Şimdi Ara

Turkiyedeki futbolda adalet yok.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet yok. Tff tamamen tarafli davraniyor.

gecmis yillardaki ve gunumuzdeki mac saatleri karsilastiralim. 3 buyukler hep aksam saatlerinde maclarini oynarlarken diger takimlar ise maclarini gunduz yapiyorlar.

Peki niye? Kimileri sampiyonluga oynuyor diye diyor. ee peki basaksehir bu sene sampiyonluga oynamiyor mu? niye basaksehir gunduz oynarken iddiasi olmayan fenerbahce aksam oynuyor?(veya diger buyukler)

taraftar, izleyici dersek adamlar hep gunduz oynadigindan nasil taraftar toplayacak?

turkiye ligi kesinlikle adaletli ve esit sartlarda oynanmiyor. resmen 3 buyuk takim basrol, digerleri figuran olarak goruluyor ve bna gore plan yapiliyor.

bakin uc buyukler gunduz oynadiklari maclarda cokca puan kaybediyor. demek ki gunduz maclari konsantrasyon eksikligi yaratiyor. ee peki diger takimlar 3 buyukler disindaki tum maclarininin neredeyse tamamini gunduz oynadigini dusunursek nasil iddiali olacaklar?

eger avrupada basari isteniyorsa, ligde cokca takimin iddiali hale getirilip heyecanli bir lig olmasi istniyorsa tum takimlara esit davranilmali.

ya tum takimlar esit sayida gunduz maci oynamali, ya tum takimlar ayni saatte oynamali, ya da her takim kendi macini oynayacagi saati secip tum maclarini o saatte istisnasi olmadan oynamali. anadolu takimlari ile oynadigi tum maclari gunduz oynayip 3 buyuklerle gece oynamamali.

resmen yasal bir sekilde mac ayarliyorlar

• Reyting ile alakali. Ayrica basaksehit haftalardir maclarini besiktastan once oynuyor. Bu da onlar icin avantaj. Zira ilk Besiktas oynasa ve kazansa baski olacak uzerlerinde. Once oynadiklarinda rahat oluyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sbyl03 S kullanıcısına yanıt
    buyuk takimsan hangi saatte oynarsan oyna reytingin olur zaten.

yapilan tamamen adaletsizlik.
  • Bu Türkiye ile alakalı bir sorun değil ki. Dünya böyle, güçlü olan, daha çok izlenen, daha çok reyting getiren haliyle kayırılacak, daha ayrıcalıklı olacak. Bunda yanlış bir şey yok

• Lord Joker. kullanıcısına yanıt
    yooo, bak ingiltereye, ispanyaya hic bir takima ayricalik yok.

turkiyede maclar 3 buyuklere gore ayarlaniyor.

3 buyukle oynuyorsan macin ya aksam 7 ya da 8dedir.

degilse oglen 1,3 veya 4de oynarsin.
  • Sevilla yarın 13.00'da maça çıkıyor. Bugün Liverpool 14.30'da oynadı. Bayern bile saat 4de maça çıkıyor abartacak bir durum yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

yooo, bak ingiltereye, ispanyaya hic bir takima ayricalik yok.

turkiyede maclar 3 buyuklere gore ayarlaniyor.

3 buyukle oynuyorsan macin ya aksam 7 ya da 8dedir.

degilse oglen 1,3 veya 4de oynarsin.

Ingiltere de ispanya da buyuk taakımların erken oynamasının sebebi adalet degil amerika ve asya kıtasında da izlenebilsin diye yani yukardaki arkadaşın yazdigi üzere yayıncının reyting ve para istegi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iste bu abartilacak birsey olmali.

bu takimlar tum maclarini diger takimlarin kendilerine uyacagi, standart bir sekilde oynamiyor.

bizde 3 buyuklerin maclarinin %98i ya saat 7dedir ya da 8de.

eger 3 buyukler de diger anadolu takimlari kadar gunduz maci oynarsa adaletli olur.

o bahsettigin takimlar ve liglerinde isler bu sekilde devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Joker.

Bu Türkiye ile alakalı bir sorun değil ki. Dünya böyle, güçlü olan, daha çok izlenen, daha çok reyting getiren haliyle kayırılacak, daha ayrıcalıklı olacak. Bunda yanlış bir şey yok

İngiltere öyle değil. Daha demin derbi oldu.

