Şimdi Ara

TÜRKİYENİN ELEKTRİĞİ KESİLDİ.!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
1.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 35
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 11
  • Ortalama Mesaj Aralığı 36 gün 2 saat 33 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • L0NEW0LF (11 mesaj) yigit105 (3 mesaj) Dijitalevren (2 mesaj) alimakkaya (2 mesaj) antonidas (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (18 mesaj) Mobil (14 mesaj) Tablet (3 mesaj) Mini (4 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> TÜRKİYENİN ELEKTRİĞİ KESİLDİ.!!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    45 Mesaj
    Seçim provası Ahaha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    393 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Bu MİLLET bunu hak etmiyor DEVLET bir an önce bu işe el atması lazım.
    Elektrik faturasını ödemeyen zavallıların yüzünden ödeyen insanlar şuan mağdur durumunda, özel şirketlerde bence haklı. sonuç olarak bu firmalarda yüzbinlerce insan çalışıyor ve bizlere daha iyi hizmet için çabalıyorlar.
    uzun lafın kısası KELEBEK etkisi oluyor bir kişinin hatasını milyonlar çekiyor.!
    |
    |
  • Binbaşı
    1784 Mesaj
    paralel yapinin oyunu hepsi bizim gelismemizi kiskaniyorlar dis mirhak paralelin oyunu

|
    |
  • Yarbay
    5305 Mesaj
    Elektrik zammı ile sonuçlanacak hadise.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emekli Yönetici
    1992 Mesaj

Bilmediğim için soruyorum. Rüzgar enerjisi neden temiz enerji değil?
    Türkiye'de bu ihale mantığı ile nükleer enerji zaten üretilmesin.
    |
    |
    alimakkaya kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    393 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

böyle bir rezilliğin sonunda dediğiniz gibi bir zam çok kötü sonuçlar doğurur bence.
    |
    |
    antonidas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1734 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: YoK

Malesef RES lerin yaydigi alcak frekans ses dalgalari bolgedeki yaban hayati negatif etkiliyor. Turler bolgeden kacmaya basliyor. Temiz degil demek yanlis oldu sanirim. Sonucta farkli bir etki bu. Yani kurdum orda calisiyor degil bunlar da. kuruldugu bolgeyi digerleri gibi bu da etkiliyor. Ayrica, siradan bir gaz donusum santralinin kapasitesine ulasmak icin bile yuzlerce turbin gerekebiliyor. bu da yeterli uretim icin kurulum alani bakimindan digerlerine gore cok daha fazla alana mudahale anlamina geliyor.

http://en.wikipedia.org/wiki/Shepherds_Flat_Wind_Farm

Ornegin bu farm, kapladigi alan 78 km2 ve urettigi enerji bir nukleer santralin bir reaktoru kadar bile degil .

Yenilenebilir enerjinin asil sorunu sureklilik. Bu gunesde daha belirgin bir etki mesela. bu da ek enerji uretim metodlarinin kullanilmasini mecburi kiliyor. Su an gelinen durumda her turlu uretime bir zararli etki bulmak mumkun. nukleerin en buyuk sorunu kazaa korkusu .

• Yarbay
    3654 Mesaj
    Tek kelimeyle rezalet!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    416 Mesaj
    Hemen hükümeti kötüleyelim hadiiiii saldırınnnn

• Yüzbaşı
    393 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hükümetin bana göre bu olayda bir suçu yok suçlu olan ÖZEL ŞİRKETLERDİR.!
    hükümet eğer bu günkü Milyar Dolarlık zararın faturasını bu firmalardan çıkarması gerekir.
    inş. Milletten çıkarmaya kalkmazlar...
    |
    |
    GTFO kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1837 Mesaj
    Siz cep telefonunun derdindesiniz ama diyaliz hastaları , yaşam destek ünitesine bağlı yaşayanlar var.İnşallah bir sorun yaşanmamıştır 3 saat kepazelik.
  • Yüzbaşı
    393 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Sanırım Dünyada bizlerin bilmediği bazı olaylar dönüyor.!!! aşağıdaki haberi okumadan bu habere yorum yapmak saçma olur bence.!

http://www.haberturk.com/dunya/haber/1058819-hollandada-hayat-durdu
    |
    |
  • Yarbay
    6240 Mesaj

Suçlu, Doğal tekel niteliğindeki amme hizmetlerini özelleştirip, gerekli denetim mekanizmaları kurmayarak, özel şirketlerzln sektörde keyiflerince at koşturmasını sağlayan Hükümettir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Kragger kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3748 Mesaj
    Hükümet elektrik şirketlerinin zararını vatandaşa yansıtacak hiçbir şüphem yok. Bizim ayağımızdaki donu alırlar ama zengine asla dokunmazlar.
    |
    |
  • Yarbay
    5305 Mesaj
    Elektrikler yavaş yavaş geri gelmeye başladı.
    Umarım sadece bir kerelik bir durumdur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    277 Mesaj
    Söylentiye göre, Üstü çıplak, deri pantolonlu, dövmeli, g-string giymiş 50-100 kadar gezici trafolara ve iletim hatlarına işemişler.
  • Emekli Yönetici
    1992 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: alimakkaya

quote:

