Şimdi Ara

Türkiyede Asgari Ücretle Çalışan Oranı %43 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
193
Cevap
2
Favori
8.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
147 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asgari ücretin kaç lira olduğu değil, kaç kişinin asgari ücretle çalıştığı daha önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2DF0CD106

kayıt dışı ekonomi diye bir şey yok. salak saçma yasa vergi aptal mevzuatlar insanları bu yöne itiyor. adam gibi düşük vergi akıllı yasa olsa de-regülasyonlar olsa niye adam kayıt dışı olsun?

Alıntıları Göster

Sen istediğin kadar vergileri düşük tut Türke yine ödetemezsin. Yirmi lira apartman aidatını vermeyen insanlarla dolu bir ülkeden bahsediyorsun.

Türk ün canını al ama parasını alma

• quote:

Orijinalden alıntı: TIGERSHARK

Sen istediğin kadar vergileri düşük tut Türke yine ödetemezsin. Yirmi lira apartman aidatını vermeyen insanlarla dolu bir ülkeden bahsediyorsun.

Türk ün canını al ama parasını alma

Alıntıları Göster
    hiç de alakası yok burada çatır çatır 1002 lira ters şerit cezası kesiyorlar yiyorsa ödeme , güzel yere otağa kurmuş, amaç para kazanmak. şeridi falan hayatta düzeltmezler.
  • "Asgari ücretle işçi çalıştırmıyoruz" / "asgari ücrete çalışmıyorum" diyip şov yapan, asgari ücretin 1-2 tık üzerinde (2500 TL'ye kadar) kazananları da dahil edince minimum %75 olur bu oran diye tahmin ediyorum. Türkiyede Asgari Ücretle Çalışan Oranı %43 

• quote:

hiç de alakası yok burada çatır çatır 1002 lira ters şerit cezası kesiyorlar yiyorsa ödeme , güzel yere otağa kurmuş, amaç para kazanmak. şeridi falan hayatta düzeltmezler.

Alıntıları Göster

Sen cezadan bahsediyorsun. Türkiye de gelir vergisi BEYANA TABİDİR. Ne Beyan edersen onu ödersin. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: TIGERSHARK

Sen cezadan bahsediyorsun. Türkiye de gelir vergisi BEYANA TABİDİR. Ne Beyan edersen onu ödersin. :)

Alıntıları Göster
    devlet senin kaç dönüm tarladan kaç kuruş kazanacağını, hangi işten ne kazanabileceğini senden çok daha iyi biliyor fazlasıyla vergi istiyor. konudan çok uzaksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 4 Aralık 2020; 11:32:48 >
  • quote:

devlet senin kaç dönüm tarladan kaç kuruş kazanacağını, hangi işten ne kazanabileceğini senden çok daha iyi biliyor fazlasıyla vergi istiyor. konudan çok uzaksın

Alıntıları Göster

Ya bırak Allah aşkına madem biliyor neden ekonomisi kayıt dışı. Hayal dünyanızı anlatıyorsunuz

Eski maliye bakanı osman altuğ bile türkiye ekonomisi baştan aşağı kayıt dışı diyor sen burada bana hikaye anlatıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Tek_Kisilik_Muhalefet

Bu yazdıkların ve forumdaki ilgili konulardaki yazılanlar basit işçi-işveren tartışması (sanki burada işveren tarafı varmış gibi) bu dediklerini işverene söyleyebilirsin belki faydası olabilir fakat biz burada ekonomi hakkında konuşuyoruz

pazarda limon piyasası 5 liraysa sen çıkıp benim maliyetim çok fazla çocuk okutuyorum, evlenecek oğlum var ,kiradayım, karım hasta , yatalak anam var o nedenle 7 liradan satacağım diyebilir misin? En basit ticari kıstas buyken insanlar yok açlık yok fakirlik şu bu diye maaşların fazla olması gerektiğini söylüyor. Limonu 7-8 liradan satabilmenin tek şartı limon piyasasının yükselmesine bağlıdır. Limon piyasası yükselmeden devamlı piyasanın üstünde limon satmaya çalışırsan hep sermayeden yersin ve iflas eder yada aç kalabilirsin

insanlar ne döviz kurunun nede enflasyonun nedeni bilmiyor bilmekte istemiyor çünkü gereksiz görüyor benim maaşım 5bin olsun bana ne ne onlardan diyecektir zaten. sana 5 bin verirsem firma zarar eder -e bana ne diyecektir? sen 5 bin alırsan işsizlik artar - e bana ne diyecektir sen 5 bin alırsan emekli memura ne kalacak desen - e bana ne diyecektir... Çünkü ne emekli memur ne asgari ücreti diğer konular umrunda değildir . enflasyon ,bütçe açığı, cari açık bunlar umrunda değildir. Bunlar umrunda olmayana ne anlatabilirsin

