Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

TÜRKİYEDE İLK SHUTTLE VE 7900GTX TESTLERİ HÜSRAN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
88
Cevap
0
Favori
2.469
Tıklama
Tüm Forumlar >> Overclock, Soğutma ve Modifikasyon >> Overclock, Soğutma ve Pc Modifikasyon >> Ekstrem / İnce ayar >> TÜRKİYEDE İLK SHUTTLE VE 7900GTX TESTLERİ HÜSRAN
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7309 Mesaj
    Ati Windowsa girerken çizgi atıyor okadar para ver çizgi atsın olacak seymi
    |
    |
    Q6600@3.8G__1.385v__Vid1.2125v_Thermalright Ultra-120 Extreme__ 2x NANOXIA FX12-1250 __DFI Lanparty DK P35-T2RS__Crucial Ballistix Tracer 2*2Gb_HİS 5850 Cooling_Thermalright HR-03 GT ___Sandisk 120GB Extreme SSD __ 22'' Samsung SyncMaster T220 __Logitech MX1000 _Logitech G15___ Nova Killer __GIGABYTE 3D AURORA 570 Case_ Silverstone Olympia 850W

Windows 7 x64
  • Binbaşı
    1211 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: King_Arthur

XTX daha ii bi kart bence.. 48 shader olması sebebiyle daha yenilikçi ve yeni nesil oyunlarda 1600x1200 aa af de NVIDIA yı süpürür. 7900 GTX i..

sadece 3dmarklarda biraz daha ii puanlar yaptı diye (ki normaldir NV nın kartı 2 ay sonra çıktı ATI'den) kart daha güçlü yada iyi demek olmuyor

quote:

Aaaaa aynı babasının modeli ismin ne senin

quote:

King Desidero

|
    |

• Yarbay
    3315 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: 865pe

Ati Windowsa girerken çizgi atıyor okadar para ver çizgi atsın olacak seymi

Kart cok guclu windows bile dayanamıyor ne yapsın...
    |
    |

• Yarbay
    4811 Mesaj
    bence high-end oyuncu kesinlikle ATI X1900XTX kullanmalı.. parası oldukça fazla ise Crossfire da yapabilir

Nvidia ve ATI nin High end kartları zaten oyunlarda 1600x1200 de rahat oynanılabilir FPS sınırlarından yüksek FPS ler veriyorlar.
    yani bu kartlar için FPS hesabı yapmaktan çok artık Anti Aliasing ve Anisotropic Filter ve HDR ile yakaladıkları görüntü netliği/kalitesi'ne bakmak lazım diye düşünüyorum
    |
    |
    Laga luga yapmayın işte 7900gtx dedik o kadar
    |
    |
    MACBOOK PRO RETINA 15" 2018 - Core i7 8850H 2.6-4.3 GHz - 16GB DDR4 - 512 GB SSD - RADEON PRO 560X 4GB - MacOS 10.14 MOJAVE iPhone 7 Plus 128GB - iPad Pro 9.7 128GB Wifi -iOS 12.01 XBox One X - 2 TB Playstation 4 Pro - 2 TB
  • Yarbay
    3315 Mesaj
    Gezinirken resim buldum nostalji olsun diye koyalım konuyla alakasız ama eskilerden kim kaldı be...

Soldan sağa : Meke , Yazıcıoğlu , Arbiter , Candostum , Ben ve Tender

Overclock budur işte... Eşkiya gibi çıkmışız ha...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brandybuck -- 22 Mart 2006; 1:03:03 >
    |
    |

• Teğmen
    234 Mesaj
    kim demiş x1900xtx lerde coldbug war die
    Burdanda gorulebilecegi gibi 7900gtx' in x1900xtx' e single kart olarak yetişebilmesi mumkun bile degil ...Crossfire' ın 3dmarklarda Sli kadar etkili olamadıgı bir gerçek ama yuksek cozunurluk ve kalitede oyunlarda sliden geri kalır yanı yok.

dothan yerine fx60 oldugunu dusunurseniz bu skor daha da artacaktır, ve 4ghz dothan + 999/999 x1900xtx 01 de neler yapmıştır neler

fx60 + kingpinin single 7900gtx

05 için fx60>dothan olmasına ragmen dothan + 999/999 x1900xtx >>> fx60 + 1029/1068 7900gtx + K|NGP|N

