Şimdi Ara

Türkiyede doğanların Kaderi Köle olmak mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
14
Cevap
0
Favori
301
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Türkiyede doğanların Kaderi Köle olmak mı
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1789 Mesaj
    Bir insanın adamakıllı geçinmesi için aylık 1000 dolar kazanması lazım

Şu an 400 dolar civarında

Ülkede parası olanın gram vizyonu yok

Teknoloji firması açacağına Cafe açıyor ve adama 350 dolara çalışan köle lazım mühendislik işletme okuyan değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

Çünkü asgari ücret 1500 dolar da

|
    |
    Aslında değil. Gençler lisede tüm planlarını yurtdışına gitmek ve yerleşmek olarak yapsa hiç de zor bir iş değil aslında, bir çok yolu var yeter ki gerçekten istesinler. Senin de dediğin gibi üni mezunu olmaya gerek yok. Boyacı, marangoz, berber gibi meslekler çok güzel paralar kazanabiliyor. Sevdiğim bir mesleği yapıyor olmasam kesinlikle yurtdışına giderdim. Gerçi şu anda da var öyle bir planım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guitar-X -- 16 Şubat 2018; 0:25:28 >

Gidin birbirinizi yazın hadieeee!!!
  • Yüzbaşı
    536 Mesaj
    Biz aileden baskı görerek büyüyoruz. sonra toplum ve devlet baskısı başlıyor, farklıysan eğer mutlaka bastırılıyorsun.özgürce düşündüğünü söyleyemeyen bireylerden ne olmasını bekliyorsun ki ? Onlarda öyle birşey yok istediğini yolu seçiyor ve seçimlerinin sonuçlarına göre yaşıyorsun bizde öyle birşey yok.vizyon yok, eğitim sistemi desen yerlerde her sene sistem değişiyor, zaten devlette kimsenin okumasını istemiyor işlerine gelmiyor çünkü.kimsenin gözü açılmasın istediğim gibi at koşturayım diyorlar.eğitime bilime teknolojiye önem vermedikçe biz sürünmeye mahkumuz ne yazık ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Bizi yönetenlere, daha doğrusu bizi yönetenlere oy verenlere sorman gereken bir soru bu.

|
    |
    Bahsedilenler: Jon SNOW 37

Bu ulkede sorgulama yaparsan..
    Maas az dersen
    Hukumeti elestirirsen
    Secimlerde hile oldu dersen
    Supheli duruma dusersin bir anda hedefte olursun.

Devlet 700 tl para kesiyor maas olmus 940 ev kirasi bile 500-700 tl dedim cogu uye bana hak verirken konu silindi!!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

sana o kadar katiliyorumki kardes Biz sorgulayamiyoruz hükümeti geçtim ben dinimi bile sorgulayamiyorum ya ulan din benim dinim ben yanicam sana ne oluyor diyesi geliyor insanin diyemiyosun ..

|
    |
    ibo83 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam liseliyken bazı şeylerin farkına varmak zor. Tecrübe yok. Zamanın çoğu boş boş şeylerle geçiyorken hele.

Daha sonra da kafasına dank edince malesef geç kalınmış olunuyor.
    |
    |
    Guitar-X kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ilker07

Hocam liseliyken bazı şeylerin farkına varmak zor. Tecrübe yok. Zamanın çoğu boş boş şeylerle geçiyorken hele.

quote:

Orijinalden alıntı: ilker07

Orası öyle malesef ama liseden sonra bile geç değil aslında. Yine yabancı dil geliştirilerek, meslekte biraz tecrübe kazanıp sertifikalar alınarak bişeyler yapılabilir. Buradaki sömürünün boyutları çok büyük.
    |
    |

Gidin birbirinizi yazın hadieeee!!!

• Er
    1 Mesaj
    bir turk buyuğu demişki
    bu işin fıtratında bu var
    |
    |
    para sınav merkezli sistem,sınavı kazan devlete atan tamam.
    bilgisayar mühendislerimiz bile devlet kurumlarında kadrolu çalışan olmak istiyor,kendi girişimini kendi şirketini kurmuyor.
    |
    |

|
    |
    Up

|
    |
    Parası olan cafe açıyor doğru, çünkü ülkemizde herkes teknoloji uzmanı (uzmanlıktan kasıt bilgisayara format atan herkes), nereye baksanız bir internet, bir bilgisayarcı veya telefoncu var, neredeyse heryerde avmler bu avmlerde teknoloji mağazaları var, insanlar teknolojiye o kadar yakın ki iki tıkla sipariş yapabiliyorlar. Lisans nedir kimse bilmiyor, programa para veren neredeyse yok.
    Bu adam parasını teknolojiye neden yatırsın maliyeti 1 lira olmayan kahveyi 8-10 liraya 20 kuruşluk çayı 2,5 liraya satmak varken ve bu tip hınca hınç genç nüfusla dolarken neden teknoloji mağazası açsın.
    Sonrada bedava hizmet edecek köleler aranır.
    |
    |
Reklamlar
SEO
kolayoto.com
Mobilya Takımları
Orjinal Laptop Yedek Parça
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.