enflasyon arttı benim maaşım da artsın diyorsun ya bütçe açığı varken enflasyonun olması kaçınılmaz zaten.Devlet bütçe açığını kapatabilmek için vergilere harçlara akaryakıta doğalgaza elektriğe zam yapmakta . Devlet emekli-memur maaşlarını kesebiliyor mu yada yandaşların parasını kesebiliyor mu . kesmiyor o zaman enflasyon bütçe açığı kapanıncaya kadar devam edecek . Bu ne kadar uzun sürerse piyasa için o kadar kötü olacaktır kimse belirsiz bir piyasada üretim yapmaz çünkü ( Bütçe açığından öncede cari açık sorunu vardı. İktidar dış borçla doları 10 yıl 2 lirada tuttu sonra nakit döviz bulamayınca döviz fırladı kaçınılmaz olarak. Bunlar hep birbiriyle bağlantılı ama vatandaş ben maaşa bakarım dediği için ilgilenilmeyen konular bunlar)

Alıntıları Göster
    Hala 5 liralık ürünü 7'ye satmaya çalışıyorlar diye saçmalıyorsun. Bu ülke zaten %43 asgari ücret çalışan oranı ile ekonominin diyetini ödüyor.Hangi gelişmekte ülke var böyle yüksek oran ?
    Bir çok kişi hakkettiği maaşı alamıyor. Emekli dediğimiz kişilerin çoğu asgari ücretin çok altıda maaş alıyor. Maaş düşürmek ile cari açık kapanmaz bunlar tamamen saçma sapan fikirler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Alıntıları Göster
    Verdiğin örnek beyan üzerinden alınan bir gelir değil. Sen bunu vatandaşa bırak bakayım ben ters şeritten geçtim al bu cezasını ödüyorum der mi ?
    Kurumsal bir şirket değilse gir bir dükkana kira kontratını göstersin(gösteremez) acı gerçeklerle yüzleş.

• İşverenler çok uyanık herkese asgari vermek istiyorlar

Koca koca holdingler bile asgari teklif ediyor

Dolar 4 lira olsa fiyatlar 2010-2012 gibi olsa o zaman asgari yeter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bl@ckh@wk kullanıcısına yanıt
    Valla öyle adam diyo yaa ban asgari ücretten fazla alıyom koca gıda mühendisiyim ne kadar 2500₺ aferin 🤦‍♂️
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.Rodriguez

Verdiğin örnek beyan üzerinden alınan bir gelir değil. Sen bunu vatandaşa bırak bakayım ben ters şeritten geçtim al bu cezasını ödüyorum der mi ?
    Kurumsal bir şirket değilse gir bir dükkana kira kontratını göstersin(gösteremez) acı gerçeklerle yüzleş.

Alıntıları Göster
    insanlar da beyanla vergi versin
    2000e kadar böyleydi bu olay. doğrusu bu zaten

• Kaynak nedir?

Bu nasıl veri?

Bunlara inanan insanların asgari ücretle bile çalıştırılmaması lazım.

• quote:

Hala 5 liralık ürünü 7'ye satmaya çalışıyorlar diye saçmalıyorsun. Bu ülke zaten %43 asgari ücret çalışan oranı ile ekonominin diyetini ödüyor.Hangi gelişmekte ülke var böyle yüksek oran ?
    Bir çok kişi hakkettiği maaşı alamıyor. Emekli dediğimiz kişilerin çoğu asgari ücretin çok altıda maaş alıyor. Maaş düşürmek ile cari açık kapanmaz bunlar tamamen saçma sapan fikirler.

