Şimdi Ara

Konu kapatılsın lütfen (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
1.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: YoK

Bilmediğim için soruyorum. Rüzgar enerjisi neden temiz enerji değil?
    Türkiye'de bu ihale mantığı ile nükleer enerji zaten üretilmesin.

Malesef RES lerin yaydigi alcak frekans ses dalgalari bolgedeki yaban hayati negatif etkiliyor. Turler bolgeden kacmaya basliyor. Temiz degil demek yanlis oldu sanirim. Sonucta farkli bir etki bu. Yani kurdum orda calisiyor degil bunlar da. kuruldugu bolgeyi digerleri gibi bu da etkiliyor. Ayrica, siradan bir gaz donusum santralinin kapasitesine ulasmak icin bile yuzlerce turbin gerekebiliyor. bu da yeterli uretim icin kurulum alani bakimindan digerlerine gore cok daha fazla alana mudahale anlamina geliyor.

http://en.wikipedia.org/wiki/Shepherds_Flat_Wind_Farm

Ornegin bu farm, kapladigi alan 78 km2 ve urettigi enerji bir nukleer santralin bir reaktoru kadar bile degil .

Yenilenebilir enerjinin asil sorunu sureklilik. Bu gunesde daha belirgin bir etki mesela. bu da ek enerji uretim metodlarinin kullanilmasini mecburi kiliyor. Su an gelinen durumda her turlu uretime bir zararli etki bulmak mumkun. nukleerin en buyuk sorunu kazaa korkusu .

• Tek kelimeyle rezalet!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hemen hükümeti kötüleyelim hadiiiii saldırınnnn

• Siz cep telefonunun derdindesiniz ama diyaliz hastaları , yaşam destek ünitesine bağlı yaşayanlar var.İnşallah bir sorun yaşanmamıştır 3 saat kepazelik.
  • Suçlu, Doğal tekel niteliğindeki amme hizmetlerini özelleştirip, gerekli denetim mekanizmaları kurmayarak, özel şirketlerzln sektörde keyiflerince at koşturmasını sağlayan Hükümettir.

• Hükümet elektrik şirketlerinin zararını vatandaşa yansıtacak hiçbir şüphem yok. Bizim ayağımızdaki donu alırlar ama zengine asla dokunmazlar.
  • Elektrikler yavaş yavaş geri gelmeye başladı.
    Umarım sadece bir kerelik bir durumdur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Söylentiye göre, Üstü çıplak, deri pantolonlu, dövmeli, g-string giymiş 50-100 kadar gezici trafolara ve iletim hatlarına işemişler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimakkaya

quote:

Orijinalden alıntı: YoK

Bilmediğim için soruyorum. Rüzgar enerjisi neden temiz enerji değil?
    Türkiye'de bu ihale mantığı ile nükleer enerji zaten üretilmesin.

Malesef RES lerin yaydigi alcak frekans ses dalgalari bolgedeki yaban hayati negatif etkiliyor. Turler bolgeden kacmaya basliyor. Temiz degil demek yanlis oldu sanirim. Sonucta farkli bir etki bu. Yani kurdum orda calisiyor degil bunlar da. kuruldugu bolgeyi digerleri gibi bu da etkiliyor. Ayrica, siradan bir gaz donusum santralinin kapasitesine ulasmak icin bile yuzlerce turbin gerekebiliyor. bu da yeterli uretim icin kurulum alani bakimindan digerlerine gore cok daha fazla alana mudahale anlamina geliyor.

http://en.wikipedia.org/wiki/Shepherds_Flat_Wind_Farm

Ornegin bu farm, kapladigi alan 78 km2 ve urettigi enerji bir nukleer santralin bir reaktoru kadar bile degil .

Yenilenebilir enerjinin asil sorunu sureklilik. Bu gunesde daha belirgin bir etki mesela. bu da ek enerji uretim metodlarinin kullanilmasini mecburi kiliyor. Su an gelinen durumda her turlu uretime bir zararli etki bulmak mumkun. nukleerin en buyuk sorunu kazaa korkusu .

Bu kabul edilebilir bir sebep tabi.

Ancak mevcut idareciler ile nükleer santral ne kadar güvenilir olur orası asıl sorulması gereken soru. Çok çok sıkı denetimden geçmesi gerekiyor hem inşaatın hem santralin. İnşaatta kullanılan çeliğin kalitesinden kumun kalitesine kadar çok sıkı denetlenmesi gerekiyor. Bu memlekette denetim mekanizması rüşvet ve ranta dayalı. Bu mantıkla yürütülen bu Türkiye'ye bir santral demek şehrin ortasına nükleer bomba demek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• YoK kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğinize katılıyorum lakin Nükleeri tüm dünya devletleri yıllardır kullanıyorlar bizimde kullanmamız kadar doğal bir sebep yok.
    ama sizin dediğiniz gibi DENETLEME mekanizması minımum seviyede takip edilmelidir. yoksa çok büyük Facialara sebep olur ve felaketi yüzyıllarca bu toprağın insanı çeker.
    dikkat edilmesi ve ince elenmesi gereken bir konu yoksa işte bu gün gördük ELEKTRİK yani Enerji bağımlılığımız var millet cep telefonun şarjını düşünüyor hemen Hastanedeki hastaların şuan ne halde olduklarını düşünen yok tabi orası ayrı bir konu :)
  • Nükleer enerjide hem kaza hem de nükleer atık problemi bulunmakta. Ayrıca diğer tüm enerji üretim çeşitlerinden daha yıkıcı olabilir.

