Şimdi Ara

TÜRKİYEDE TAVUK YEN-MEZ AÇIK VE NET!(YEMEYİN) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
209
Cevap
5
Favori
8.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaten Amerika da tavukları ormandan topluyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7 milyar insan nasıl doyacak zannediyorsun?temiz yiyecek kaldı mı zannediyorsun?biz bunları bilmiyor muyuz sanıyorsun? ne yapalım yani herşeyin mokunun çıktığı, kalabalık ve doymayan bir dünyada yaşıyoruz. alışın bence bu tür şeylere

• bunu yiyende ölecek yemeyende ölecek boşverin yiyin derdinizi seveyim afiyet olsun
  • Türkiye'de mi? Sadece Türkiye'de olduğu nereden çıktı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gael

tavuk gibisi var mı be
    şu güzelliğe bak ohh mis

TÜRKİYEDE TAVUK YEN-MEZ AÇIK  VE NET!(YEMEYİN)

Bu ne lan. Bu gıda teröristlerini yakalayıp öldürmek lazım. İğrenç, pislik herifler.

• Sağolun hocam Vegan oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrCaner

yav anlatamıyoruz ki kardeşim şuan ülkenin başındakiler sağlıkta çığır açtı yeminediyorum. Ya bana söyleyin bi ziraat odası başkanı çıkıp zehirli meyve sebze yedik diyor sen gelmiş burda meyve sebze yiyin diyorsun sendeki de ayrı kafa Bu ülkede birşey yenmez değil tabi ki hala doğal olan şeyler var. Mesela duble yol

Yersen!
  • quote:

Orijinalden alıntı: WP Maokai

quote:

Orijinalden alıntı: MrCaner

yav anlatamıyoruz ki kardeşim şuan ülkenin başındakiler sağlıkta çığır açtı yeminediyorum. Ya bana söyleyin bi ziraat odası başkanı çıkıp zehirli meyve sebze yedik diyor sen gelmiş burda meyve sebze yiyin diyorsun sendeki de ayrı kafa Bu ülkede birşey yenmez değil tabi ki hala doğal olan şeyler var. Mesela duble yol

Yersen!

ailecek yiyoruz hocam

• Mümkün olduğunca basit olarak anlatmaya çalıştım umarım faydalı olur. Ben de bir Veteriner Hekimim bu arada..

Broiler tavuk yetiştiriciliği 1970lerde başlamıştır. 40 senedir tüm dünyada yapılmakta. Tavuklarda jenerasyon yarım yıldan azdır. 40 sene yani yaklaşık 100 jenerasyon demek. Yani ilk broiler tavuğunun 100. nesil torunu demek istiyorum.

İnsanlarda bir kadın ve erkek düşünün boyları 2.10-2.00 metre yaklaşık 120-150 kg hastalıklara dirençli yapıda soğuktan çok etkilenmiyorlar çok yemek yiyorlar kilo alıyorlar. Bunların çocuklarını düşünün, çocuklarının ve torunlarının hep böyle kişilerle evlendiğini düşünün. 100. jenerasyon torunlarını. (insanda jenerasyon 25 yıl desek 25*100=2500yıl) 2500 yıl sonra bu torunlar sizce normal insanlar gibi 170 cm 70kg civarlarında minyon tipli mi olur yoksa 2 metre boyunda sumo güreşçisi gibi mi?

Hibrit sürülerin elde edilmesi işte bu doğan torunlarda içlerinden en iyilerinin seçilmesiyle oluşuyor. Köy tavuğu 2 senede büyüyemezken broiler cinsi tavuklar daha 40 günlük yavruyken onların vucüt ağırlığına ulaşabiliyorlar.

Dediğiniz gibi yok ilaç hormon vs verilmiş şişirilmiş tavuk gibi şeylere inanmayın. Endüstriyel olarak en karlı sürülerin elde edilmesi tüm dünyada bu şekildedir.

• Hocam köy de tavuklar var bizim onları de kesip yemeyelim mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sartikan -- 10 Şubat 2016; 19:58:08 >
  • ya çoğu tavuklara ilaçla şişirilmiş diyo sektoru içinden gören birisi olarak şunu söyleyim antibiyotik rasyona katıldığu zaman birim maliyeti çok yüksek düşürmek için türkiyede kurutulmuş un yapılmıs alabalık çiftliklerinden alınan ölü balık veyahut çiftliklerde ölen tavukları hayvanlara un yaparak rasyonun içinde belirli oranda yedirirler avrupada ise domuz kullanılır uzakdoğuda köpek unu gerçek budur rasyonlardada direk tavuk unu balık unu diye yazmaz latince lizinn dl metionin %98 gibi isimler alır üç aşağı beş yukari böyle kotunun iyisi gezen tavuk ve koy tavuklarıdır onlar o yemden yemez yesillikle saglikli kalir antibiyotik sadece kapalı ortamda yetisen hayvana aşı adi altinda verilir

• quote:

Orijinalden alıntı: nida37

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Punk

quote:

Orijinalden alıntı: nida37

Ne yapalım yani y...k mı yiyelim ?

Herşey hormonlu,gdo lu artık.

Bende onu diyorum hocam you rock mu yiyek

You rockumu ye sektör You rockumu ye sektör You rockumu ye You rockumu ye
    Kahrolsun tavuk sektörü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Helcarax

Kardeş ne yicez o zaman, fakirik biz.

bunlar hep fakir nüfüsün üremesinden oldu
  • Geçen horoz kesip yedik evde, sizin dışarıda tavuk diye yediğiniz canlı ile uzaktan yakından alakası yok. Ben yıllardır yiyemiyorum çarşı tavuğu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Et, tavuk gibi gıdalar için iç anadolu hatta yozgat ve çevresi derim.Doğal ve çok lezzetli.

• Onu yeme bunu yeme.tarım ilacı diye birşey duyduğum hiç.ya hormon duydunmu.araştır bakalım baştan.bir şeyi yeme demek için başka birşey yerine koyman lazım.o koyduğun şeyde koyma dediğin gibiyse ne anlamı kaldı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Et varken kim tavuk yer ki
  • zor durumda kalmadikca yememeye calisiyorum

• kedi yiyin organik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Spor yapiyorum ne yapayim et alacak param yok

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.