Şimdi Ara

Türkiyede Asgari Ücretle Çalışan Oranı %43 (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
2
Favori
8.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
147 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Asgari ücrete max 300₺ zam yapıcaklar
  • Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Çekirdek dünyanızdan çıkın bi zahmet bu ülkede mühendisler bile asgari ücretle işe başlıyor beğenmeyen Bulgaristan,Polonya gibi ülkelere kaçıp kurtuluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 3 Aralık 2020; 19:38:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Çekirdek dünyanızdan çıkın bi zahmet bu ülkede mühendisler bile asgari ücretle işe başlıyor beğenmeyen Bulgaristan,Polonya gibi ülkelere kaçıp kurtuluyor.

Asgariye eyvallah diyen mühendisin kendi sorunudur o. Nitelikli bir mühendis asgari ücretle çalışmaz. Zaten mühendislerin bağlı olduğu odaların belirlediği asgari ücrete göre taban fiyat belirlenir.

Çekirdek kadar dünyaya yaşan sensin.  

• Acuna yeni sezonda survivior konusu çıktı

https://twitter.com/cuneytozdemir/status/1334464473445314560?s=21
  • Bu tablodakiler bize göre amma refahtalar
    Üzülüyor insan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 3 Aralık 2020; 20:34:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Öyle pc başından konuşmak yok odaların taban fiyatı var demek kolay tabi. Sanki bura Almanya herkes bi kurala uyuyor.
    O eyvallah demeyen bi topan ekmeğe muhtaç kalsın demek bu ülkede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tek_Kisilik_Muhalefet

Populizmin sonucu bu emekli-memur ve asgari ücret 2 yıl zam almasa ekonomi bir nebze olsun dinamizm kazanabilir
    Açlıktan ölürler heralde. Her sene %40 gıda enflasyonu olduğunun farkındasındır umarım. Zam boşuna yapılmıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten olmayan alım gücünü daha da düşürerek mi ekonomiye dinamizm kazandıracaksın? Hayatımda bundan daha saçma bir fikir duymadım.

@MiLLETiNVEKiLi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481916DD1 -- 3 Aralık 2020; 21:42:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tek_Kisilik_Muhalefet

Populizmin sonucu bu emekli-memur ve asgari ücret 2 yıl zam almasa ekonomi bir nebze olsun dinamizm kazanabilir
    2 yıl yeterli değil ama haklısınız.

• herkes amele memlekette..meger komunizmi gizli gizli yasiyomusuz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Özel sektörde nitelikli hiçbir çalışan asgari ücretle çalışmıyor. İlk işimde bile asgari ücret 1,300 TL iken sıfır tecrübe ile 2,000 TL'den başlamıştım. Kendinizi geliştirmez ve vasıflı birisi olmaz iseniz asgari ücret sarmalına girersiniz.

Çevremde de yakın zaman öncesine kadar mezun olan ne kadar kişi varsa şu an ortalama 4,000TL+ maaş alıyorlar. Ortalama ise 5,000 TL'ye denk geliyor. Saçma sapan insanların abuk subuk düşünceleri yüzünden herkes asgari ücretli olmak zorundaymış gibi bir düşünce var toplumda. Bir de insanımızın kendisine saygısı yok. Üniversite diplomasını alıp birisi sana asgari ücreti sunuyorsa, ya kendini sorgulayacaksın ya da karşındakini.

Birader 5000 TL para mı bu ülkede.Bizim evin aylık gideri neredeyse 7000 TL ki bende tasarruf yapan birisiyim.Mühendisin karısıda anca 5000 TL alsınki eve 10000 TL girsin ki 10000 TL ile sıfırdan hayat kuramazsın illaki ailene bağlı kalacaksın bazı durumlarda.

• 7000₺ aylık evin gideri nasıl oluyor,anlatırmısın hocam?
  • shegenli chingen kullanıcısına yanıt
    Komünizm olsa yine en azından gıda,yakacak çok ucuz olurdu.
  • Birçok çalışan işletmeler tarafından bordroda düşük ssk primi ödeyebilmek için asgari ücretliymiş gibi gösteriliyor ama maaş asgariden daha yüksek bir maaş alıyor örnek ben :)

Kayıt dışı ekonomi düzeltilemediği sürece bu böyle devam eder.

• radko kullanıcısına yanıt

1000 aidat

250 elektrik

4500-5000 yeme içme(domatesin kilosu 10tl,Yumurtanın kolisi,22 tl.Kırmızı et,balık içinde)

Aylık 150 TL fitness(Şuan kapatıldı)

Araç bakım,vergi falan sayarsam muhtemelen 7000 i de geçer.

• 1000₺ aidat nedir residence da oturuyon sanırım millet o paraya kira ödüyor.
    250 Elektrik nedir o kadar aidata klimayla mı ısınıyorsun?
    4500-5000 yeme içme nedir ordu mu besliyorsunuz yoksa sabah akşam somonlar steakler mi yiyorsunuz.

Kadıköy fenerbahçede oturuyorum.

Klima çoğunlukla kullanıyordum bu aralar açmıyorum.

Ordu falan beslediğimiz yok kaliteli besleniyoruz sadece.Ayrıca öyle bir şaşırmışsınızki sanki 80 milyonun hepsi memurluk yapıyormuş gibi.

TÜİK in açıkladığı verilere göre 4 kişilik ailenin gideri 3500tl

Ki TÜİK i de biliyoruz.Kime yakın olduğunu.Kimlern elimde olduğunu.Sen onu düz hesap 4000 yap

Market fiyatlarındak haberiniz yok heralde.30 şu yumurtanın kolisi 22 TL olmuş.Domatesin kilosu 10 TL olmuş.Ayda 10 kg domates yemek isteyen adam sadece domatese 100tl veriyor.

Araç vergisi cartı curtunu saymadım bile.Uzayda yaşıyorsunuz heralde.Ya da hiç dışarı çıkmıyorsunuz çünkü piyasanın durumundan haberiniz yok gibi.

• Ben hiç 5000₺ bir ay yemek yiyen görmedim de,bizde sağlıklı besleniyoruz ama ayda 5000₺ hiç harcamıyoruz koca aile etimiz,balığımız,peynirimiz eksik olmaz.Sizde aşırı bi savurganlık sezdim sorun maaşlarda veya ülkede değil sizde olabilir

1000₺ aidat cerenlerde genelde kulelerde residancelarda oturan olur siz sıradan apartmanda oturuyorsunuz kazıklanıyorsunuz.
  • Araç vergisi dediğin 1500₺ tır,jeep falan kullanmıyorsun,senin evin aidatı kadar nerdeyse
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.