Güneş enerjisi bazen kuşların yanmasına, rüzgar enerjisi türlerin bölgeden kaçmasına etki edebilir ki kaçan ölecek diye bir durum yok. BUnlar çok küçük zararlardır hatta zarar bile demek zordur. Sonuçta otobanlar da kazalar sonucu hayvanları öldürüyor ya da gürültü ile kaçırıyor.

Almanya nükleerden ürettiğinin 3'de biri kadarını güneşten üretiyor elektrikte ki ülkemize göre çok daha az solar potansiyeli var.

Aynı Almanya biyokütle kullanarak nükleerden ürettiğinin yarısından biraz fazla elektrik kullanıyor. Bu hem sürekli hem daha temiz bir yol bu arada.

Almanya'nın rüzgardan ürettiği de biyokütleye yakın olup sanırım bizim ürettiğimizin 10 katı. Bir de onlarda pek olmayan jeotermal enerji var bizde

Bence yenilenebilir enerjiler de yabana atılır gibi değil.

• L0NEW0LF kullanıcısına yanıt
    bence nukluer yapilmasin sebebi ise acik ve net orasi yapilir taseronlarca en ucuz iscilik seklinde denetim yapilmaz satarlar orayi ve sonunda patlar al sana cernobil bu ulkede daha madeni denetlemekten aciz olan insanlar nukluer santrali hic denetlemez

• Enerji bakanının açıklaması

Elektrik kesintisi için üzgünüm.Malesef gerekli önlemlerin alınamayışı ve şebekedeki açıktan dolayı 71 türü bilinemeyen kedi serverlarımıza saldırı düzenlenmiştir.Bir gazetecenin yakaladığı görüntüde 50 mden atlayan kedi bunu yapabiliyor.Açık ve net söylemeliyim ki daha önce böyle birşey görmedim.Trafo saldırısı rastgele gelişen olaydı.Ancak şimdi ki şebeke saldırısı ile terör örgütüne ait olduğunu düşünüyorum.Büyük ihtimal Paralel Devlet,Fetulah Gülenin desteği sayesinde bunlara cesaret edebiliyorlar.Nediyim artık kedileri Allaha havale ediyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: L0NEW0LF

Hükümetin bana göre bu olayda bir suçu yok suçlu olan ÖZEL ŞİRKETLERDİR.!
    hükümet eğer bu günkü Milyar Dolarlık zararın faturasını bu firmalardan çıkarması gerekir.
    inş. Milletten çıkarmaya kalkmazlar...

insallahla maşallahla yürüseydi bu işler :)
  • Tum mesajlari okumadim ama buyuk turkiyenin gelisimini Kabul edemeyen dis mihraklar yapmistir diye teori ortaya atildi mi Merak ediyorum

• Savaş ve ambaryo durumlarındaki yağ ve şeker karneleri, kuyrukları gibi olağan konuları diline dolamış olan bazı uzun kulaklı güzel gözlü arkadaşlarımızın 21. yüzyılda, 2015 yılında ülkenin 77 şehrinde komple elektriğin gitmesi, trafik lambalarından metrolara kadar hiç bir yerde elektrik olmaması karşısında konuşamaması insana iğrenç geliyor.

Tekrar ediyorum tam 77 şehirde aynı anda saatlerce elektrik yok. Bu rezaletin daniskası olduğu kadarıyla böyle bir kesintinin olması ulusal güvenliğin ne halde olduğunu da gösteriyor. Elektriği üreten sistemler olan hidroelektrik santrallerinde bile elektrik olmadığı için baraj kapakları kontrolsüz açıldı ve su baskınları yaşandı. Trafik keşmekeşi,ATM'lerin kapalı olması, uzun ameliyatların yapılamaması gibi bir sürü etki.

Şimdi konuşun o makam arabası başlığı açıp da "bu başlığı muhalefetten beklerdim" diyen iki yüzlüler.

• Kesintiler doğuda olsaydı da bir nebze olsun kayıp kaçak oranı düşeydi.
  • quote:

Hükümetin bana göre bu olayda bir suçu yok suçlu olan ÖZEL ŞİRKETLERDİR.!
    hükümet eğer bu günkü Milyar Dolarlık zararın faturasını bu firmalardan çıkarması gerekir.
    inş. Milletten çıkarmaya kalkmazlar...

Zaten altyapinin duzgun olmasini denetleme gorevide benim gorevim. hic suclu olurmu canim hukumetimiz

• Ülkeyi yöneten partinin logosu ampul ama elektirikler gidik!
    Bi de utanmadan nükleer santral yapacaklar!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Aynen dediğinize katılıyorum lakin Nükleeri tüm dünya devletleri yıllardır kullanıyorlar bizimde kullanmamız kadar doğal bir sebep yok.
    ama sizin dediğiniz gibi DENETLEME mekanizması minımum seviyede takip edilmelidir. yoksa çok büyük Facialara sebep olur ve felaketi yüzyıllarca bu toprağın insanı çeker.
    dikkat edilmesi ve ince elenmesi gereken bir konu yoksa işte bu gün gördük ELEKTRİK yani Enerji bağımlılığımız var millet cep telefonun şarjını düşünüyor hemen Hastanedeki hastaların şuan ne halde olduklarını düşünen yok tabi orası ayrı bir konu :)

Hiç öyle gözükmüyor.
    Elektirik özelleştirilirken ucuz elektirik kullancasınız, diyenler
    Başkalarının kaçak bedellerini biz ödüyoruz...
    Sanki firmalar Güneydoğuda ihaleleri alırken kaçak kullanım oranlarını bilmiyorlar..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.