• Deli Komutan kullanıcısına yanıt
    dedigim daha iyi degil mi iste?

simdi kimse senin maclarini izlemiyor, izlemeye niyeti bile yok. cunku ingiltere ve ispanya ile cakisiyor.

oysa bir iki saat erken oynasa en azindan taninma ihtimali olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

iste bu abartilacak birsey olmali.

bu takimlar tum maclarini diger takimlarin kendilerine uyacagi, standart bir sekilde oynamiyor.

bizde 3 buyuklerin maclarinin %98i ya saat 7dedir ya da 8de.

eger 3 buyukler de diger anadolu takimlari kadar gunduz maci oynarsa adaletli olur.

o bahsettigin takimlar ve liglerinde isler bu sekilde devam ediyor.

Yayın geliri her şeyden önce geliyor maalesef.
  • quote:

Bu Türkiye ile alakalı bir sorun değil ki. Dünya böyle, güçlü olan, daha çok izlenen, daha çok reyting getiren haliyle kayırılacak, daha ayrıcalıklı olacak. Bunda yanlış bir şey yok

14.30da ingilterenin en büyük 3 derbisinden biri oynandı bugün.
    Neyi zırvalıyorsun acaba
  • İngiltere'de her maçın seyir zevki yüksek, saat farketmeksizin seyirci çeker. Bunu dünya üzerinde bilmeyen yok. Adamlar kıyamet gününe maç ayarlasın yine full çeker öyle bir şey mevcut.

Başlık ''Türkiye'de futbolda adalet yok'', ben genel olarak yaptım yorumumu, gerek medyanın 3 büyüklere ve anadolu kulüplerine bakış açısı, gerek maç ayarlanma saatleri, gerek hakemlerin 3 büyükler ve diğer kulüplere bakış açısı tarzında.

Sen Türkiye'de İngiltere'de ki sistemi uygulayamazsın, yap bakalım Fenerbahçe'nin maçını saat 2'de, kaç kişi gelecek. Gelmez insanlar.

Zaten doğru düzgün 3-4 kulüp seyirci çekebiliyor maça, o maçları da sabaha verip, o seyircileri de mi kaçırmalarını istiyorsunuz ? Haliyle seyirci çekecek takımların maçlarına göre düzenleniyor fikstür

İngiltere ile bizi karşılaştıranlar sizi anlayamadım zaten. Yazarken hiç mi aklınızdan ''yahu ben ne yazdım'' demediniz ? İngiltere orası

• quote:

İngiltere'de her maçın seyir zevki yüksek, saat farketmeksizin seyirci çeker. Bunu dünya üzerinde bilmeyen yok. Adamlar kıyamet gününe maç ayarlasın yine full çeker öyle bir şey mevcut.

Başlık ''Türkiye'de futbolda adalet yok'', ben genel olarak yaptım yorumumu, gerek medyanın 3 büyüklere ve anadolu kulüplerine bakış açısı, gerek maç ayarlanma saatleri, gerek hakemlerin 3 büyükler ve diğer kulüplere bakış açısı tarzında.

Sen Türkiye'de İngiltere'de ki sistemi uygulayamazsın, yap bakalım Fenerbahçe'nin maçını saat 2'de, kaç kişi gelecek. Gelmez insanlar.

Zaten doğru düzgün 3-4 kulüp seyirci çekebiliyor maça, o maçları da sabaha verip, o seyircileri de mi kaçırmalarını istiyorsunuz ? Haliyle seyirci çekecek takımların maçlarına göre düzenleniyor fikstür

İngiltere ile bizi karşılaştıranlar sizi anlayamadım zaten. Yazarken hiç mi aklınızdan ''yahu ben ne yazdım'' demediniz ? İngiltere orası

Yazdığın cümle "Bu Türkiye ile alakalı bir sorun değil ki. Dünya böyle, güçlü olan, daha çok izlenen, daha çok reyting getiren haliyle kayırılacak, daha ayrıcalıklı olacak. Bunda yanlış bir şey yok "

Şimdi de ingiltere orası diyorsun İngiltere Dünyadan değil mi ?

Belçikada gündüz oynatıyor.

• Haklısın, ilk mesajımda yanlış ifade etmişim. Daha doğrusu edememişim

Adalet ölçüsü olarak genel bir yorum yaptım, büyük takımların diğer takımlara göre daha ayrıcalıklı olması, daha fazla el üstünde tutulması konusunda adaletsizliğin sadece bizim ülkemize özgü olmadığını dile getirmek istedim. Diğer yorumumda da gündüz maçlarıyla ilgili yorum yaptım, kusura bakmayın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.