Orijinalden alıntı: YoK

Malesef RES lerin yaydigi alcak frekans ses dalgalari bolgedeki yaban hayati negatif etkiliyor. Turler bolgeden kacmaya basliyor. Temiz degil demek yanlis oldu sanirim. Sonucta farkli bir etki bu. Yani kurdum orda calisiyor degil bunlar da. kuruldugu bolgeyi digerleri gibi bu da etkiliyor. Ayrica, siradan bir gaz donusum santralinin kapasitesine ulasmak icin bile yuzlerce turbin gerekebiliyor. bu da yeterli uretim icin kurulum alani bakimindan digerlerine gore cok daha fazla alana mudahale anlamina geliyor.

http://en.wikipedia.org/wiki/Shepherds_Flat_Wind_Farm

Ornegin bu farm, kapladigi alan 78 km2 ve urettigi enerji bir nukleer santralin bir reaktoru kadar bile degil .

Yenilenebilir enerjinin asil sorunu sureklilik. Bu gunesde daha belirgin bir etki mesela. bu da ek enerji uretim metodlarinin kullanilmasini mecburi kiliyor. Su an gelinen durumda her turlu uretime bir zararli etki bulmak mumkun. nukleerin en buyuk sorunu kazaa korkusu .

Bu kabul edilebilir bir sebep tabi.

Ancak mevcut idareciler ile nükleer santral ne kadar güvenilir olur orası asıl sorulması gereken soru. Çok çok sıkı denetimden geçmesi gerekiyor hem inşaatın hem santralin. İnşaatta kullanılan çeliğin kalitesinden kumun kalitesine kadar çok sıkı denetlenmesi gerekiyor. Bu memlekette denetim mekanizması rüşvet ve ranta dayalı. Bu mantıkla yürütülen bu Türkiye'ye bir santral demek şehrin ortasına nükleer bomba demek.

• Yüzbaşı
    393 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Aynen dediğinize katılıyorum lakin Nükleeri tüm dünya devletleri yıllardır kullanıyorlar bizimde kullanmamız kadar doğal bir sebep yok.
    ama sizin dediğiniz gibi DENETLEME mekanizması minımum seviyede takip edilmelidir. yoksa çok büyük Facialara sebep olur ve felaketi yüzyıllarca bu toprağın insanı çeker.
    dikkat edilmesi ve ince elenmesi gereken bir konu yoksa işte bu gün gördük ELEKTRİK yani Enerji bağımlılığımız var millet cep telefonun şarjını düşünüyor hemen Hastanedeki hastaların şuan ne halde olduklarını düşünen yok tabi orası ayrı bir konu :)
    |
    |
    YoK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    398 Mesaj
    Nükleer enerjide hem kaza hem de nükleer atık problemi bulunmakta. Ayrıca diğer tüm enerji üretim çeşitlerinden daha yıkıcı olabilir.

Güneş enerjisi bazen kuşların yanmasına, rüzgar enerjisi türlerin bölgeden kaçmasına etki edebilir ki kaçan ölecek diye bir durum yok. BUnlar çok küçük zararlardır hatta zarar bile demek zordur. Sonuçta otobanlar da kazalar sonucu hayvanları öldürüyor ya da gürültü ile kaçırıyor.

Almanya nükleerden ürettiğinin 3'de biri kadarını güneşten üretiyor elektrikte ki ülkemize göre çok daha az solar potansiyeli var.

Aynı Almanya biyokütle kullanarak nükleerden ürettiğinin yarısından biraz fazla elektrik kullanıyor. Bu hem sürekli hem daha temiz bir yol bu arada.

Almanya'nın rüzgardan ürettiği de biyokütleye yakın olup sanırım bizim ürettiğimizin 10 katı. Bir de onlarda pek olmayan jeotermal enerji var bizde

Bence yenilenebilir enerjiler de yabana atılır gibi değil.
    |
    |

• Binbaşı
    1784 Mesaj

bence nukluer yapilmasin sebebi ise acik ve net orasi yapilir taseronlarca en ucuz iscilik seklinde denetim yapilmaz satarlar orayi ve sonunda patlar al sana cernobil bu ulkede daha madeni denetlemekten aciz olan insanlar nukluer santrali hic denetlemez

|
    |
    L0NEW0LF kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Sohbet
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.