Bu arada Atinin post ekranın çizgi atması yada atmamasının onemi nedir, sonuçta 1 milyara yakın parayı post anında yada fdsik anında goruntunun kaliteli olması için vermiyor kimse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdus25 -- 22 Mart 2006; 3:39:21 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    772 Mesaj
    yahu x1800 deseniz windows a girerken catir catir flash atar.Ama x1900 atmiyorki atilacak camur kalmadi simdide flash'a mi taktiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dardo -- 22 Mart 2006; 7:05:11 >
    |
    |
    arkadaşlar ben acemi bi kullanıcı olarak o windowsa girerken sapıtma olayını çözdüm olay zaten bi b.ka yaramayan ccc yuzunden.sadece display driver yada omega kurulursa olmuyo 7900 e gelince shuttle ın olursa iş görür yada adam gibi bi soğutma olursa yoksa 1900 lerin yanına heleki xtx e yakalaşamaz ortada olan bişey bu. kimseyi kandırmayalım
    |
    |

ayrıca forumdan bazı değerli arkadaşlarımın da 1900XTX i satıp 7900GTX almasını anlayabilmiş değilim halen
    |
    |
    |
    |
    Mail Adresim : tolgaaksu84@gmail.com
  • Binbaşı
    1812 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: King_Arthur

XTX daha ii bi kart bence.. 48 shader olması sebebiyle daha yenilikçi ve yeni nesil oyunlarda 1600x1200 aa af de NVIDIA yı süpürür. 7900 GTX i..

sadece 3dmarklarda biraz daha ii puanlar yaptı diye (ki normaldir NV nın kartı 2 ay sonra çıktı ATI'den) kart daha güçlü yada iyi demek olmuyor

çok haklısın nvidia nvidia die fanatiklik yapmaya gerek yok tüm sitelerde 79GTX XTX in görüntü kalitesi testleri war girip bakabilir nvidia fanları.

nvidia nın sürekli MAX FPS ye oynadıığını burada herkez biliyor sanırım 3dmark neye bakar ? max fps ye bakar..

XTX ve 79GTX fear da son ayarlarda min fps ye baksınlar bakalım.?

Atinin görüntü kalitesinin daha ii olduuda cabası. 48 Shader gücü de süs olsun die konmamştır geleceğe dönük bir kart bence bana göre.

ataruz bide snn bi yazını okuduğumu hatırlıorum ati driver yapamıo overclock yapamıyoruz vb şeyler. kendin sölüyorsun şimdi kartımı overclock yapamıyorum die ve zamanla oturacak diorsun. XTX de zamanla oturur o zmn bune yaman çelişki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atrinn -- 8 Nisan 2006; 0:19:43 >
    |
    |

• Yarbay
    4811 Mesaj
    XTX şu anda oturdu zaten.. ben atitool beta 14 ve catalyst 6,3 ile mükemmel
    sorunsuz kullanıyroum günlük OC li olarak
    |
    |
    X1900XTX zaten kendini kanıtlamış güzel bir kart. Kimsenin lafı olamaz. Yalnız bu 7900 serisine bu kadar yüklenilmesini de pek mantıklı ve anlamlı bulmuyorum. 7900gtx fiyatına göre oldukça kaliteli ve güçlü bir kart. İnanmayanlar intel sistemle alınabilen şu skora bir baksınlar dilerlerse. Skor kart default hızlardayken alınmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan Baseski -- 8 Nisan 2006; 2:10:09 >
    |
    |
    MACBOOK PRO RETINA 15" 2018 - Core i7 8850H 2.6-4.3 GHz - 16GB DDR4 - 512 GB SSD - RADEON PRO 560X 4GB - MacOS 10.14 MOJAVE iPhone 7 Plus 128GB - iPad Pro 9.7 128GB Wifi -iOS 12.01 XBox One X - 2 TB Playstation 4 Pro - 2 TB
  • Teğmen
    207 Mesaj
    Aynı sistemde x1900xtx in attığı farkı cümle alem görsün.

http://www.tomshardware.com.tr/graphic/20060313/ati_and_nvidias_same_day_mega_launch_mayhem-10.html#3dmark_2005

