yok. Bu rezaletin daniskası olduğu kadarıyla böyle bir kesintinin olması ulusal güvenliğin ne halde olduğunu da gösteriyor. Elektriği üreten sistemler olan hidroelektrik santrallerinde bile elektrik olmadığı için baraj kapakları kontrolsüz açıldı ve su baskınları yaşandı. Trafik keşmekeşi,ATM'lerin kapalı olması, uzun ameliyatların yapılamaması gibi bir sürü etki.

Şimdi konuşun o makam arabası başlığı açıp da "bu başlığı muhalefetten beklerdim" diyen iki yüzlüler.
    |
    |

• Yüzbaşı
    952 Mesaj
    Kesintiler doğuda olsaydı da bir nebze olsun kayıp kaçak oranı düşeydi.
    |
    |
  • Çavuş
    97 Mesaj
    quote:

Hükümetin bana göre bu olayda bir suçu yok suçlu olan ÖZEL ŞİRKETLERDİR.!
    hükümet eğer bu günkü Milyar Dolarlık zararın faturasını bu firmalardan çıkarması gerekir.
    inş. Milletten çıkarmaya kalkmazlar...

Zaten altyapinin duzgun olmasini denetleme gorevide benim gorevim. hic suclu olurmu canim hukumetimiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1062 Mesaj
    Ülkeyi yöneten partinin logosu ampul ama elektirikler gidik!
    Bi de utanmadan nükleer santral yapacaklar!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    473 Mesaj
    quote:

Aynen dediğinize katılıyorum lakin Nükleeri tüm dünya devletleri yıllardır kullanıyorlar bizimde kullanmamız kadar doğal bir sebep yok.
    ama sizin dediğiniz gibi DENETLEME mekanizması minımum seviyede takip edilmelidir. yoksa çok büyük Facialara sebep olur ve felaketi yüzyıllarca bu toprağın insanı çeker.
    dikkat edilmesi ve ince elenmesi gereken bir konu yoksa işte bu gün gördük ELEKTRİK yani Enerji bağımlılığımız var millet cep telefonun şarjını düşünüyor hemen Hastanedeki hastaların şuan ne halde olduklarını düşünen yok tabi orası ayrı bir konu :)

Hiç öyle gözükmüyor.
    Elektirik özelleştirilirken ucuz elektirik kullancasınız, diyenler
    Başkalarının kaçak bedellerini biz ödüyoruz...
    Sanki firmalar Güneydoğuda ihaleleri alırken kaçak kullanım oranlarını bilmiyorlar..
    |
    |

• Yüzbaşı
    941 Mesaj

hocam şu habere ne diyorsunuz?

Geçtiğimiz hafta 2M Enerji şirketinin sahibi Mehmet Yükselen'in, kızı Esma Yükselen'i torpille Robert Koleji'ne soktuğu haberini yapmıştık. Ancak bu haber gecesini gündüzüne katarak çalışmış, büyük emekler vermiş öğrencileri, ve en az onlar kadar emek vermiş ailelerinden tepki çekmişti. Aynı şekilde okulun müdürü Bakanlık'tan kesin emir olduğu, ve kendilerinin ellerinin kollarının bağlı olduğu yönünde açıklamada bulunmuştu. Şimdi ise ortaya dış basından korkunç bir iddia atıldı. İddia'ya göre Enerji Bakanı Taner Yıldız'la yakınlığı bilinen Mehmet Yükselen, kızı için torpil ayarlamıştı ve Milli Eğitim Bakanlığından gelen emirle Robert Koleji öğrenciyi kabul etmek zorunda kalmıştı. Ancak gelen tepkilerden sonra Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı hatayı düzeltmek için çalışmalara başladı. Esma Yükselen'in okulla ilişiğinin kesilmesine yönelik çalışmalara başlandı ancak kızına haksızlık yapıldığını düşünen baba Mehmet Yükselen, tepkisini ortaya koymak için tüm Türkiye'nin elektriğini tek bir merkezden kapattı. Yeni edinilen bilgilere göre herhangi bir arıza olmadığı, tek bir merkezden kasti olarak elektriğin kesildiği bildiriliyor. Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak: internethaber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResistibiLiTy -- 31 Mart 2015; 21:19:37 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Dijitalevren, Technotronic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1060 Mesaj
    kesıntı neden olmus nasıl olmus bılen goren var mı? hadı haber sıtelerını anladık onlar umursamıyor, burada da mı kımsenın dıkkatını cekmedı kesıntılerdekı garıplık
    |
    |
  • Yüzbaşı
    398 Mesaj
    Bu günü unutmayın unutturmayın. Ülkenin gördüğü en büyük elektrik kesintisi oldu ve eminim dünya tarhine, özellikle enerji sektörü tarihine geçmiştir.
    |
    |
  • Teğmen
    139 Mesaj
    31 mart 2015'de yaşanan elektrik kesintisinin sebebini hala merak ettiğim olaydır. Yapılan açıklamalar pek doyurucu gelmedi bana.
  • Yarbay
    2061 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: casper160

31 mart 2015'de yaşanan elektrik kesintisinin sebebini hala merak ettiğim olaydır. Yapılan açıklamalar pek doyurucu gelmedi bana.
    5 yıllık konuyu bu yüzden mi hortlattın :)

Yabancılara satılan elektrik santralleri tekelleşince biz bu paraya elektrik üretmeyiz dediler. Hükümetimiz de babalar gibi sattığı ama muhtaç olduğu elektrik santralleri ile sözleşme yapmadığı için en basit tabirle kontak kapattılar.

Hemen ardından elektriğe gelen zamla birlikte tekrar faaliyete geçtiler.

Elektrik santralinde çalışan mühendisten teyit ettiğim bilgidir.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
triple negative breast cancer
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.