Alıntıları Göster

İyi o zaman emekli, memur ve asgari ücreti her sene %20 artır dur . Bakalım gelirinde artış olacak mı... Hiç bir şekilde artış olmayacak hatta azalma olacak son 2 yılda olduğu gibi. Bu sadece iktidarın halkı enflasyona ezdirmedim lafını söyletecek propaganda aracı olabilir. Enflasyonun niçin olduğunu ne soran muhalefet nede halk var zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 4 Aralık 2020; 13:41:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tek_Kisilik_Muhalefet

İyi o zaman emekli, memur ve asgari ücreti her sene %20 artır dur . Bakalım gelirinde artış olacak mı... Hiç bir şekilde artış olmayacak hatta azalma olacak son 2 yılda olduğu gibi. Bu sadece iktidarın halkı enflasyona ezdirmedim lafını söyletecek propaganda aracı olabilir. Enflasyonun niçin olduğunu ne soran muhalefet nede halk var zaten

Alıntıları Göster
    Bende diyorum bu zamlar boşuna keyfi yapılmıyor. Anlamak istemiyorsun.2 sene zam yapılmasın hatta kesinti olsun millet açlıktan kırılır sen de bunu istiyorsun sanırım.
    Hiçbir şey bildiğin yok.Geliyorsun bana ekonomisi güçlü ülkelerden örnek verip bak burada enflasyon yok çünkü satıcıları tokatçı değil diye saçma sapan argüman sunyorsun.Aynen enflasyonun nedeni tokatçı satıcılar. buna inanmamı istiyor bir de. Bunu başka yerde söyle sana totosuyla gülen olur. Bu forumda böyle kafa yapısına sahip tek üye olabilirsin.
    Enflasyon olan bir ülkede yapılan zamlar çalışanın gelirini artırmak için yapılmaz.Enflasyon karşısında ezdirmemek için yapılır. Daha bunu bile bilmiyorsun.
    Senin kafa ile kölelik sistemi olur anca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 4 Aralık 2020; 13:55:44 >

• cetinkayadeu kullanıcısına yanıt
    Almancımısınız?
  • quote:

Bende diyorum bu zamlar boşuna keyfi yapılmıyor. Anlamak istemiyorsun.2 sene zam yapılmasın hatta kesinti olsun millet açlıktan kırılır sen de bunu istiyorsun sanırım.
    Hiçbir şey bildiğin yok.Geliyorsun bana ekonomisi güçlü ülkelerden örnek verip bak burada enflasyon yok çünkü satıcıları tokatçı değil diye saçma sapan argüman sunyorsun.Aynen enflasyonun nedeni tokatçı satıcılar. buna inanmamı istiyor bir de. Bunu başka yerde söyle sana totosuyla gülen olur. Bu forumda böyle kafa yapısına sahip tek üye olabilirsin.
    Enflasyon olan bir ülkede yapılan zamlar çalışanın gelirini artırmak için yapılmaz.Enflasyon karşısında ezdirmemek için yapılır. Daha bunu bile bilmiyorsun.
    Senin kafa ile kölelik sistemi olur anca.

Alıntıları Göster

Popülist yada yeşil ve kızıl sosyalist partiler halkı sizin gibi düşünmeye zorladı .Sanki doğru düşünce buymuş gibi yalan şeyleri gerçekmiş gibi algılatıldı. Bunun sonucunda 7-8 bin dolara mahkum bir ülke olduk... Forumun %90'ından fazlası AKP'nin sol politikalarını destekler ama hayat tarzı ve mezhep farkı nedeniyle bunu söyleyemez bunun yerine aynı politikarı savunan CHP'yi destekler arasında fark yoktur bunlar arasında....

Hala enflasyon altında ezdirmemek diyorsun. Enflasyon var bunun bedeli toplumun hepsi tarafından yada ana kaynağı ödemek zorunda. Herkese enflasyon oranında zam yaptığında enflasyon hiçbir zaman sıfıra yaklaşmaz yıllarca enflasyonun yüksek olması ekonomiyi durgun yapar. 90larda enflasyon vardı ama o yıllarda vergi ödeyen yoktu enflasyon bir vergi çeşidiydi

• Türkiyede Asgari Ücretle Çalışan Oranı %43 asgari ucretin en yaygın olduğu en yoğun mesai saatinin uygulandığı modern köleliğin iliklere kadar hissedildigi topraklardayız.
  • apolyonn A kullanıcısına yanıt
    Afrika kabileleri bile daha az çalışıyor 🤦‍♂️
  • Bana bu oran bu ülkede hiç bir şey ifade etmiyor. Eğer istatistik yapacaksanız bu ülkede ki insanları tek tek bulun ve kaç paraya kaç saat çalıştığını sorun. Yani saatlik ücreti hesaplayın. Tıpkı abd gibi.

Hesap yapılırsa saatlik ücretlerin korkunç derece düşük olduğunu görürsünüz. Saati 5 tl ye çalışan tarım işçisinden saati 10 tl ye çalışan mühendisi görürsünüz. Ve saatlik ücreti 20 tl altına çalışanın bu ülkede %90 oranında olduğunu görürsünüz. Şahlanan ülke tablosu..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.