Şimdi Ara

Turkiyede yilda kac araba pert oluyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
1.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nette arastirdim ancak ulaşamadım. Trafikte çoğu kez görüyorum herkes aracını pert etmek için muazzam bir çaba içerisinde. Acaba yılda kaç araç perte ayrılıyor bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yılda 20 ile 40 araba anca pert olur zaten yasa çıkacak herkes 50 tl ödeyecek bes programına umarım başırılı olunur türkiyenin savunması herşeyden önemli şuan için sınırlar çok kötü durumda Avrupa bize 3 milyar euroyu bu nedenle vericek

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Yılda 20 ile 40 araba anca pert olur zaten yasa çıkacak herkes 50 tl ödeyecek bes programına umarım başırılı olunur türkiyenin savunması herşeyden önemli şuan için sınırlar çok kötü durumda Avrupa bize 3 milyar euroyu bu nedenle vericek

Hocam ne anlattın sen ?

• quote:

Yılda 20 ile 40 araba anca pert olur zaten yasa çıkacak herkes 50 tl ödeyecek bes programına umarım başırılı olunur türkiyenin savunması herşeyden önemli şuan için sınırlar çok kötü durumda Avrupa bize 3 milyar euroyu bu nedenle vericek

çok haklısın hocam.

konuya bu kadar hakim olabilir bir insan

du bakalım ne çıkacak.
  • Neresini anlamadın senin yaşın küçük evlat biz 37 seneden beri araç piyasasının göz bebekleri çalıştım asıl cahil sensin cehennem sizin gibiler icin var s350d var bende 3 yıl önce aldığım bundaki problem başka ülkelerin sorunu oldu hep

• quote:

Neresini anlamadın senin yaşın küçük evlat biz 37 seneden beri araç piyasasının göz bebekleri çalıştım asıl cahil sensin cehennem sizin gibiler icin var s350d var bende 3 yıl önce aldığım bundaki problem başka ülkelerin sorunu oldu hep

Ne içtiğinizi öğrenebilirmiyim?

• Bu konu tutar...

• Epeydir otomobil forumunu takip ediyorum ama hiç böyle eğlenceli başlangıç yapan konu gormedim. Takipteyim...

• Bişey diyo ama anlamıyorum.
    Cahilce bilen varsa tercüme edebilir mi.

• BlackGhost12 kullanıcısına yanıt
    Bizim burdaki suriyeliler gibisin kardeş "varavurrogiromirro" birşeyler diyorsun ama anlayan yok. Yazmadan önce kuracağın cumleleri empati yaparak dışardan birisinin nasil anlayabileceğini bi düşün.
    Senin yazılarını okuyunca bu adam belirdi gözümde
    https://m.youtube.com/watch?v=cIsPsA6r_Vk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xlspread -- 5 Haziran 2016; 18:39:30 >
  • Pert olan araç sayısı yıllık 10.000 nin üzerinde diye tahmin ediyorum

• Pert arac sayisi oldukca az bizde. Cunku surekli geridonusume ugruyor pert arabalar. Olup olup diriliyorlar kullerinden bir nevi

• Sayıca yüksek olmalı ki oto sigortalarındaki fiyat da yüksek.
    Net sayı, hasarlı kazaların %'si oranından anlaşılabilir ama.
  • quote:

Neresini anlamadın senin yaşın küçük evlat biz 37 seneden beri araç piyasasının göz bebekleri çalıştım asıl cahil sensin cehennem sizin gibiler icin var s350d var bende 3 yıl önce aldığım bundaki problem başka ülkelerin sorunu oldu hep

Hocam şimdi ne alakası var?

• BlackGhost12 kullanıcısına yanıt
    Adam neredeyse klavyeden ateş edecek

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 37 + 2 (göz bebekleri) + 350 + 3 = 2,72 adet sorunlu ülke.

• sayının yüksek olduğunu düşünüyorum, netten araştırdım fakat net rakam bulamadım.
  • Sadece bir gün de 20 ölü 60 yaralı. Başka söze gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: maverick8141

Pert olan araç sayısı yıllık 10.000 nin üzerinde diye tahmin ediyorum

Hepimiz tahmin yurutebiliyoruz ama işte resmi veriler lazım

• Trafik kazalarında ki olumlu kazalarda ort 1 kişi ölen oluyormuş yarışı araçların perte çıksa yaralanması kazalarda da ort 2 yaralı var ve araçların toplamda 16 da 1 i perte çıksa diye bi sltahmin yurutebiliyorumancak ama bilerek arabayı pert edenlerde var fln filen sonuç yaklaşık 20 binler civarı olabiliyor

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.