MİNİMUM FRAME TESTİNE DİKKAT (NVIDIA'NIN HER ZAMAN SÜRÜNDÜĞÜ KONU)

OBLIVION

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozyoldas -- 8 Nisan 2006; 3:27:14 >
    |
    |
    LOCİTEK Z-5500 DİJİTIL SÖRRANDODİCİ 2ZS + SIKARSTAR 222X ELCİ DİVİDİ-RAYTIR
    ▓ °²¹² 216 16 04 MECİDİYEKÖY/İSTANBUL---METE BİLGİSAYAR www.metebilgisayar.net

• Yarbay
    7309 Mesaj
    Boşverin yavv 1900xtx olsun 7900gtx olsun her ikiside performans olarak her anlamda tamamen doyurucu kartlar.. en kral oyunu her ikiside oynatır. biri diğerinden 3-5 fps fazla yapıversin ne olmus ne kızıyonuz hemen su oyunu bir oynayamadık grafikler muhtesem gibi, halen inecek bi hal olduk 4 küsür gb yavv
    |
    |
    Q6600@3.8G__1.385v__Vid1.2125v_Thermalright Ultra-120 Extreme__ 2x NANOXIA FX12-1250 __DFI Lanparty DK P35-T2RS__Crucial Ballistix Tracer 2*2Gb_HİS 5850 Cooling_Thermalright HR-03 GT ___Sandisk 120GB Extreme SSD __ 22'' Samsung SyncMaster T220 __Logitech MX1000 _Logitech G15___ Nova Killer __GIGABYTE 3D AURORA 570 Case_ Silverstone Olympia 850W

Windows 7 x64
  • Binbaşı
    1483 Mesaj
    Alpercim çok haklısın. Zaten aslında benim de değinmek istediğim konu buydu. Her iki kartın da üstünlükleri ve zayıflıkları var ama bazılarımız nedense bunu görmek istemiyor ve konuyu klasik olarak ati-nvidia kavgasına çekmeye çalışıyorlar. Hele bazı kişiler bu iki kartı da bizzat kullanmadıkları halde sitelerin testlerine bakıp ahkam kesiyorlar. Sonuçta kim hangi kartı alırsa alsın pişman olmayacaktır. Bu iki kart da şu anda en güçlü kartlardır ve piyasada çıkmış veya çıkacak her oyunu üst seviyede oynatmaya yeteceklerdir. Ben şahsen her iki kartı da kullandım ve bunun ışığında yorum yapıyorum.
    |
    |
  • Emekli Admin
    12731 Mesaj
    7900GTX kullanmadım ama GT kullandım bence gtx ve xtx güzel kartlar fiyatları yüksek olduğu için çok fazla rağbet
    göremiyorlar alan kesim zaten belli.

Bir de hani bir laf vardır "kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş" hiç fikir sahibi olmayan uzaktan yakından ilgisiz
    olanlar bile kartları kötülüyor bu da yanlış.

gtx ile xtx arası kaç fps oynar bunu son kullanıcıdan duymak en doğrusu ben yabancı sitelerin testlerine yüzeysel
    bakabiliyorum ancak ama birebir kullanan insanlardan duymayı hiç bir şeye değişmem.
    |
    |

Orjinalden alıntı: BeyazBüyü

7900GTX kullanmadım ama GT kullandım bence gtx ve xtx güzel kartlar fiyatları yüksek olduğu için çok fazla rağbet
    göremiyorlar alan kesim zaten belli.

Bir de hani bir laf vardır "kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş" hiç fikir sahibi olmayan uzaktan yakından ilgisiz
    olanlar bile kartları kötülüyor bu da yanlış.

gtx ile xtx arası kaç fps oynar bunu son kullanıcıdan duymak en doğrusu ben yabancı sitelerin testlerine yüzeysel
    bakabiliyorum ancak ama birebir kullanan insanlardan duymayı hiç bir şeye değişmem.

|
    |

• Binbaşı
    1812 Mesaj
    2 kartada sahip deilim fakat 48 shader gücü ile ileride çkıcak shader manyağı oyunlarda XTX in öneminin ve gerçek gücünün ortaya çıkacağına inaniorum.. 2 side süper kartlar buna hiçbir şüphe yok fakat xtx bana daha uzun ömürlü geliyor..
    |
    |
Reklamlar
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Masal
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
3,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.