Şimdi Ara

Türkiyede Bulabileceğim En iyi Termal Macun Hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet Arkadaşlar ülkemizde alabileceğim en iyi termal macun hangisi acaba. Termal macun seçerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Bütçe: 60-80 TL

• Teşekkür ederim hocam ikisi arasında hangisini tavsiye edersiniz birde alırken neye bakıyoruz iletkenlik mi önemli hangi değerde olması gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alp3rBerat

Teşekkür ederim hocam ikisi arasında hangisini tavsiye edersiniz birde alırken neye bakıyoruz iletkenlik mi önemli hangi değerde olması gerekiyor?

İletkenlik gibi teknik verilerin önemi fark fakat performansla doğrudan da ilişkili değil. Daha önce test ettiğim macunlar arasında iletkenliği düşük olanın yüksek olana göre daha fazla performans gösterdiğini de gördüm. İkisini de test etmiş biri olarak hangisine kolay ulaşıyorsanız onu alın diyebilirim. Aradaki fark 1 derece civarındaydı ki bu kadar fark aynı ürün iki kere üst üste test edilse bile çıkmayabilir. Yani performans olarak ikisi de aynı seviyede. Mastergel artısı içinden macun yayma aparatıyla temizleme bezi çıkması.
  • Anladım sanırım bu konuda Cooler Master Termal macunları gayet güzel gözüküyor ama segment segment olduğu için şuan Cooler Master da alabileceğim en üst seviye macun hangisi acaba?
  • Coollaboratory Liquid Ultra (Sıvı Metal) - 44,18 TL.

http://www.nanokatalog.com/Coollaboratory-Liquid-Ultra-Reinigungsset-Cooling-Accessory,PR-733517.html

Termal macun olarak ta birkaç gündür aşağıdaki ürün kampanyadaydı. Ama stok bitmiş.

Thermal Grizzly Kryonaut - 24,05 TL.

http://www.nanokatalog.com/urun/tg-k-001-rs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 7 Kasım 2017; 14:14:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu sıralamada ama cooler master ın yeni modeli yok hocam. Cooler master alması kolay gibi duruyor bütün ürünleride bulunuyor konuyu şu yöne çekeyim Cooler Master in en iyi modeli hangisi acaba hangisini tavsiye edersiniz.
  • Delid için kullanılanları saymazsak ki zaten TR de pek yok sanırım, NT-H1 en iyi tercih diyebilirim
  • Mesela cool master için

Mastergel Pro için Termal İletkenlik : >8 W/m-K diyor buradaki değer büyük mü olmalı küçük mü olmalı termal macunlarda hangi değerde iletkenlik artıyor arttığında mı azaldığında mı?
  • http://www.nanokatalog.com/Thermal-Grizzly-Conductonaut-1GrThermal-Macun,PR-736844.html

Alüminyum tabanlı soğutucu varsa kesinlikle BULAŞMAYIN.

Onun dışında en iyisi buydu diye biliyorum, kendim dün ekran kartı da kullandım ama tam her tarafına yayamadım.
    Buna rağmen yükte 10 derece düşüş oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcwolf28 -- 12 Kasım 2017; 17:31:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.